Wątpliwości księdza Browna

Tłumaczenie: Anna Szottowa, Adam Stodor
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Crime story". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Interpress
The Incredulity of Father Brown
ksiądz, Brown, morderstwo, kryminał
klasyka
pheosia

Zbiór opowiadań, z których każde dotyczy przypadku morderstwa. Postronni przypisują je siłom nadprzyrodzonym co wszystkie fakty zdają się potwierdzać. Jednak niepozorny ksiądz Brown, który na co dzień zajmuje się pozaziemskimi sprawami, tym razem postanawia udowodnić, że w tych przypadkach nie miały one udziału. By to uczynić, wystarczy mu nieprzeciętny umysł, trzeźwe spojrzenie na świat i wybitne zdolności dedukcyjne.

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Marianna | 2017-08-12
Przeczytana: 22 lipca 2017

Jak na klasykę kryminału - może być, aczkolwiek przeciętna jak dla mnie. Jednak niektóre zagadki są dosyć ciekawe.

Buka | 2017-03-24
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki, 2017
Przeczytana: 28 lutego 2017

Bardzo inteligentna proza, mówiąca o tym, że potworów należy szukać nie pod łóżkiem, a wśród innych ludzi.

nojczas | 2018-02-28
Przeczytana: listopad 2015