Imogen Edwards-Jones Wydawnictwo: Pascal Cykl: Babylon (tom 3) literatura faktu
moda projektantka mody
Babylon (tom 3)
literatura faktu
moda projektantka mody

Jeśli chciałabyś na chwilę znaleźć się w świecie mody, snobizmu, celebrytów i blichtru to ta książka Cię tam zabierze :)

to po prostu ujęte w książce coś, co wszyscy, którzy mają związek z przemysłem odzieżowym odczuwają codziennie (lub co kolekcję : ) na swojej skórze.

Zdecydowania spełniła moje oczekiwania. Jako wielka pasjonatka mody czytałam z dużym zainteresowaniem. Książka jest jedną fikcyjną historią wymyślonej projektantki, skleconą z prawdziwych wydarzeń. Dobrze ukazuje mechanizm tego zakręconego i szalonego biznesu. Dla kogoś kto interesuje się modą i tym jak działa za kulisami, strzał w dziesiątkę. Polecam!

Książka jest już dość "wiekowa". Przez co jak na zmieniający się świat modny, dość już nieaktualna. Dawno skończyły się czasy, w których to Victoria Beckham postrzegana była jako symbol kiczu, celebrytki nie gościły na pierwszych stronach Vogue (niestety), a Kate Moss była uważana za najpiękniejszą, najbardziej wpływową modelkę.

Tak więc, książka już dość nieaktualna (:...

Nie wiem ile z tego jest zmyślone, przekręcone a ile prawdziwe, ale czytając, maluje nam się obraz opitego, zaćpanego i zadufanego w sobie świata mody - czyli niby nic nowego. Jednak lektura jest lekka, ciekawa sama w sobie i plus bonus jest tam parę ciekawostek/smaczków, o których pojęcia nie miałam. Lektura akurat na lato :)

W książce pojawia się wiele błędów ze strony tłumacza. Pomijając plotki, w książce znalazło się kilka faktów, które mogą zainteresować osoby pracujące w branży mody, np. kontakty z kupcami.

Nudna jak flaki z olejem...

Nie ma co ukrywać - jest to jedynie czytadło. Ale czytadło całkiem przyzwoite w swojej kategorii. Autorka nie miała zresztą na celu tworzyć literatury, a jedynie obnażyć mechanizmy stojące za promocją wielkich domów mody i kreatorów stylu. Z tym książka sobie poradziła. Nie jest wybitna, ale zainteresowani tematem połkną w trymiga.

http://koominek.blogspot.com - dwadzieścia sześć tematycznych szufladek i zapewne na nich się nie skończy, zapraszam w odwiedziny do bloga, aby klimat Kominka oczarował Cię bez reszty...

Jeśli czytając „Air Babylon” mieliście w pełni zasłużony odlot, to „Fashion Babylon” zapewni wam intelektualny orgazm mówiąc wprost i jakby na to nie patrzeć, tak właśnie będzie.

Wszyscy...

Ciekawa wizja tego jak biznes modowy wygląda od zaplecza.

Dyskusje

• 2012