Głos przyrody. Wiosna

Wydawnictwo: Siedmioróg
emik84

Pasjonująca encyklopedia wiosny dla przedszkolaków i dzieci rozpoczynających szkołę. Przebogaty materiał przyrodniczy przekazany przez Marię Kownacką – autorkę Plastusiowego pamiętnika, językiem literackim, który wciągnie każde dziecko jak powieść. Szerokie opracowanie graficzne pozwoli dziecku rozeznać się w najbardziej znanych i nieznanych tajemnicach rodzącej się wiosny.

źródło opisu: http://www.empik.com/

źródło okładki: http://www.empik.com/

AnnaSikorska | 2016-03-25

„Głos przyrody. Wiosna” to dość niepozornie wyglądająca (grubości 90 kartkowego zeszytu) książeczka dla dzieci. W środku jednak znajdziemy bardzo dużo informacji o otaczającym nas świecie. Opowieść przybliżającą małym czytelnikom zwierzęce zachowania wiosną znajdziemy wiele ilustracji z informacją co to jest. Informacje o roślinach i zwierzętach oraz zjawiskach atmosferycznych przekazane są za pomocą prostej opowieści. Ponad to w książce znajdziemy informacje, jak pielęgnować otaczającą nas przyrodę, zachęcające do podglądania przyrody. Dzieci z lektury dowiedzą się w jaki sposób stworzyć szkolny owadziniec, akwarium i klasowy ogródek, nauczą się rozpoznawać cienie zwierząt, budować karmniki i pojniki, odróżniać znaki meteorologiczne, znajdą interesujące zagadki, żarty, rymowanki, przysłowia. Poza opowiadaniami o przyrodzie znajdują się w niej i opowieści o dziecięcych kontaktach z przyrodą.
Nieencyklopedyczna forma przekazywania wiedzy sprawia, że przedszkolaki chętnie słuchają...

emik84 | 2016-02-23

"Głos przyrody. Wiosna" to książka autorstwa Marii Kowalewskiej i Marii Kownackiej, która w przystępny sposób przybliża dzieciom wiedzę odnoszącą się do zjawisk zachodzących w Polsce w okresie wiosny. Podzielona została na trzy części: przedwiośnie, pierwiośnie oraz pełnia wiosny, które razem trwają oczywiście od marca do czerwca. Każdą z nich rozpoczyna krótki wiersz Leopolda Staffa. W każdej znaleźć można ciekawe informacje o roślinach i zwierzętach, o tym co i kiedy budzi się do życia, jakie ptaki wracają do nas z ciepłych krajów, jakie zwierzęta wychodzą ze swoich zimowych kryjówek i legowisk. Jest tu również miejsce dla małych majsterkowiczów, którzy znajdą w książce pomysły na wykonanie półek dla jaskółek, półotwartych skrzynek dla innych gatunków ptaków czy pojnika dla ptaków. Wszystkie te wiadomości urozmaicają liczne opowiadania, zagadki, kolorowe ilustracje i fotografie.

Publikacja mimo iż tak niepozorna jest prawdziwą encyklopedią wiosny a co najważniejsze...