Szekspir o miłości

poezja renesans miłość
poezja
Leon Urlich, Stanisław Barańczak, Jan Kasprowicz
poezja renesans miłość

Zbiór cytatów o miłości zaczerpniętych z dzieł Szekspira. Bardzo ładnie edytorsko wydana książeczka, po którą można sięgać w każdej chwili. Przynosi ukojenie.
Tłumaczenia pochodzą od różnych autorów: Stanisława Barańczaka, Jana Kasprowicza i Leona Ulricha.
Polecam.

Cytaty z Szekspira dotyczące Amora (i amorów, a jakże!) przeplatane są pięknymi reprodukcjami obrazów i ich fragmentów. Pięknie wydana książeczka, przyjemna dla oka, słodka dla ducha. Taka perełka.

Piękne

• 2017