Tajemnica gazety

Tłumaczenie: Barbara Gawryluk
Cykl: Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai (tom 8)
Wydawnictwo: Zakamarki
Tidningsmysteriet
zagadki, detektywi
Pistacia

Lasse i Maja czytają artykuły zamieszczone w "Gazecie Valleby" i nie wierzą własnym oczom. Muhammed Karat używa fałszywych diamentów! Dyrektor szkoły ściągał na klasówkach! Komisarz policji kradnie jabłka! Czy to wszystko może być prawda? I skąd w gazecie tyle błędów ortograficznych?

źródło opisu: Wydawca

źródło okładki: Wydawca

ejotek | 2018-11-03
Przeczytana: październik 2018

W miasteczku Valleby wybuchł skandal! Lokalna gazeta opublikowała artykuł szkalujący dobre imię Muhammeda Karata, zarzucając mu używanie fałszywych diamentów. Kto i dlaczego zniesławił jubilera? Nie jest to pierwszy a piąty taki przypadek, gdy prawym obywatelom zarzuca się coś niewłaściwego... Ale dzięki temu nakład gazety szybko się sprzedaje. Może to działanie celowe? Redaktor naczelny twierdzi, że to on akceptuje tekst do druku i wszystko jest w porządku.

Ciekawe jest to, że w artykułach aż roi się od błędów ortograficznych... To zagadka dla Biura Detektywistycznego. Czy dzieciaki odkryją prawdę? Kto i według jakiego klucza wybiera 'ofiary' podłych tekstów? Dlaczego to robi?

Tym razem tajemnicy nie udało mi się odkryć wcześniej. Nie miałam pojęcia o przeszłości sprawcy... Brawo dla Lassego i Mai!

Jacek | 2017-03-06

Niesamowite, nigdy nie mogę odgadnąć kto jest winny. Piękna książeczka z morałem. Dla każdego dziecka w wieku 5-105 lat.

Monia | 2014-06-14

Cała seria jest rewelacyjna. Idealna dla młodego czytelnika w wieku 6-7 lat, który rozpoczyna przygodę z książką. Duże litery, ciekawe ilustracje i świetne przygody głównych bohaterów, wszystko to powoduje, że czyta się tą książkę lekko i przyjemnie. Ja przeczytałam większość mojej córce w wieku 6 lat, potem niektóre części ona już sama doczytała. Wszystkie są godne polecenia, nie ma jednej lepszej.

KsiążkoholiczkaMela | 2018-02-13
Na półkach: Z Biblioteki, Przeczytane

Przezabawne i wciągające kryminały dla dzieci. Fajne do nauki czytania. Każde dziecko zachęcą do czytania. ;)

olaf2009 | 2016-09-30
Przeczytana: 30 września 2016

Dobra. Wersja dla dorosłych miałaby 450 stron.

Kamila | 2015-01-31
Na półkach: Przeczytane, Dla dzieci

Polecam.

stardoll | 2016-10-14

Ta książka nie była przewidywalna,ani nie była nieprzewidywalna.Mieliśmy tutaj przedstawionych pracowników,którzy pracują nad gazetą.Mogliśmy sobie tutaj zgadywać,który z tych pracowników jest najbardziej podejrzany i,który jest rabusiem.Nie mogę powiedzieć,że ta książka jest nieprzewidywalna,bo wszyscy byli podejrzani z pracowników,ale nie mogę też powiedzieć,że jest przewidywalna,bo tylko zgadywałam.Mimo wszystko daje ocenę rewelacyjną,ponieważ i tak mi się podobała :)

Marcel | 2015-03-04

hwkdhkfsgbfkjsb\,dfgjsg.khaK.GWAKUFGZJK,B\ZG,JG\ZJKHGFZ\GKFAGASEGIKHAKJHKHLWYHUIWEHAUKHSEUIHWFLHLAHKHFAKJWHIUWHFEIUWHYIOJHEWAHOIWEYUEIOYWWi

Renula | 2012-12-25
Przeczytana: 2012 rok

Kupiła książkę dla 7 letniej córki. Ciekawsza od dvd w aucie :-). Polecam dla dzieciaków rozpoczynających czytanie.

Bardzo wciągająca ksiązka czytalem całą serię