Wyzwanie czytelnicze LC

Bajki z kraju Mikołajów

Wydawnictwo: Papilon
Święta, Boże Narodzenie
Chomir

od Autorki: "Był mroźny ranek. Kraina Mikołajów drzemała cichutko, pomrukując od czasu do czasu. Mikołajowe chatki wypuszczały kominami kłęby bajek i pochrapywały smacznie pod puszystą pierzyną śniegu... Jeśli chcesz znaleźć się w bajkowym Kraju Mikołajów i przeżyć świąteczne przygody - koniecznie zajrzyj do tej książki!"

źródło opisu: Autorka

źródło okładki: własne

Monika Szulc | 2016-11-06
Przeczytana: 06 listopada 2016

„Bajki z kraju Mikołajów” to idealna lektura na święta.

Dzięki tej książce dziecko przeżyje niezapomniane przygody i długo będzie wspominać perypetie niesfornych bohaterów.  W książce znajdują się trzy świąteczne bajeczki, napisane prostym i zrozumiałym językiem. Czyta się bardzo szybo, a ciekawe historyjki skupiają uwagę maluszka. Opowiadają one losy choinki, która panicznie boi się złodzieja, czarownicy pragnącej zniszczyć święta rodzinie myszek, a ostatnia dotyczy worka z prezentami, który musi odbyć samotną podróż, by zdążyć na czas.

Bardzo przyjemnie spędziłam czas czytając książkę, a radość i ekscytacja mojej córki potwierdza, że warto sięgnąć po tę lekturę.
Piękne ilustrację są wspaniałym dopełnieniem. Warto zwrócić uwagę na okładkę, która jest twarda z gąbką, dzięki czemu ładnie się prezentuję, a cena jest naprawdę niską.

„Bajki z kraju Mikołajów” to ciepła i klimatyczna książką, która sprawi dziecku prawdziwa frajdę.

Polecam 4+/6

CzytamBoWarto | 2016-12-20
Przeczytana: 20 grudnia 2016

Gdy jest się Małym, Święta Bożego Narodzenia przeżywa się jeszcze bardziej. W domu nagle pojawia się choinka pełna pięknych i błyszczących ozdób. W powietrzu czuć mieszankę wyjątkowych zapachów. Wszystko wydaje się kolorowe i magiczne. Gdzieś w głowie tli się oczekiwanie na przybycie Gwiazdki, Gwiazdora czy Mikołaja ( w zależności, gdzie te Święta spędzamy). By dodać dzieciom jeszcze trochę tego świątecznego czaru Anna Sójka stworzyła ciekawe opowieści z Kraju Mikołajów.

Książka jest zbiorem trzech historii opowiadających o perypetiach Mikołajów w najgorętszym dla nich okresie roku. I tak poznajemy Mikołaja, który przy gorącym kakao pełnił dyżur w Krainie Mikołajów. Nagle okazało się, że musi ratować przerażoną choinkę, której zabrakło łańcucha pełniącego funkcje ozdobne, ale również będącego zabezpieczeniem przed złodziejami choinek.

Nie lada kłopot miał Mikołaj walczący z Gwiazdkową Czarownicą, która za wszelką cenę chciała popsuć magiczny nastrój Świąt. I wreszcie możemy...

TheReadingOne | 2016-08-22
Przeczytana: 2008 rok

Baśnie i bajki, jak na nie przystało, stanowią źródło rozrywki, jak i edukacji - dzięki nim przenosimy się w fantastyczny świat, jednocześnie czerpiąc z podawanych nam przykładów wartościową naukę. Czy może istnieć coś lepszego?

A te w wyjątkowym, gwiazdkowym klimacie - idealne na Mikołajki. *

Kamila | 2019-01-05