Wyzwanie czytelnicze LC

Marcelka i szkolne sprawy

Cykl: Marcelka
Wydawnictwo: BIS
Dorota_1988

Marcelka jest coraz zdrowsza. Robi zdumiewające postępy w rehabilitacji i doskonale sobie radzi z opieką nad swoim psem Rozrabiakiem. Polubiła chodzenie do szkoły i ma wielu przyjaciół. I nagle w klasie pojawia się nowa uczennica, od której wszyscy się odsuwają. Marcelka też nie ma ochoty na kontakty z Patrycją, choć dobrze pamięta, jak sama się czuła jeszcze niedawno, kiedy to ją pokazywano palcami… Jest problem i jakoś trzeba go rozwiązać, tylko jak? Przypadek sprawia, że to właśnie Marcelka będzie musiała to zrobić. Czasem warto się poradzić mamy, bo mamy miewają dobre pomysły.

źródło opisu: http://www.wydawnictwobis.com.pl/product.php?id=1112

źródło okładki: http://www.wydawnictwobis.com.pl/product.php?id=1112

Diabloo86 | 2015-10-08

"Marcelka i szkolne sprawy" jest niesamowitą książką nie tylko dla dzieci, ale i dla nas dorosłych. Ukazuje nam jak to inność może być bardzo smutna
i bolesna zarazem. Wielu z nas ma w rodzinie (bądź zna) taką " Marcelkę", która różni się od swych rówieśników pod rożnymi aspektami np.: kolorem skóry, wzrostem, sposobem bycia, sprawnością itd.
Książkę polecam każdemu, kto posiada dzieci, aby wspólnie z nimi usiadł,
przeczytał i przedyskutował temat "inności". Do nas rodziców należy, aby
w jak najlepszy sposób wyśnić dziecku, że inność" nie oznacza czegoś gorszego, nienormalnego. Wręcz przeciwnie czasem osoby o odmiennym stylu bycia (wyglądzie) są bardzo ciekawe, mądre i trzeba je lepiej poznać,
i szanować bez względu na to, jakie są. Właśnie ta pozycja powinna znajdować się na półce w każdym domu i być czytana od czasu do czasu.

misia55 | 2017-06-09
Kasia | 2017-04-19