Niewidzialny goryl. Dlaczego intuicja nas zawodzi?

Christopher ChabrisDaniel Simons Wydawnictwo: Laurum nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
The invisible gorilla and other ways our intuitions deceive us
Data 1. wydania:
2010-01-01
Jerzy Korpanty
Laurum
Psychologia percepcja pamięć myślenie intuicja sceptyzm
The invisible gorilla and other ways our intuitions deceive us
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Jerzy Korpanty
Psychologia percepcja pamięć myślenie intuicja sceptyzm

„Niewidzialny goryl” . Dlaczego intuicja nas zwodzi ?”, to opowieść o naszym umyśle oraz pułapkach, w jakie wpadamy, nie zdając sobie z tego sprawy.

Kim jest ów tytułowy „niewidzialny goryl” ?

Autorzy zrobili ciekawy eksperyment naukowy. Nakręcili krótki filmik, który jest dostępny na youtubie, w którym studenci psychologii w dwóch trzyosobowych zespołach podawali sobie...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

• Psychologia
  • Chcę w prezencie
  • Psychologia
  • Rozwój, psychologia
  • Sceptycyzm
  • Rozwój

Christopher Chabris Niewidzialny goryl. Dlaczego intuicja nas zawodzi? Zobacz więcej