Przejście A-8

Cykl: Komisarz Wątroba (tom 1)
Wydawnictwo: Sumptibus
9788363111991
LubimyCzytać

Przejście A8 to kryminał, w którym miesza Nowak. Znowu spotykamy komisarza Wątrobę (w roli wodzonego kuszonego), posterunkowego Chwiejczaka (niezłomnego) i nieśmiertelną ławeczkową trójcę (Pająk, Marian i Stalowy), która postanawia iść... do pracy. Cud boży? Raczej szatańskie sztuczki. Co zrobić, kiedy w Twoim życiu pojawi się Nowak? Jak uchronić się przed jego knowaniami, bandą arabskich górników oraz fanatyzmem Bolka z działu marketingu? Jakie zalety ma mały mózg w dużej głowie? W „Przejściu A8” zostały połączone rzeczy straszne i śmieszne, płaskie i głębokie oraz wysokie i niskie. Wynik jest zaskakująco pozytywny oraz pozytywnie zaskakujący.

źródło opisu: wydawnictwo Sumptibus

źródło okładki: wydawnictwo Sumptibus

Na początku było ok, podobało mi się. A później coś się zepsuło. Nie było początkowego napięcia, fabuła zaczęła mnie nudzić. W sumie to nawet nie za bardzo wiem o czym była ta książka, a to za dobrze o niej nie świadczy. Komisarz Wątroba jakoś nie za bardzo przypadł mi do gustu. Planuję sięgnąć po kolejne książki tego autora ale to dopiero za jakiś czas. Jestem trochę rozczarowana bo spodziewałam się czegoś lepszego.

rad | 2018-07-23
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Ebooki
Przeczytana: 23 lipca 2018

Przyjemne czytadełko na rozluźnienie. Jak przeczytałem o Edku, zaraz przypomniało mi się 1000 złych uczynków ;)

Buka | 2018-03-28
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, E-booki, 2018
Przeczytana: 06 stycznia 2018

Nic ambitnego, niemniej pomysł na książkę niebanalny. Dużym plusem jest grubo ciosane poczucie humoru autora ;).
Pisz pan dalej!
Mam również "Fabrykę Wtórów" i niebawem planuje się wziąć za czytanie :).

książek: 2019
Efemeryda | 2017-09-25
Przeczytana: 25 września 2017

Kryminał? Powiastka filozoficzna? Fantastyka? Nie sądzę, jedno jest pewne paranienormnalnie jest, ale niestety nie onirycznie. Tajemnice, zwidy i majaki, swojski Boruta co to chłopek - roztropek go oszukać może, biała myszka symbolizująca świat pozazmysłowy i wrażliwą duszę bohatera w osobie spaślaka o podrobowym nazwisku. Pomysł całkowicie niewykorzystany. Warsztatowo słabe dziełko. Wręcz nudne. Zmęczyłam ja je i ono mnie. 4 gwiazdki bo doczytałam do końca. Tak fajnie się zapowiadał. Tak bardzo rozczarował.

mansonik | 2017-06-26
Przeczytana: 27 czerwca 2017

Zwariowana,że hej

stoplamek | 2016-07-04
Przeczytana: 04 lipca 2016

Zaczęłam czytać bez zapoznania się z opisem wydawcy. Z początku było dziwnie, ale ze strony na stronę zaczęło mi się podobać. Znajdziemy tu wszystko i nic, tak po trochu: kryminał, wątek paranormalny, sensację, humor, życie i śmierć - tylko romansu brak :) W sumie bardzo pokręcona książka!

aali | 2016-05-05
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 05 maja 2016

Przejście A-8" to napisana w konwencji kryminału satyra społeczno obyczajowa z wątkiem paranormalnym. Połączenie nieszablonowe i ryzykowne, ale efekt końcowy oceniam bardzo pozytywnie, bo w czasie lektury bawiłam się świetnie.

