Najnowsze artykuły
Artykuły
Tokarczuk obok Kafki, Bułhakowa i Orwella. Polska powieść wśród 100 najlepszych książekKonrad Wrzesiński26Artykuły
Nadchodzą święta, a z nimi czytelnicze promocje. Odwiedź te księgarnie online i znajdź swój prezent!LubimyCzytać2Artykuły
„Akademia Pana Kleksa” nadchodzi. „Diuna 2” z oficjalnymi plakatamiKonrad Wrzesiński3Artykuły
Świąteczny prezentownik, czyli pomysł na prezent. Reportaż, publicystyka, biografiaLubimyCzytać15
Popularne wyszukiwania
Polecamy
Justyna Bajda

4
7,1/10
Ten autor nie ma jeszcze opisu. Jeżeli chcesz wysłać nam informacje o autorze - napisz na: admin@lubimyczytac.pl
7,1/10średnia ocena książek autora
36 przeczytało książki autora
12 chce przeczytać książki autora
0fanów autora
Zostań fanem autoraKsiążki i czasopisma
- Wszystkie
- Książki
- Czasopisma
Najnowsze opinie o książkach autora
Wakacje z Lawendynką Katarzyna Kołodziej 
7,0

"Wakacje z Lawendynką" to książka, która zaprasza w piękny, magiczny świat dziecięcej wyobraźni. Autorka doskonale zadbała o to, by kolory przenikały się wzajemnie, pachniały, a nawet smakowały.
Główna bohaterka, Natalka, marzy o spotkaniu z Lawendynką, o której śni i czuje, że ta na nią czeka w słonecznej, fioletowej krainie. Kiedy wyjeżdża wraz z mamą do prawdziwego lawendowego raju, jej marzenie spełnia się. Przyjaciółki wspólnie odkrywają tajemnice lawendowego świata.
Wszystko wydaje się toczyć trochę na granicy jawy i snu. Wyobraźnia odgrywa tu ogromną rolę. Akcja przesuwa się powoli, niemal leniwie, grając na zmysłach czytelnika. Jest to opowieść o bogatym świecie wewnętrznym wrażliwego dziecka. Autorka pozwala nam zanurzyć się w nim, zobaczyć i poczuć to, co przeżywa mała dziewczynka gorąco pragnąca przyjaźni. Subtelne, akwarelowe ilustracje podkreślają klimat książki.
Młoda Polska Justyna Bajda 
6,7

Syntetyczne ujęcie epoki zwanej Młodą Polską. Na początku zgrabny rys historyczny etapu dziejowego ostatnich 20 lat XIX i początku XX wieku ukierunkowany na unaocznienie przyczyn zmian i ukazanie genezy nowego podejścia w kulturze i sztuce. Zostały omówione kluczowe pojęcia odnoszące się do tego czasu takie jak: modernizm, neoromantyzm, symbolizm, dekadentyzm, secesja czy ekspresjonizm. W dalszej części autorka przedstawia sylwetki najważniejszych postaci. Mamy tutaj mini biogramy takich legend jak Kazimierz Tetmajer, Stanisław Przybyszewski czy Stanisław Wyspiański.
Książka posiada sporo fajnych informacji niestety podanych w nieco chaotyczny sposób. Ģłówna narracja przerywana jest co i rusz krótkimi opisami i dygresjami na temat dzieł czy osób które ,,wcinają się'' w główny tekst. Bardzo utrudnia to czytanie i wybija z rytmu. Jeśli zaś opuścimy te dodatkowe teksty to ominiemy mnóstwo wiedzy i ciekawostek. Wydawnictwo jest dość kolorowe i na prawie każdej stronie podziwiamy jakiś obraz lub fotografię. Jednak te dodatki nie dominują nad treścią merytoryczną która jest zdecydowanie warta uwagi. Polecam.