Niewidzialny goryl. Dlaczego intuicja nas zawodzi?

Okładka książki Niewidzialny goryl. Dlaczego intuicja nas zawodzi?
Christopher ChabrisDaniel Simons Wydawnictwo: Laurum nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
The invisible gorilla and other ways our intuitions deceive us
Laurum
2011-01-01
2011-01-01
Data 1. wydania:
2010-01-01
Jerzy Korpanty
Psychologia percepcja pamięć myślenie intuicja sceptyzm

„Niewidzialny goryl” . Dlaczego intuicja nas zwodzi ?”, to opowieść o naszym umyśle oraz pułapkach, w jakie wpadamy, nie zdając sobie z tego sprawy.

Kim jest ów tytułowy „niewidzialny goryl” ?

Autorzy zrobili ciekawy eksperyment naukowy. Nakręcili krótki filmik, który jest dostępny na youtubie, w którym studenci psychologii w dwóch trzyosobowych zespołach podawali sobie...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Christopher Chabris Niewidzialny goryl. Dlaczego intuicja nas zawodzi? Zobacz więcej