Okładka książki Narysuj swoje myśli. Jak skutecznie prezentować i sprzedawać pomysły na kartce papieru Dan Roam
Dan Roam Wydawnictwo: Onepress poradniki
poradniki
The Back of the Napkin: Solving Problems and Selling Ideas with Pictures
Onepress
2009-11-22
2009-11-22
kreatywność

Niestety 1 ogólny przykład przewijający się przez całą książkę. A tak ciekawie zapowiadał się początek ...

"Narysuj swoje myśli. Jak skutecznie prezentować i sprzedawać pomysły na kartce papieru" jest to pozycja ciekawa, która w jasny i przejrzysty sposób pokazuje w jaki sposób przeprowadzać swoje prezentacje i realizować pomysły. Roam Dan w tej książce objaśnia podstawowe techniki rysunków biznesowych, etapy myślenia wizualnego czy SQVID, czyli zajęcia z wyobraźni stosowanej. Pozycja ta pomorze ci otworzyć nowe i pełniejsze kanały komunikacji z twoimi klientami.

Za pomocą tej pozycji nauczymy się jak w pełni wykorzystać rysunek do celów biznesowych. Rysunek jest jednym z podstawowych narzędzi do przekazywanie swoich pomysłów czy myśli. Dlatego Roam Dan w niniejszej publikacji stara się pokazać, że rysunek może stać się bezkonkurencyjnym narzędziem w tworzeniu prezentacji biznesowych. Omawia jak w pełny sposób wykorzystać je do swojej pracy i znaleźć rozwiązania różnych z pozoru trudnych problemów i zleceń.

Wyciąganie wniosków za pomocą rysunków i myślenie wizualne w ujęciu naukowym jest podstawowym przesłaniem tej książki. Całość napisana jest lekkim i przystępnym językiem, a liczne rysunki pomagają zrozumieć opisywane porady. Autor jest specjalistą w tworzeniu prezentacji, dlatego przekazywanie wiedzy przychodzi mu lekko i nieszablonowo. Książka ta otworzy nam oczy na nowe możliwości i perspektywy. Nauczymy się jak w prosty sposób przekazać swój pomysł i zaciekawić nimi odbiorcę. Osoby potrafiące myśleć wizualnie dzięki tej pozycji rozwiną swoje umiejętności i poszerzą gamę pomysłów.

Nie od dziś wiadomo, że większość ludzi myśli obrazami. Dlatego tak ważne jest aby móc odpowiednio je wykorzystać w swojej pracy, aby osiągać jak najbardziej optymalne wyniki. W pozycji tej przeczytamy również o myśleniu wizualnym w ujęciu naukowym, co pomorze nam dokładniej poznać zgłębiany temat. Doskonale bawiłem się podczas lektury tej książki i dodatkowo nauczyłem się wielu ciekawych technik i wyciągnąłem wiele wniosków. Jak najbardziej polecam lekturę tej książki, która powinna pomóc Wam usprawnić i poprawić wyniki w swojej pracy z rysunkiem.

super pozycja dla wszystkich, którym znudziło się notowanie w wersji linearnej. polecam dla wzrokowców i nie tylko.
nie musisz być zawodowym grafikiem, żeby rysować to, co siedzi Ci w głowie.

nie musisz być zawodowym grafikiem, żeby rysować to, co siedzi Ci w głowie.

Kupiłem zachęcony początkowym fragmentem o projektowaniu stron internetowych (no i promocją). Fragment był niemal genialny, jednak do 60 strony widzę ciągle lanie wody. Bodajże trzy praktyczne przykłady, ale reszta to przelewanie z pustego w próżne.

GENIALNA! Mój początek do myślenia wizualnego, które teraz jest moim kierunkiem trenerskim :)

• Biznes
  • G_Learner