No. 6 (tomy 1-9)

Okładka książki No. 6 (tomy 1-9) Atsuko Asano
Okładka książki No. 6 (tomy 1-9)
Atsuko Asano Wydawnictwo: Kōdansha Cykl: No.6 - powieść (tom 1) fantasy, science fiction
No.6 - powieść (tom 1)
japoński
4062120658
science-fiction antyutopia No. 6 Nr 6 No.6

Okładka książki No.6 #9 Atsuko Asano, Hinoki Kino
No.6 #9 Atsuko Asano, Hinok...
Okładka książki No.6 #8 Atsuko Asano, Hinoki Kino
No.6 #8 Atsuko Asano, Hinok...
Okładka książki No.6 #7 Atsuko Asano, Hinoki Kino
No.6 #7 Atsuko Asano, Hinok...
Okładka książki No.6 #6 Atsuko Asano, Hinoki Kino
No.6 #6 Atsuko Asano, Hinok...

Shion żyje w idealnym świecie. Należy do elity w której pokłada się nadzieje na przyszłość. W dniu swoich urodzin do jego domu zakrada się intruz chłopak imieniem Nazumi. Shion udziela mu schronienia, za co zostaje zdegradowany w drabinie społecznej do najprostszych prac porządkowych. Gdy nieświadomie odkrywa jedną z tajemnic miasta, władze chcą na niego zrzucić winę za śmierć dwojga ludzi. Z pomocą mu przychodzi Nezumi. I tu zaczyna się prawdziwe odkrywanie tajemnicy jakie kryje za sobą miasto które jest kolosem na glinianych nogach. Za fasadą pięknych murów czai się rozkład z zepsucie. Shion odkrywa czym tak naprawdę jest No 6.
Jedna z ciekawszych dystopii jakie poznałam. Książka nie jest wybitna, ale odkrywanie przedstawionego w niej świata mi się bardzo podobało. Odnoszę wrażenie że jest słabo przetłumaczona jak większość tekstów japońskich, mimo to warto jej poświęcić chwilę. Bohaterowie są napisani w ciekawy sposób co jest dużym atutem powieści. Ich odmienność i to że reprezentują dwa odmienne światy buduje oś fabuły.

Naprawdę świetna seria.

Naprawdę świetna seria.