Na życzenie księcia

Okładka książki Na życzenie księcia Sara Wood
Okładka książki Na życzenie księcia
Sara Wood Wydawnictwo: Harlequin Seria: Harlequin Światowe Życie literatura obyczajowa, romans
Harlequin Światowe Życie
The Italian Count's ommand
Harlequin
2009-01-01
2009-01-01
Małgorzata Hesko-Kołodzińska
romans wpółczesny

https://natcystycznemarudzenie.blogspot.com/2021/01/1-kiedy-w-ogole-nie-gadasz-z-zona-i-w.html ← spoilerowe omówienie
Dawno nie czytałam starych dobrych harlekinków i muszę przyznać, że byłam zaskoczona, jak bardzo jest źle 😆. Wiadomo, nie spodziewałam się, że zostanę powalona na kolana stylem literackim albo zaskakującą fabułą, ale szczerze mówiąc, czytając niektóre książki, miałam wrażenie, że nie pisały ich osoby dorosłe, tylko trzynastolatki z niewyrobionym piórem. Aż głupio się pastwić nad czymś takim, ale jestem złym człowiekiem, więc niech poleje się krew!
Bohaterami tejże pozycji są Miranda (według opisu autorki, co niekoniecznie ma odzwierciedlenie w zachowaniu postaci, chłodna Angielka, która zmienia się w zwierzę w łóżku 🙄) i Dante Severini (który przez pierwszą część książki jest wielkim i smutnym Włochem, przez drugą nagle zaczyna udawać bardziej wyluzowanego niż w rzeczywistości, ale przez całość pozostaje egoistycznym seksistą, czyli to, co tygryski lubią najbardziej). Tylko te dwie postacie mają jakkolwiek nakreślony charakter, a i tak większość zostaje nam wciśnięta w ekspozycji, a nie poznajemy postacie podczas jakiejś akcji, Wood ma tendencje do opisywania swoich kukiełek wieloma przymiotnikami bez pokrycia (np. spokojny, bardzo rzadko traci opanowanie),podczas gdy ich zachowanie przeczy temu opisowi (np. ten spokojny typ dostaje napadu agresji; chyba rozumiesz, o co mi chodzi).
Pod tamtym linkiem ↑ znajdziesz możliwie zwięzły opis wszystkich porytych akcji, jakie zawarte są w tej książce, ale tutaj wolałabym uniknąć spoilerów. Problem jest taki, że jeśli nie spoileruję, nie mogę wypunktować wszystkiego, co mi się nie podobało, ale może to i lepiej, bo przecież nie o to chodzi, żeby przepisać całą książkę i dopisać „to”.
Zastanawiam się tylko, jak radzą sobie z tym skrajnym seksizmem, którym przesiąknięte sią harlekiny ich fani. Bo chyba nikt nie będzie zaskoczony, jeśli napiszę, że większość czytelników nie czyta tego dla beki jak ja (nie twierdzę, że to w jakimkolwiek stopniu złe, każdy ma prawo lubić, co chce i nie ma w tym absolutnie nic złego). Ale chyba nie zrozumiem opinii uznającej Dantego za księcia z bajki, podczas gdy z uporem pustaka ignoruje wszelkie znaki na niebie i ziemi na to, że jego żona została zgwałcona, a nawet obwinia ją o to, że jest molestowana przez jego brata. Ja nie twierdzę, że to kobieta idealna, bo standardowo cierpi na harlekinowy_zespół_nierozmawiania_z_partnerem_o_problemach, ale to nie usprawiedliwia takiego traktowania OFIARY, do diabła.

Dante Severini i Miranda stanowią kochające się małżeństwo,mają trzyletniego synka Carlo.Kiedy Dante dziedziczy po dziadku tytuł księcia,zazdrosny i nienawistny brat Guido zrobi wszystko,by brat rozwiódł się z Mirandą i tym samym majątek i tytuł przejdą na niego.Aranżuje dwuznaczną sytuację dodając Mirandzie do napoju tabletkę gwałtu i pozoruje jej rozwiązły tryb życia wskazujący na to,iż żona księcia spotyka się z wieloma kochankami i zaniedbuje synka.Zdruzgotany Dante wyjeżdża z synkiem,jednakże tęskniące za matką dziecko skłania go do podjęcia trudnej decyzji.Sprowadza Mirandę do swej rezydencji i proponuje układ.Publicznie będą udawać kochające się małżeństwo i wychowywać synka w miłości,ale prywatnie Miranda będzie niemal więźniem w złotej klatce.Zrozpaczona kobieta stara się wszystkimi siłami przekonać męża,że nie zdradziła go i ktoś próbuje zniszczyć ich małżeństwo.Niespodziewanie z pomocą kobiecie przychodzi jej młodsza siostra,która wskutek intrygi Guida znajdzie się w podobnej sytuacji,co Miranda...
Dość przyjemna książka,którą czyta się szybko i z zapartym tchem.Nie sposób przewidzieć następujących po sobie wypadków,a przez to ciężko się oderwać od lektury.Polecam na dłuższe popołudnie wraz z filiżanką gorącej herbaty :)

Typowy Harlequin z serii Światowe Życie.

On, bogaty Włoch, ona, zwyczajna Angielka, a jednak biorą ślub. Nie wszystko jednak idzie po myśli bohaterów, bo rodzi się podstęp i kłamstwo.

Opowiadanie porusza przede wszystkim kwestię zaufania, a raczej jego braku. I tu nasunął mi się cytat: „Prawdziwe zaufanie polega na tym, by wierzyć komuś wtedy, gdy pojawiają się wątpliwości…”

Książka, z intrygą w tle, trzyma w napięciu od początku do końca, a gdy zaczęłam już czytać, nie sposób było się oderwać.

Polecam!!

Typowy Harlequin z serii Światowe Życie.

• Harlequin
  • Harlekiny 😅
  • Romans
  • Harlequin ulubione
  • Dla zapomnienia
  • Bardzo złe

Dodaj cytat z książki Na życzenie księcia