Steve Jobs: Sztuka prezentacji. Jak świetnie wypaść przed każdą publicznością

Okładka książki Steve Jobs: Sztuka prezentacji. Jak świetnie wypaść przed każdą publicznością
Carmine Gallo Wydawnictwo: Znak Literanova Seria: Punkty Przełomowe poradniki
poradniki
Punkty Przełomowe
The Presentation Secrets of Steve Jobs. How to Be Insanely Great in Front of Any Audience
Znak Literanova
2011-09-26
2011-09-26
Kamila Sławińska, Robert Sławiński
Steve Jobs prezentacje przemawianie

Trochę źle zrozumiałem tytuł sądząc, że będzie stricte o wystąpieniach publicznych, jako taki bardziej poradnik, po którego przeczytaniu wejdziemy na wyższy poziom wystąpień przed ludźmi lub dający narzędzia do wytrenowania pewnych cech.

Książka jest bardziej biografią Jobsa, przechodząca po jego całym życiorysie, zatrzymująca się na pojedynczych genialnych wystąpieniach, które zostały rozebrane na czynniki pierwsze.

Gdybym wiedział pierwotnie o czym ta pozycja jest, to bym po nią nie sięgnął, ale po przeczytaniu jej, nie żałuję. Jeśli ktoś szuka tego co w niej jest, to z pewnością będzie zachwycony. Ja szukałem czegoś innego, nad czym specjalnie nie ubolewam, bo wiele fragmentów jest naprawdę ciekawych.

Bardzo dobra książka o skutecznym tworzeniu i przedstawianiu prezentacji, ale też przemycona historia inspirującego człowieka. Serdecznie polecam.

Jeśli mam być szczery, to aktualnie najlepsza książka jaką przeczytałem.
Wielu twierdzi, że nie trzeba się zbyt starać pisząc książkę związaną ze Steve Jobsem, bo sam bohater jest w stanie się wybronić. Jak to wyglada w tym przypadku?

Autor rozkłada prezentacje jabłkowego giganta na czynniki pierwsze. Moim zdaniem wychodzi mu to świetnie. Treść nie dość, że rzeczywiście zwraca naszą uwagę na istotne i przydatne rzeczy, to jeszcze jesteśmy w stanie naprawdę zaciekawić się i pochłaniać w oka mgnieniu kolejne strony.

Moja ocena to 9/10
Odejmuje jedną gwiazdkę, ze względu na tabele, których było minimalnie zbyt dużo.
Trochę nie rozumiem dlaczego w chwili pisania, tej recenzji tak potężne narzędzie do nauki prezentacji i bestseller ma ocenę jedynie 6,9.

Jeśli mam być szczery, to aktualnie najlepsza książka jaką przeczytałem.

Dobry przewodnik dla tych, którzy nigdy nie występowali publicznie. Dla ludzi umiejących formułować swoje myśli jest tam tylko kilka (poniżej 5) cennych rad. Rzeczywiście warsztat mistrza Jobsa został rozłożony na czynniki pierwsze, ale ja tam raptem z tej lektury 2,5 strony notatek zrobiłam (z czego ponad pół strony dotyczyło zasad powtórzonych za Arystotelesem). Amerykanie mogą się zachwycać, ja nabieram dystansu do tej lektury i trwać w nim zamierzam.

Ciekawa książka o sztuce prezentacji. Wszystko poukładane w logiczną całość z ciekawymi przykładami ze świata Jobsa. Pytanie tylko, jak tę całą teorię przekuć w praktykę? To chyba najtrudniejszy element sztuki prezentacji.

Fantastyczna pozycja będąca przydatna każdemu chcącemu wypaść przed publicznością co najmniej lepiej niż przeciętnie.
Sporo wyniosłam z zaimplementowanych tam wskazówek, podejrzewam że dzięki przedstawianiu ich za pomocą konkretnych przykładów prezentacji, które kiedyś miały miejsce i można je znaleźć na youtube - wielki plus. Mimo, że większość z nich znałam już wcześniej, warto było odświeżyć sobie niektóre techniki.
Mimo, że do kilku kwestii można byłoby się przyczepić (powtórzenia, nietrafione rozmieszczanie poszczególnych podrozdziałów, dziwna stylistyka) to książkę czyta się swobodnie i lekko. Zyskuje ona dodatkowo na wiarygodności z tego względu, że autor Carmine Gallo niejednokrotnie przygotowywał rekinów biznesu do prezentacji i przemówień przed publiką. Stąd wysnuwam wniosek, że to dwieście pięćdziesiąt stron papieru to nie tylko przekopiowanie technik Jobsa, ale też garść własnych spostrzeżeń.

Całość recenzji dostępna na blogu "Kultura Osobista" - http://kulturaosobista.blog.pl/2016/01/06/mowca-idealny-czyli-sztuka-prezentacji-stevea-jobsa/

Wertując ostatnią z 248 stron książki „Steve Jobs: Sztuka prezentacji. Jak świetnie wypaść przed każdą publicznością” podsumowałem lekturę stwierdzeniem, że prezentacje to podstawa nie tylko na polu marketingowym, gdzie wielkie sukcesy odnosił twórca firmy Apple.

Tytuł brzmi infantylnie, jakby każdy mógł nim zostać. A wystąpienia publiczne mają taką złożoną strukturę… to nie tylko prezencja, gesty, mimika, to przede wszystkim dykcja i mówienie bez zaciśniętych zębów, jak i kontakt z publicznością. Tak zależny od wielu rodzajów sytuacji.

Rewelacja. Obowiązkowa lektura dla każdego kto musi/chce być dobrym mówcą i twórcą prezentacji.

No i kolejna nieudana przygoda, mimo że tytuł i temat rokowały inaczej. Z przykładu Steve'a Jobsa można się niewątpliwie wiele nauczyć, ale raczej nie pomoże w tym książka Galla. Nieciekawy styl, może nawet wybrane nie najciekawsze epizody. W zamierzeniu na pewno ambitne, ale w realizacji coś zdecydowanie nie wyszło. Autor silił się na ton guru, którym nie jest. Żeby przynajmniej okazał się niezłym dziennikarzem, który umie pisać. Niestety. Pisze jak typowy dziennikarz, czyli bez polotu, mało zrozumiale. Szkoda, że Steve Jobs musi się przewracać w grobie.

Autor analizuje prezentacje wykonane przez Jobsa. Tajemnicą prezentacji Steve'a była prostota przekazu oparta na skojarzeniach i wizjonerstwie.

Carmine Gallo Steve Jobs: Sztuka prezentacji. Jak świetnie wypaść przed każdą publicznością Zobacz więcej