Marcelka i szkolne sprawy

BIS
Marcelka (tom 2)
opowiadania, powieści
2015-09-16

Kolejna książka o Marcelce i w zasadzie mogłabym napisać to samo, co w pierwszej części. Niewątpliwie jest to świetna pozycja do wspólnego przeczytania i przedyskutowania z dziećmi. W tej części Marcelka, a właściwie jej mama i ciocia pomagają Patrycji, dziewczynce, która niedawno zjawiła się w klasie. Wszystko wskazuje na to, że nie będzie jej łatwo.
Mamy też wątek...

"Marcelka i szkolne sprawy" jest niesamowitą książką nie tylko dla dzieci, ale i dla nas dorosłych. Ukazuje nam jak to inność może być bardzo smutna
i bolesna zarazem. Wielu z nas ma w rodzinie (bądź zna) taką " Marcelkę", która różni się od swych rówieśników pod rożnymi aspektami np.: kolorem skóry, wzrostem, sposobem bycia, sprawnością itd.
Książkę polecam każdemu,...

• Dla dzieci i młodzieży
  • Z biblioteki
  • Poszukuje
  • Chcę w prezencie
  • Książka papierowa
  • 2017

Dodaj cytat z książki Marcelka i szkolne sprawy