Bajki z kraju Mikołajów

Okładka książki Bajki z kraju Mikołajów Anna Sójka
Okładka książki Bajki z kraju Mikołajów
Anna Sójka Wydawnictwo: Papilon literatura dziecięca
23 str. 23 min.
literatura dziecięca
Papilon
1994-01-01
1994-01-01
23 min.
Święta Boże Narodzenie

Okładka książki 12 wyjątkowych Postaci. Polscy autorzy o marzeniach Anna Czerwińska-Rydel, Agnieszka Frączek, Roksana Jędrzejewska-Wróbel, Joanna Krzyżanek, Anna Onichimowska, Beata Ostrowicka, Renata Piątkowska, Eliza Piotrowska, Marcin Przewoźniak, Anna Sójka, Maria Szarf, Elżbieta Zubrzycka
12 wyjątkowych... Anna Czerwińska-Ryd...
Okładka książki Reksio. Wielka księga przygód Ewa Barska, Marek Głogowski, Anna Sójka
Reksio. Wielka... Ewa Barska, Marek G...

Bajki przedstawiające historie św. Mikołaja. Dobre dla dzieci w wieku wczesno-szkolnym.

Gdy jest się Małym, Święta Bożego Narodzenia przeżywa się jeszcze bardziej. W domu nagle pojawia się choinka pełna pięknych i błyszczących ozdób. W powietrzu czuć mieszankę wyjątkowych zapachów. Wszystko wydaje się kolorowe i magiczne. Gdzieś w głowie tli się oczekiwanie na przybycie Gwiazdki, Gwiazdora czy Mikołaja ( w zależności, gdzie te Święta spędzamy). By dodać dzieciom jeszcze trochę tego świątecznego czaru Anna Sójka stworzyła ciekawe opowieści z Kraju Mikołajów.

Książka jest zbiorem trzech historii opowiadających o perypetiach Mikołajów w najgorętszym dla nich okresie roku. I tak poznajemy Mikołaja, który przy gorącym kakao pełnił dyżur w Krainie Mikołajów. Nagle okazało się, że musi ratować przerażoną choinkę, której zabrakło łańcucha pełniącego funkcje ozdobne, ale również będącego zabezpieczeniem przed złodziejami choinek.

Nie lada kłopot miał Mikołaj walczący z Gwiazdkową Czarownicą, która za wszelką cenę chciała popsuć magiczny nastrój Świąt. I wreszcie możemy spotkać Mikołaja i jego dzielny worek z prezentami. W trakcie podróży dzwoneczek przy saniach Mikołaja rozchorował się. Najbardziej znany na świecie Papcio, postanowił pomóc swojemu przyjacielowi i odwieź go do domu. W tym czasie, by dzieci nie musiały czekać na prezenty, odważny worek z prezentami postanowił dotrzeć do najmłodszych.

Opowieści są urocze i zabawne. Dzieci czytając je mogą radować się atmosferą świąteczną, otrzymać cenną lekcję o podstawowych wartościach takich jak dobroczy pomoc innym. Patrząc na mojego synka, wiem że największą frajdę sprawiło mu sam fakt, że książka opowiada o Mikołajach. Odkąd rozpoczął się okres mikołajowo- świąteczny, ciągle słyszę z jego ust "Ho ho ho Wesołych Świąt". Także książka stała się ogromną atrakcją w naszym domu. Tym bardziej, że wzbogacają ją piękne ilustracje, których autorem jest Zbigniew Dobosz.

Polecam tę książkę jako idealną na ten Świąteczny Magiczny czas!

Więcej recenzji na fifraku.blogspot.com Zapraszam !

„Bajki z kraju Mikołajów” to idealna lektura na święta.

Dzięki tej książce dziecko przeżyje niezapomniane przygody i długo będzie wspominać perypetie niesfornych bohaterów.  W książce znajdują się trzy świąteczne bajeczki, napisane prostym i zrozumiałym językiem. Czyta się bardzo szybo, a ciekawe historyjki skupiają uwagę maluszka. Opowiadają one losy choinki, która panicznie boi się złodzieja, czarownicy pragnącej zniszczyć święta rodzinie myszek, a ostatnia dotyczy worka z prezentami, który musi odbyć samotną podróż, by zdążyć na czas.

Bardzo przyjemnie spędziłam czas czytając książkę, a radość i ekscytacja mojej córki potwierdza, że warto sięgnąć po tę lekturę.
Piękne ilustrację są wspaniałym dopełnieniem. Warto zwrócić uwagę na okładkę, która jest twarda z gąbką, dzięki czemu ładnie się prezentuję, a cena jest naprawdę niską.

„Bajki z kraju Mikołajów” to ciepła i klimatyczna książką, która sprawi dziecku prawdziwa frajdę.

Polecam 4+/6

„Bajki z kraju Mikołajów” to idealna lektura na święta.

Baśnie i bajki, jak na nie przystało, stanowią źródło rozrywki, jak i edukacji - dzięki nim przenosimy się w fantastyczny świat, jednocześnie czerpiąc z podawanych nam przykładów wartościową naukę. Czy może istnieć coś lepszego?

A te w wyjątkowym, gwiazdkowym klimacie - idealne na Mikołajki. *

• Kór
  • Dla dzieci szkolnych
  • 00. Zopiniowane!
  • Półka Kubusia

Dodaj cytat z książki Bajki z kraju Mikołajów