Okładka książki Winnica Padre Pio Czesław Ryszka
1988-01-01
83-85214-06-2
Pio wiara kapłan

Znoś wszystko w spokoju. - O.Pio

Autor książki, Czesław Ryszka jest dziennikarzem, publicystą, katolickim pisarzem, politykiem, byłym posłem na Sejm, byłym senatorem kilku kadencji.
Napisał 8o książek, w których dominuje tematyka religijna. Zainteresowany historią, teologią, literaturą. Za szczególne zasługi na rzecz rodziny otrzymał nagrodę im.Sługi Bożego, Jerzego Ciesielskiego. Ostatnio (w roku 2020),prezydent RP, Andrzej Duda odznaczył go Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski.
"Winnica Padre Pio" napisana jest prostym, komunikatywnym, urzekającym i uduchowionym stylem. W interpretacji sławnego lektora,Maka Prałata w znacznym stopniu ożywia biografię powszechnie znanego mistyka, włoskiego charyzmatyka. Ojciec Pio w tej opowieści żyje, dzięki temu stał się moim bliskim Świętym.
Piękna opowieść biograficzna, wielowymiarowa, obejmuje wiele osobistych historii, świadectw, anegdot i wątków nie tylko z życia samego Świętego, ale także tych wszystkich, którzy z O.Pio zetknęli się bezpośrednio bądź pośrednio w czasoprzestrzeni jego wyjątkowego życia.
Przejmujący jest przegląd - jak w izbie pamięci- przedmiotów, rzeczy, które pozostały po tym nadzwyczajnym Bożym Człowieku, ofiarnym kapucynie.
Cenna książka, pierwsza z dorobku tego pisarza, dotąd nie wiedziałam, że tak ujmująco pisze...:-))

Znoś wszystko w spokoju. - O.Pio

Ciekawa pozycja - mimo wiary lub uprzedzen, kazdy czytajacy moze odebrac ja na swoj sposob.
Swiety i stygmatyk, czy szarlatan, wykorzystujacy ludzką łatwowierność?
Pamietam, iz ow ksiazka zrobila na mnie duze wrazenie i do tej pory lubie do niej wracac i zglebiac zywot jednego z najznamienitszych ludzi na arenie katolickiej, jest to jedna z lepszych biografii Ojca Pio.

Swiety i stygmatyk, czy szarlatan, wykorzystujacy ludzką łatwowierność?

Winnica Padre Pio
W swojej książce Czesław Ryszka przedstawia nam życie, duchowość i cuda Ojca Pio. Ukazuje nam zwyczajną a jednocześnie niezwykłą osobowość, włoskiego kapłana katolickiego i kapucyna, mistyka, człowieka pełnego miłości, Świętego Ojca Pio , a właściwie Francesco Forgione, który przez 50 lat nosił na rękach, stopach i w boku stygmaty męki Chrystusa.
„ Całe jego życie było droga krzyżowa, przeżytą głęboko i z miłością. Straszne bóle fizyczne, aż do krwawego ukrzyżowania przez stygmaty, wszelkiego rodzaju cierpienia moralne, samotność, opuszczenie, ciemność wewnętrzna, złośliwe oszczerstwa i zniesławienia – wszystkie te boleści przeorały go całego jak pługiem, zdruzgotały i poniżyły. Mało kto z ludzi przeżył podobną tragedię krzyża. Ojciec Pio walczył jak rozbitek wśród morza cierpień. Nie zatonął, ponieważ Chrystus był z nim.”
(…) „Był i nadal pozostaje skutecznym świadkiem wiary i miłości, apostołem cierpienia fizycznego i duchowego, najbardziej przykładnym kapłanem, który z konfesjonału uczynił najwyższą katedrę. Był człowiekiem, który ślepo zaufał Bogu, co nie jest rzeczą łatwą w dzisiejszej epoce ludzi „letnich” i obojętnych na sprawy religii.”
Lektura bardzo ciekawa i godna uwagi. Gorąco polecam!

„...

Na półkach: , , , , , , ,

Piękna, wciągająca, nie pozostawia obojętnym. Ukazuje życie, duchowość i cuda Ojca Pio w sposób uczciwy, nielukrowany, nie pomijając spraw trudnych. Świetna lektura.

Podarował mi tę książkę wiele lat temu znajomy mojego ojca. Byłam wtedy jeszcze w liceum. Książka zrobiła na mnie duże wrażenie, nie miałam wtedy pojęcia o istnieniu tego wyjątkowego zakonnika. Od tamtej pory miałam go zawsze w pamięci. Czytałam też inne książki opisujące jego życie, ale ta jest zdecydowanie najlepsza. Sięgnęłam do niej znowu całkiem niedawno (Ojciec Pio został już świętym)i muszę przyznać że jest bardzo pomocny w trudnych sprawach. Mam nadzieję, że uda mi się odwiedzić San Giovanni Rotondo i poczuć bliskość tego skromnego i świętego człowieka, żyjącego przecież tak niedawno.

• Religia
  • Chrześcijaństwo