Przykra prawda

Tłumaczenie: Joanna Wajs
Cykl: Dziennik cwaniaczka (tom 5)
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
The Ugly Truth
9788310119865
cwaniaczek, dziennik
Ag2S

Gregowi Heffleyowi zawsze okropnie się spieszyło do tego całego dojrzewania. Dobra, ale czy dojrzałość naprawdę ma jakiś sens? Raz że dziewczyny robią się nie do zniesienia, a dwa że Rowley, najlepszy kumpel Grega, jak zwykle kompletnie nie jest w temacie. Co gorsza, on chyba nigdy nie zrozumie, o co chodzi w byciu nastolatkiem. No i taka jest właśnie przykra prawda.

źródło opisu: Wydawnictwo Nasza Księgarnia, 2011

źródło okładki: http://nk.com.pl

Miałam potrzebę BARDZO lekkiej i humorystycznej książki. Mój wybór po raz kolejny padł na „Dziennik cwaniaczka”. Wzięłam piątą część, bo akurat ta była na bibliotecznej półce. Muszę przyznać, że humor nie stracił (w stosunku do pierwszej części) na jakości, a to się często zdarza przy takiej seryjnej produkcji. Przygody gimnazjalisty Grega to coś pomiędzy koszmarnym Karolkiem i Mikołajkiem. Najbardziej rozbraja mnie warstwa graficzna książeczki. Kapitalne, komiksowe rysunki, z karykaturalnie nakreślonymi głównymi bohaterami (moim ulubieńcem jest maleńki brat Grega – Manny) świetnie współgrają z tekstem.
Bardzo podoba mi się rekomendacja Whoopi Goldberg na czwartej stronie okładki: „To książka dla twoich dzieci, jeżeli lubią czytać… a zwłaszcza jeżeli nie lubią”. Bibliotekarze podchodzą do serii z pewną dozą nieufności, ja nie widzę w niej niczego niebezpiecznego. Wręcz przeciwnie. Atrakcyjna forma graficzna i przede wszystkim tematyka mogą być magnesem. Aż szkoda, że nie mam jak...

Kanakuji | 2011-09-02

Istna rewelacja w formie książki

Claudia Ficek | 2014-07-16
Przeczytana: 02 lipca 2014
| 2011-07-07

Zwykle nie sięgam po tego typu książki, ale będąc na wycieczce nie miałam co czytać, więc pożyczyłam od koleżanki "Dziennik cwaniaczka". Powiem szczerze, że pozytywnie mnie zaskoczył. W kilku momentach powieść bardzo mnie rozśmieszyła. Jest idealna na wakacje - nie wymaga myślenia, szybko się czyta, wciąga, ma ogromne litery i dużo obrazków (w sumie jest to komiks). Polecam osobom, które poszukują czegoś lekkiego na plażę czy też inne letnie miejsce. Książka idealna także dla tych, którzy nie lubią czytać.

czarna_maggie | 2014-08-19
Przeczytana: 13 sierpnia 2014

Może to nie jest wielka literatura ale glośne salwy śmiechu(w moim przypadku)gwarantowane. Po prostu rodzina Cwaniaczka to kopia mojej rodziny. Ale to ja jestem starszym rodzeństwem. ;)

jodi | 2013-03-24

naj nudniejsza ze wszystkich

Betoniarka | 2016-02-11
Przeczytana: 11 lutego 2016

Ciekawy eksperyment. Książka bardzo kojarzy mi się z "Mikołajkiem" tylko parę lat później. Zabawne komiksy i szybko czytający się tekst (tylko czemu czcionką Comic Sans?!?). Wprawdzie zaczęłam dziwnie, bo od piątego tomu, ale chyba jeszcze z cwaniaczkiem będę mieć do czynienia. Polecam.

Zuzanna | 2012-06-19

Super książka dla ludzi, którzy czasem lubią przeczytać sobie coś lekkiego. Polecam dla dorosłych po to aby przypomnieć sobie jak to jest jak jest się dzieckiem i polecam dla dzieci które lubią czytać, a zwłaszcza jeżeli nie lubią...

Perc | 2011-04-03
Przeczytana: 03 kwietnia 2011

Nie ma tego czegoś co miały pierwsze części, ale mimo to była nawet fajna. Kilka razy wybuchnąłem śmiechem, ale zdecydowanie wolę poprzednie części.

Karolina | 2012-02-23

Lekka, latwa i przyjemna, usmialam sie czytajac ja...
dobra na poprawe chumoru