101 dalmatyńczyków

Tłumaczenie: Zuzanna Naczyńska
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Klasyka". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Egmont Polska
101 dalmatians

Perdita i Pongo są dumnymi rodzicami piętnaściorga ślicznych szczeniąt. Dotyka ich jednak nieszczęście szczenięta porywają bandyci, wynajęci przez wstrętną Cruellę de Mon.
Historia opowiedziana dla polskich dzieci przez Zuzannę Naczyńską.

źródło opisu: Wydawnictwo Egmont Polska, 2009

źródło okładki: http://www.egmont.pl/pl/ksiazki/pelna_oferta/art354.html

Kiwi_Agnik | 2012-09-18
Przeczytana: 1996 rok

Niezwykła opowieść o przygodach psów i ludzi.

Zakochana byłam w tej bajce...zresztą jak w niejednej z Disneya.
Na dowód mojej sympatii mojego najlepszego psa nazwałam Pongo. Był identyczny :) a Czika? Też pojawiła się w moim domu tylko pod postacią....KOTA.
Polecam wszytkim tym którzy mają w sobie jeszcze coś z dziecka.

Oliwia Pratt | 2015-12-31
Przeczytana: 31 grudnia 2015

WYZWANIE CZYTELNICZE 2015
#50 - Książka, której akcja toczy się podczas Świąt Bożego Narodzenia.

Magicznego okresu jakim są święta nie zabrakło w popularnej bajce Disneya 101 DALMATYŃCZYKÓW. Wszyscy znają historię o uroczych psach oraz złej Cruelli De Mon. Jednak po filmie przyszła pora na książkę. Myślę, że to bardzo dobre zakończenie Wyzwania Czytelniczego na rok 2015. Zagłębiając się po raz kolejny w tę opowieść, miło było poczuć się znowu jak małe dziecko.

Olka Rdm | 2015-03-13
Przeczytana: 13 marca 2015

Książka, która opowiada o życiu małych szczeniaków rasy dalmatyńczyk. Mi osobiście bardzo się podoba, ponieważ kocham psiaki ! Naprawdę, gorąco polecam miłośnikom czworonogów :3

Ciężko jest się wypowiadać na temat klasyki. Trudno ująć mi w słowa geniusz Walta Disneya.
Wystarczy powiedzieć, że jego dzieła, w tym 101 Dalmatyńczyków, są przez lata znane i kochane na całym świecie zarówno w formie filmów, jak i książek.

Dzieciaki kochają psiaki i przygody, więc kochają 101 Dalmatyńczyków!

Przygody dalmatyńczyków to bajka mojego dzieciństwa. Mimo, że od czasu przeczytania minęło wiele lat, książka ta pozostaje w moim sercu, jest bardzo ciepłym wspomnieniem pięknych chwil tamtego okresu.

Turniquet 92 | 2014-11-04

Walta Disneya nie trzeba nikomu przedstawiać, dla wielu dzieci i ludzi na świecie(w tym też dla mnie) niekwestionowany król wyobraźni przeniesionej na ekrany telewizji . Można w nieskończoność wymieniać zekranizowqne przez niego bajki tj.Bambi, Dumbo, Mała Syrenka, Tarzan, Aladyn, Ksiega Dżungli, Kopciuszek...itd . Mnie osobiście brakuje gwiazdek w ogóle aby poddawać to ocenie.Bajki Disneya przeniesione z kolei z ekranu na kartki książek nie straciły nic ze swojej magii a wręcz przeciwnie dosłownie ona z tych kart wypływa i dziś mimo, że mam już prawie 22 lata nie wstydzę się powiedzieć,że kocham Walta Disneya, bo ten dorosły człowiek miał odwagę pokazać całemu światu potęgę dziecięcych marzeń. Ponadczasowe i niepowtarzalne, przesycone magią i mądrością bajki , które nigdy się nie zestarzeja
Kiedyś czytałam w pewnej książce, że zdolność do zachowania w sobie charakteru dziecka przez całe życie, to cecha zaslugujaca na szacunek, skoro tak, to Disney był, jest i będzie tego...

Ervisha | 2010-10-26

Dalmatyńczyk Pongo szuka dla siebie i swojego pana, Roberta, towarzyszki życia. Przypadek sprawia, że poznają Anitę i jej piękną suczkę Czikę. Wkrótce dochodzi do małżeństwa....
Czika wydaje na świat piętnaścioro ślicznych szczeniąt. Jednak szczęście nie trwa długo. Małe dalmatyńczyki zostają porwane. Pongo,Czika,Anita, Robert i ich przyjaciele nie ustają w poszukiwaniach. Czy uda się im w porę odnaleźć szczenięta?

Bogato ilustrowana książka, barwna tak w treści jak i rysunkach będzie mile przyjęta przez każde dziecko. Filmy Wolta Disneya przedstawione na kartach ksiązek to bogata lektura dla naszych milusińskich, a że czytać dzieciom warto to wiemy od dawna.

Nie da się ocenić tej książki inaczej. Znam ją, jak każdą inną twórców Walta Disneya. Oczywiście bardziej lubiłam oglądać te bajki, ale wracałam do tych historii nie jeden raz zarówno w formie książkowej jak i tej odtwarzanej na kasecie VHS.

Kinga H | 2011-08-11
Przeczytana: 2005 rok

W dzieciństwie bardzo lubiłam czytac książeczki Disneya ;)
Podobały mi się i znam je na pamięc ;)
Polecam...!