Wydawnictwo: Onepress
978-83-246-2170-5
kreatywność
poradniki
Ann

Galeria sprzedanych pomysłów * Graficzne przedstawienie idei * Wykorzystanie wrodzonych predyspozycji zmysłu wzroku * Najważniejsze biologiczne narzędzia myślenia wizualnego * Sześć podstawowych modeli rysunków -- kto, co, ile, gdzie, kiedy, jak, dlaczego Pomysł dobrze rozrysowany to połowa drogi do sukcesu! Rysujesz od zawsze i przy każdej nadarzającej się okazji --...

Galeria sprzedanych pomysłów

* Graficzne przedstawienie idei
* Wykorzystanie wrodzonych predyspozycji zmysłu wzroku
* Najważniejsze biologiczne narzędzia myślenia wizualnego

Pomysł dobrze rozrysowany to połowa drogi do sukcesu!

Rysujesz od zawsze i przy każdej nadarzającej się okazji -- wszystko zaczęło się od dzieł wykonywanych świecowymi kredkami. Dziś również często tworzysz: szkic mapy dojazdu do dentysty, serce ze strzałą, kreślone palcem na piasku, bazgroły na marginesach notatek szkoleniowych. O ile łatwiej jest przekazać skomplikowaną treść za pomocą zaledwie kilku kresek! A teraz wyobraź sobie, że każdy biznesowy problem można przedstawić jaśniej za pomocą rysunku.

Wszyscy rodzimy się z talentem do myślenia wizualnego -- nie próbuj przekonywać, że nie potrafisz rysować! Już Michał Anioł powiedział: "Umiejętność rysunku jest źródłem i istotą samego malarstwa, rzeźby i architektury, i wszelkiego przedstawienia podpadającego pod zmysły. (...) Rysownik, który stanie się panem tej umiejętności, ma w rękach skarb nieoszacowany". Jednak my nie wymagamy aż takiego mistrzostwa -- wystarczy, że potrafisz narysować kwadrat, strzałkę, ludzika. Zastanawiasz się pewnie, jak to działa? Popatrz na przykład Herba Kellehera. Głowił się on, w jaki sposób pokonać linie lotnicze funkcjonujące według modelu tradycyjnego. W pewnej chwili chwycił za długopis i serwetkę. Narysował trzy kropki, reprezentujące Dallas, Houston i San Antonio. Dodał trzy proste strzałki, symbolizujące bezpośrednie połączenia lotnicze między tymi miastami. Nie tylko rozwiązał w ten sposób swój problem, lecz również zapewnił sobie doskonały sposób przekonania do swojego pomysłu klientów i inwestorów.

Właściwie wykorzystany prosty rysunek na zwykłej serwetce może okazać się potężniejszy niż Excel czy PowerPoint. Może pomóc nam skrystalizować pomysły, myśleć nieszablonowo i przekazywać wyciągnięte wnioski w taki sposób, aby inni ludzie chwycili je w lot.

* Sprawdź, czy reprezentujesz osobowość czarnego pióra, czy żółtego zakreślacza. A może jesteś czerwonym długopisem?
* Zdobądź MBA z myślenia wizualnego.
* Naszkicuj swój sukces!

źródło opisu: http://onepress.pl/ksiazki/narysuj_swoje_mysli_jak...(?)

źródło okładki: http://onepress.pl/ksiazki/narysuj-swoje-mysli-jak...»

Triskel | 2016-09-04

"Narysuj swoje myśli. Jak skutecznie prezentować i sprzedawać pomysły na kartce papieru" jest to pozycja ciekawa, która w jasny i przejrzysty sposób pokazuje w jaki sposób przeprowadzać swoje prezentacje i realizować pomysły. Roam Dan w tej książce objaśnia podstawowe techniki rysunków biznesowych, etapy myślenia wizualnego czy SQVID, czyli zajęcia z wyobraźni stosowanej. Pozycja ta pomorze ci otworzyć nowe i pełniejsze kanały komunikacji z twoimi klientami.

Za pomocą tej pozycji nauczymy się jak w pełni wykorzystać rysunek do celów biznesowych. Rysunek jest jednym z podstawowych narzędzi do przekazywanie swoich pomysłów czy myśli. Dlatego Roam Dan w niniejszej publikacji stara się pokazać, że rysunek może stać się bezkonkurencyjnym narzędziem w tworzeniu prezentacji biznesowych. Omawia jak w pełny sposób wykorzystać je do swojej pracy i znaleźć rozwiązania różnych z pozoru trudnych problemów i zleceń.

Wyciąganie wniosków za pomocą rysunków i myślenie wizualne w ujęciu naukowym...

Ramon | 2013-05-01

Kupiłem zachęcony początkowym fragmentem o projektowaniu stron internetowych (no i promocją). Fragment był niemal genialny, jednak do 60 strony widzę ciągle lanie wody. Bodajże trzy praktyczne przykłady, ale reszta to przelewanie z pustego w próżne.

Klaudia Tolman | 2012-03-07
Przeczytana: 01 stycznia 2011

GENIALNA! Mój początek do myślenia wizualnego, które teraz jest moim kierunkiem trenerskim :)

jovika | 2014-12-01

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

super pozycja dla wszystkich, którym znudziło się notowanie w wersji linearnej. polecam dla wzrokowców i nie tylko.
nie musisz być zawodowym grafikiem, żeby rysować to, co siedzi Ci w głowie.

wojczech7 | 2016-07-13
Przeczytana: 12 września 2016