Troje z Prostokwaszyna

Wydawnictwo: BIS

Rezolutny i zaradny chłopczyk, nazywany przez najbliższych wujaszkiem Fiodorem, bardzo chciał mieć jakieś zwierzątko. Kiedy pewnego dnia spotkał gadającego kota, a rodzice nie zgodzili się, by go zatrzymał w domu, chłopiec postanowił znaleźć takie miejsce na ziemi, gdzie mógłby spełnić swoje marzenia. Wyruszył więc na wieś, gdzie razem z kotem (kochającym morskie podróże), gadającym psem-fotoamatorem, śpiewającą krową i traktorem napędzanym smakołykami, żył sobie wesoło i przyjemnie. Ale pewnego dnia zaczął tęsknić za rodzicami, którzy ? o czym nie wiedział ? w tym samym czasie wyruszyli na jego poszukiwanie.To opowieść pełna niepowtarzalnego, nieco surrealistycznego humoru, bajkowej atmosfery, ciepła i świata zbudowanego z dziecięcej wyobraźni. Autorem książki jest twórca ?Przygód Kiwaczka?, doskonale znanych także polskim czytelnikom.

sylwka200115 | 2015-11-29
Fille | 2015-10-29