Naszyjnik Marii Antoniny

powieść historyczna
8306020553
Krystyna Pisarska
Francja Anglia XVIII wiek Maria Antonina

Świetna książka z pogranicza beletrystyki i dokumentu historycznego. Właściwie jest to de facto książka historyczna, jednakże bogactwo języka, wszechobecna sugestywność oraz inklinacje interpretacyjne sprawiają, że wykracza ona daleko poza zwykłą literaturę faktu.
Wątek słynnej dworskiej intrygi i jej ideowe powiązania z przedrewolucyjnym nastrojem Francji w 2 poł. XVIII w....

• Maria Antonina
  • Autobiografia/Biografia/Pamiętnik