Blondynka na językach - Niemiecki

Seria: Blondynka na Językach
Wydawnictwo: National Geographic
978-83-7596-021-1
martles

To nie jest podręcznik do nauki języka obcego. Jest to kurs rozmawiania w języku obcym. Uczy mówienia i rozumienia. Zero gramatyki, zero wykuwania słówek, zero odmian czasowników, które trzeba na pamięć wbić sobie do głowy. „Blondynka na językach” to kurs nauki języków obcych, oparty o zupełnie nową metodę uczenia. Powstała ona w oparciu o moje doświadczenia w nauce języków obcych. Bo pewnego...

„Blondynka na językach” to kurs nauki języków obcych, oparty o zupełnie nową metodę uczenia. Powstała ona w oparciu o moje doświadczenia w nauce języków obcych. Bo pewnego dnia zorientowałam się, że języka obcego można się uczyć na zasadzie logicznej układanki.

Standardowe kursy języków obcych bazują na wyjaśnianiu zasad gramatyki, podając uczniowi przykłady ich zastosowania.

W moim kursie najważniejszym założeniem jest to, że języka obcego można się nauczyć instynktownie – najpierw zapamiętać dane wyrażenia i zdania poprzez systematyczne powtarzanie ich na głos, a potem zgodnie z zasadą logiki budować z nich własne przykłady. Nauczenie się na pamięć przykładowych konstrukcji oraz ich składowych elementów, pozwala na budowanie nowych zdań i wyrażeń, a więc poprawne posługiwanie się obcym językiem.

Beata Pawlikowska

Hybrisa | 2014-11-04
Na półkach: Przeczytane, 2014

"Blondynka na językach" to zbiór przydatnych zwrotów, pytań oraz fraz dla osób, które wyjeżdżają za granicę. Całkiem niezła pozycja dla samouków, ponieważ zawiera konkretne i szczegółowe informacje, a ich dozowanie dostosowujemy wedle własnego uznania. Znajdziemy informacje np. jak zamówić pokój w hotelu, zabukować lot czy porozumieć się w sklepie. Dla osób np. spędzających wakacje w Niemczech będzie to świetna i szybka nauka porozumiewania się, ale nie sprawdzi się u osoby, która chcę się NAUCZYĆ języka.

Najważniejsza kwestia brzmi: jeśli znajdziemy już interesujące nas pytanie/zwrot/wyrażenie, to czy zrozumiemy odpowiedź? W podręczniku (jak sam opis książki wskazuje) brakuje zasad gramatyki, podstawowych zwrotów i wyrażeń oraz słówek. Nici z prawidłowo zadanego pytania, jeśli nie zrozumiemy informacji zwrotnej.

Ponadto niektóre frazy Pani Beaty Pawlikowskiej są przestarzałe i nie są już stosowane w użytku codziennym. Również w zależności od rejonu Niemiec zwroty i wyrażenia...

kasiamaja | 2012-01-27
Przeczytana: 27 stycznia 2012

Naprawdę swietny sposób nauki rozmawiania po niemiecku. Jestem jak najbardziej za i oceniam tę książeczkę bardzo, bardzo pozytywnie.
Nawet moja mama z niej chętnie korzysta i mówi, że właśnie tego jej było potrzeba, bo ma swoje lata i wkuwanie na pamięc słówek i zasad całej gramatyki to juz nie dla niej ;)

ziza | 2014-08-18
Przeczytana: 18 sierpnia 2014

jestem niezadowolona Pani Beatko. nie przyłożyła się Pani. te wszystkie kolorowe wymiocinki na temat znajomości mnóstwa języków, a nie sprawdziła Pani nawet, że Pani książka to stek archaizmów, których już się NIE UŻYWA. Rozmawiałam z Niemcem na temat słownictwa, gdyż poraziło mnie że nawet w najprostszy zwrot, taki jak dziękuję bardzo u nich jest inny niż ja się nauczyłam z Pani książki. i co się okazało? że to u nich już dawno nie używany archaizm. Jestem zawiedziona. Dałam Pani moje pieniądze i mój czas w zamian za niesprawdzoną wiedzę. Może by tak zamiast ZARABIANIEM NA SIŁĘ zajęłaby się Pani czymś co Pani potrafi???

