powieść polska
Ag2S

Na podstawie "Magicznego drzewa" Andrzej Maleszka wyreżyserował oglądany na całym świecie cykl filmowy, nagrodzony EMMY AWARD i dziesiątkami innych nagród. Burza powaliła olbrzymi stary dąb. Było to Magiczne Drzewo. Ludzie zrobili z niego setki przedmiotów, a każdy zachował cząstkę magicznej siły. Wśród nich było czerwone krzesło. Niesamowite przygody, niebezpieczeństwa, humor i magia......

Burza powaliła olbrzymi stary dąb. Było to Magiczne Drzewo. Ludzie zrobili z niego setki przedmiotów, a każdy zachował cząstkę magicznej siły. Wśród nich było czerwone krzesło. Niesamowite przygody, niebezpieczeństwa, humor i magia... Autobus, który zwariował, most ze światła i wielka fala tsunami. Latający dom, olbrzymi lew i sto wyczarowanych psów! Fantastyczna opowieść o trójce dzieci, które znalazły krzesło spełniające życzenia. Te dobre i te złe...

źródło opisu: http://www.znak.com.pl/

źródło okładki: http://www.znak.com.pl/

Opinie czytelników (2076)
kryminalnakuchnia | 2016-08-30
Na półkach: Przeczytane, Dla dzieci

Jest jakaś nieprawdopodobna magia w książkach Andrzeja Maleszki, bo niezależnie od wieku, czytelnik z łatwością przenosi się w krainę magii.

A jeśli o magii już mowa, to któż z nas nie marzył o posiadaniu zaczarowanego przedmiotu, który spełniałby nasze najskrytsze marzenia?

"Magiczne drzewo" to doskonała propozycja, w której znajdziemy dużą dawkę humoru, niesamowite i zapierające dech w piersiach przygody głównych bohaterów.

Książka wydaje się nie mieć końca szalonym i niesamowitym pomysłom autora na fabułę.

Minusem "Magicznego drzewa" jest to, że zbyt szybko się ją czyta :-)

Shimik | 2015-02-25

Jest to książka przeznaczona dla dzieci, wszyscy o tym wiedzą. Mimo wszystko gdy ją czytałem w wieku 21 lat czułem się jakbym wracał do dzieciństwa. W tej książce jest wszystko co dzieci lubią najbardziej: magia, dzieci zostawione same w domu bez nadzoru nadopiekuńczych rodziców oraz wielka przygoda. Może się to wydawać dość przewidywalne lecz trzeba pamiętać iż ta książka przeznaczona jest dla dzieci.

wiejskifilozof | 2016-07-06

Na YT,możemy obejrzeć fragmenty.Filmu na podstawie książki,ale myślę że książka.Jest o wiele bardziej zabawna.
Pomysł pana Maleszki,uważam za wybitnie dobry.
Książka,jest naładowana taką ilością dobrego humoru i jednocześnie mądrych.Choć nie przemądrzałych tez.
Że może starczyć i za dwie :-) albo trzy.
Do najzabawniejszych momentów zaliczam jazdę autobusem i to co się stało z ciotką.

Czerwone krzesło,to świetna zabawa dla całych rodzin.
Takie oderwanie się od polityki i rządzących.

Panie Maleszka!
Nie wiem, o czym jest Pańska książka, szczerze. Ale piszę z punktu widzenia matki 10-latka, który przy "Czerwonym krześle" otrząsnął się z czytelniczego marazmu i ostatnie kilka dni spędził z nosem w książce, burkając tylko czasem "Nie przeszkadzać", "Dajcie mi spokój". Po prostu miód na moje serce, to znaczy oczy, bo czyż może być piękniejszy widok dla sfiksowanej książkowo matki? Dobrze, że w tym przedświątecznym tygodniu szkoła odpuściła z lekcyjnym szaleństwem i panie się nie uwzięły za nieprzygotowanie, bo wtedy bym się obraziła. A tak popadam w zachwyt, bo wynika z tego, że nieźle sobie Pan radzi z takim młodym, wybrednym targetem he he i potrafi idealnie trafić w nieokreślone, niewyrobione gusta. Nie opuszcza mnie nadzieja, że kolejne tomy będą tak samo porywające.
Wdzięczna Matka.

Agacha | 2018-06-08
Przeczytana: 07 czerwca 2018

Doskonała książka dla początkujących moli książkowych. Choć nie tylko dla młodszych czytelników. Jest tu wszystko, co może zainteresować: przygoda, magia i humor. Świetna.

Joanna Gołaszewska | 2014-05-17
Przeczytana: 17 maja 2014

No i mam kolejną książkę do polecania dzieciakom. Bardzo mi się podobała - nieprzekombinowana, prosta w obsłudze, z cudownymi przypadkami, z magią, tak jak lubią dzieci. A przy tym mądra bez zbędnego filozofowania.

Historię początków czerwonego krzesła znałam już wcześniej z filmu na podstawie tej książki także jeżeli chodzi o treść to wiedziałam co będzie się działo co nie odbierało przyjemności z czytania. Nie jest to lektura, która wpłynęła na moje życie, ale miło spędziłam dzień.

Lidka | 2017-06-13

Mimo,że powstało mnóstwo tomów "Magicznego drzewa" jakoś do nas nie dotarły. Córka "Czerwonym krzesłem" była zachwycona i mi na siłę podsuwała tę książkę do przeczytania. I nawet spodobała mi się ta magia krzesełka :) Nie wiem jak kolejne części ale ta nas ujęła.
Polecam

Leania112 | 2014-12-22
Przeczytana: 22 grudnia 2014

REWELACJA !
Przeczytałam w trzy dni,wciąga :) Zabawne i dynamiczne dialogi i sytuacje,naprawdę gorąco polecam ;)

Attia | 2015-07-16

Bardzo fajna książka o przygodach dzieci, które znalazły magiczne, czerwone krzesło, które spełnia życzenia. Myślę, że książka taka w sam raz dla 8-12 lat. Fajnie się ją czyta. W niektórych momentach są obrazki. Duże litery.

POLECAM!!!

zobacz kolejne z 2066