Sługa Boży

Jacek Piekara Wydawnictwo: Fabryka Słów Cykl: Cykl Inkwizytorski (tom 1) fantastyka, fantasy, science fiction
Fabryka Słów
Mordimer Madderdin Cykl Inkwizytorski
Cykl Inkwizytorski (tom 1)
fantastyka, fantasy, science fiction
Mordimer Madderdin Cykl Inkwizytorski

Recenzje oficjalnych recenzentów i

W imię wyższego dobra

13 Link do recenzji

Zakochałam się w całej serii "Ja, inkwizytor". Uwielbiam książki w formie opowiadań, czyta się je małymi partiami. Wszystkie historie ciekawe i zaskakujące.

Sięgnąłem po tą książkę z powodu, że dowiedziałem się o planowanym wyjściu gry na jej podstawie w 22 roku chyba, więc chciałem sprawdzić jak się będzie miała historia książkowa do tej, która ukaże się w grze. Po 1 części historii inkwizytora mam już szerszy obraz tego czego się spodziewać w mechanice gry i świecie jak będzie wyglądać i myślę, że będzie warto poczekać. Co do...

Przeczytałam tą książkę kolejny raz, po przerwie. Pamiętam, że kiedy sięgnęłam po nią pierwszy raz (chyba 15 lat temu) miała dla mnie niemalże bluźnierczy charakter. Ekscytowała mnie i szokowała okrucieństwem. Czytając ją po latach nie znajduję w niej już tych emocji. Wydaje mi się dość przeciętna. Ciekawy koncept alternatywnej rzeczywistości i czasów gdzie wiara i...

Zapraszam na bookstagram: https://www.instagram.com/uwaga_na_glowe/

Jezus schodzi z krzyża i przeprowadza rzeź wśród grzeszników. Jednocześnie powołuje oddział inkwizytorów, którzy mają za wszelką cenę bronić wiary i niszczyć herezję. Czyż nie brzmi zachęcająco?
Jako wielki fan fantasy, sam się sobie dziwię, że po cykl sięgnąłem dopiero teraz. Rozpocząłem go właśnie od...

Ciekawa pozycja z rodzaju fantastyki. Przed tym tomem miałam przyjemność przez omyłkę zapoznania się z 14 tomem serii, co zachęciło mnie do sięgnięcia po pierwszy. Styl pisania jest intrygujący, przystępny, książkę czyta się płynnie. Od razu pokochałam głównego bohatera, który jest postacią niekonwencjonalną, ciekawą i nieprzewidywalną. Polecam

Początkowo miałem trudności z czytaniem, gdyż na ogół nie czytam zbyt chętnie opowiadań, jednak po czasie bardzo się wciągnąłem i bardzo mi się spodobało, zachęciło mnie do czytania kolejnych części cyklu.

Dziwię się że HBO tego jeszcze nie ekranizuje :-). Jest tu wszystko co potrzebne do serialu tej stacji. Kontrowersyjny punkt wyjścia historii, przemoc seks-nie wiem czy Gra O Tron się nie chowa (mnie osobiście dzieło Pana Martina nudziło tak że nie dałem rady do końca). Bardzo dobra literatura rozrywkowa raczej dla dorosłych.

Na półkach: , , , , ,

Ciekawy zbiór krótkich historii o inkwizytorze Medderdinie.
Czyta się bardzo dobrze i płynnie, ale żadna z tych historii nie zapada szczególnie w pamięć.

Na półkach: , , , ,

Autor postarał się zrobić możliwie antypatycznego, cynicznego i okrutnego bohatera w obrzydliwym, śmierdzącym, okrutnym świecie.

świetny klimat

Dyskusje