Marcelka i szkolne sprawy

Okładka książki Marcelka i szkolne sprawy
Marcin Pałasz Wydawnictwo: BIS Cykl: Marcelka (tom 2) opowiadania, powieści dla dzieci
opowiadania, powieści dla dzieci
Marcelka (tom 2)
BIS
2015-09-16
2015-09-16

Kolejna książka o Marcelce i w zasadzie mogłabym napisać to samo, co w pierwszej części. Niewątpliwie jest to świetna pozycja do wspólnego przeczytania i przedyskutowania z dziećmi. W tej części Marcelka, a właściwie jej mama i ciocia pomagają Patrycji, dziewczynce, która niedawno zjawiła się w klasie. Wszystko wskazuje na to, że nie będzie jej łatwo.
Mamy też wątek kryminalny czyli zagadkowe zniknięcie kolczyka mamy Marcelki. Rozwiązanie zagadki może zaskoczyć

Mamy też wątek...

"Marcelka i szkolne sprawy" jest niesamowitą książką nie tylko dla dzieci, ale i dla nas dorosłych. Ukazuje nam jak to inność może być bardzo smutna
i bolesna zarazem. Wielu z nas ma w rodzinie (bądź zna) taką " Marcelkę", która różni się od swych rówieśników pod rożnymi aspektami np.: kolorem skóry, wzrostem, sposobem bycia, sprawnością itd.
Książkę polecam każdemu, kto posiada dzieci, aby wspólnie z nimi usiadł,
przeczytał i przedyskutował temat "inności". Do nas rodziców należy, aby
w jak najlepszy sposób wyśnić dziecku, że inność" nie oznacza czegoś gorszego, nienormalnego. Wręcz przeciwnie czasem osoby o odmiennym stylu bycia (wyglądzie) są bardzo ciekawe, mądre i trzeba je lepiej poznać,
i szanować bez względu na to, jakie są. Właśnie ta pozycja powinna znajdować się na półce w każdym domu i być czytana od czasu do czasu.

Książkę polecam każdemu,...

Dodaj cytat z książki Marcelka i szkolne sprawy