gosiurka | 2014-02-07

Jeżeli ktoś sam chce się uczyć, języka niemieckiego, to ten pakiet jest bardzo dobrym rozwiązaniem. Od początku zwroty, potrzebne na co dzień, po całe zdania, można nawet jako powtórkę sobie zrobić . Dla mnie skarbem okazał się niezbędnik gramatyczny pod koniec książki czy nagrania. Gramatyka niemiecka wytłumaczona jak obsługa cepa np "mit", "aus" oba przyimki znaczą to samo po polsku, a po niemiecku "prawie" też, oba znaczą "z" ,ale aus - z ze środka, z wewnątrz. i np. Tee mit milch. i Ich komme aus Polen. Polecam :)

Truskawkowa Pysia | 2016-02-27

Przydała mi się do przyjemnej powtórki z niemieckiego, którego od dłuższego czasu się tak właściwie nie uczyłam i tylko wegetowałam na lekcjach. Niemniej przy konstrukcjach pewnych zdań się zatrzymywałam i zastanawiałam, czy aby na pewno wszystko jest dobrze przetłumaczone. Według mnie jednak nie ma masakry, nawet jeśli występują tu archaizmy...bo kiedy ktoś chce się nauczyć języka to chyba nie będzie polegał na jednej książce Pawlikowskiej, ale również na wielu innych źródłach. I jeżeli ktoś lubi uczyć się na zasadzie powtarzania zdań to polecam...chociaż fiszki "Inspirierendes Deutsch", również pani Beaty, wniosły więcej do mojego słownictwa i bardziej rozwinęły zdolność komunikacji w języku niemieckim. Natomiast jeśli wymagasz pełnej poprawności i jesteś w stanie poświęcić humorystyczne zdania (zwłaszcza w fiszkach), które łatwiej przyswoić dla pełnej poprawności językowej, to przerzuć się na wydawnictwo "cztery głowy" :)

yoleee | 2014-02-01

Jest to książka dobra. Uczę się niemieckiego z Panią Beatą i jest jak najbardziej na tak, ale od kiedy jestem w Niemczech zauważyłam, że Niemcy idą na skróty, często mimo wszystko ich wyrażenia są krótsze a nie których zdań w ogóle nie używają i dlatego jest mi momentami ciężko zrozumieć Niemca :) Ale wiem, że praktyka czyni mistrza, a praktykowanie z Panią Beatą jest przyjemne i skuteczne!

KamiKamka | 2015-04-08

nauka z tej książki jest bardzo przyjemna a co najważniejsze są szybkie efekty :)

| 2011-12-13
Na półkach: W biblioteczce, Przeczytane
Przeczytana: 13 grudnia 2011

Świetna, bo praktyczna. Dzięki niej szybko "odświeżyłam" niemiecki i wydaje mi się, że książka nie zawiedzie nikogo, kto już miał kontakt z językiem.

W przypadku nauki od zera kurs nie sprawdzi się już tak dobrze.

Ja osobiście po prostu zachorowałam na całą serię ;) Gorąco polecam!

Klaudia | 2011-05-09
Przeczytana: 09 maja 2011

Chyba najlepsza książka do nauki języka obcego jaka mi do tej pory wpadła w ręce. Czytałam ją od paru dni po parę stron w ramach powtórki przed maturą pisemną z j.niemieckiego rzecz jasna i dzięki temu przypomniałam sobie dużo przydatnych słówek. Szkoda tylko, że ostatnie kilka stron poświęconych gramatyce nie zawierają większej ilości zasad, bo bardzo przejrzyście, przystępnie są opisane.

xCarolinex | 2014-10-08

Świetny sposób na naukę mówienia dla początkujących i poprawę wymowy dla średnio zaawansowanych. Jedynie nie podoba mi się to, że rzeczowniki są bez rodzajników.