Powieść Tomasza Mroza to przede wszystkim utwór komiczny, kryminał na który początkowo liczyłam okazał się tylko tłem dla groteskowych i nieprawdopodobnych wydarzeń.
Autor wnikliwie obserwuje otaczającą nas polską rzeczywistość, by potem w powieści w krzywym zwierciadle przedstawić ludzkie zachowania, naszą mentalność i poglądy.

Główny bohater komisarz Wątroba to postać specyficzna, ciężko powiedzieć by był postacią pozytywną. Nieprzyjemny w obyciu, często działa na granicy prawa, na którego straży jako funkcjonariusz stać powinien, przekracza tę cienką linię praworządności, gdy leży to w jego interesie, a żądza pieniądza potrafi zaślepić. Wątroba ma bardzo bogate życie wewnętrzne, prowadzi wewnętrzny dialog (grunt to dogadywać się sam ze sobą), oraz...

książek: 2043

Zaczynając czytać tę książkę, w pewnym sensie nie do końca wiedziałam, z czym mam do czynienia bowiem zarówno opis od wydawcy, jak i tytuł brzmią bardzo tajemniczo i w gruncie rzeczy trudno się domyślić, co będzie tematem przewodnim niniejszego utworu. Tymczasem „Przejście A-8” Tomasza Mroza to bardzo nietypowa i osobliwa lektura, przyporządkowana do gatunku kryminału paranormalnego, jednak po lekturze tej publikacji śmiało mogę powiedzieć, że tej książki absolutnie nie można sklasyfikować w prosty i jednoznaczny sposób. W tym utworze mieszają się nie tylko rozmaite gatunki literackie, ale także różne style i formy wyrażania myśli.

W „Przejściu A-8” znajdziecie kryminał z wątkami metafizycznymi, motywy społeczno-obyczajowe, ale także satyrę, za pomocą której autor w precyzyjny i taktowny sposób wytyka wiele ludzkich ułomności bardzo charakterystycznych nie tylko dla pewnych grup społecznych, ale przede wszystkim dla otaczającej nas rzeczywistości. Fabuła toczy się na różnych...

Magda M | 2016-03-15
Na półkach: Przeczytane, E-book
Przeczytana: 15 marca 2016

Ta powieść Tomasza Mroza nie wywarła na mnie tak piorunującego wrażenia jak "Przypadkowy zabójca". Ku mojemu niezadowoleniu mamy tu zdawkową ilość humoru czy zadziwiających zwrotów akcji.
Jest to po prostu dobrze napisana powieść lekko kryminalna z niemałym 'duchowym' akcentem.

książek: 1917
korcia | 2016-03-06
Przeczytana: 17 lutego 2016

"Przejście A8" to miks różnych gatunków, zresztą tak samo jak poprzednia część. Mamy tu śmieszne momenty, straszne, absurdalne, paranormalne... W sumie można się po tej książce spodziewać wszystkiego. Czyta się tę niebanalną pozycję szybko, tak przynajmniej było w moim wypadku. Lekturę uprzyjemniło mi kilka wybuchów śmiechu, nie obyło się też bez irytacji i niedowierzania. Najwidoczniej pan Tomasz Mróz lubi zdumiewać czytelnika i wychodzi mu to całkiem dobrze.

Podsumowując, seria z komisarzem Wątrobą z pewnością nie jest dla każdego. Polecam ją tym, którzy lubią być zaskakiwani, nawet najbardziej idiotyczne rozwiązania są dla nich do przyjęcia, a szara rzeczywistość jest zbyt nudna, więc są spragnieni wszelkich dodatkowych atrakcji. Jesteście ciekawi Wątroby i jego różnych dziwactw? Tego, jak prowadzi śledztwu? A może chcecie poznać trójcę, która postanowiła porzucić bezrobocie i zabrać się w końcu za pracę? Jeżeli tak, to koniecznie przeczytajcie "Przejście A8". Tytuł...