Nowa dieta antyrakowa

Wydawnictwo: Świat Książki
Die neue Anti-Krebsernaehrung
978-83-247-2008-8
poradniki

Naukowcy niemieccy stwierdzili, że ograniczenie ilości cukru w pożywieniu hamuje lub wręcz zabija komórki rakowe. Prezentowana dieta pozbawia raka pokarmu i utrudnia mu rozprzestrzenianie się. Chroni też przed rozwojem cukrzycy, chorób serca i układu krążenia czy choroby Alzheimera. Ksiązka zawiera szczegółowy jadłospis na 28 dni, ponad 100 przepisów na zdrowe dania, przekąski, desery oraz oznakowaną kolorami listę produktów żywnościowych: zakazanych, dozwolonych z umiarem i zalecanych.

źródło opisu: Wydawnictwo Świat Książki, 2011

źródło okładki: Wydawnictwo Świat Książki

Yooki | 2016-03-23
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 22 marca 2016

Przeczytana podczas poszukiwania sensownych przepisów dla osoby chorej. Użyteczność przepisów oceniam całkiem przyzwoicie ale siłą tej książki są zdecydowanie rozdziały wcześniejsze.
Krótki opis zarówno wpływu czynników żywieniowych jak i aktywności fizycznej, panowania nad psychiką.
Polecam ostrożnie, ponieważ z tego co wiem najnowsze badania nie są tak entuzjastyczne jak autor w niektórych kwestiach.

Kasia | 2016-08-11
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2016
Przeczytana: 11 sierpnia 2016

Książka zawiera wiele cennych wskazówek dotyczących zdrowego sposobu odżywiania.
W przystępny sposób tłumaczy jak i dlaczego powstają komórki rakowe oraz jak się przed nimi chronić.
W zabieganym świecie często zapominamy o tym, aby zapobiegać chorobom co jest dużo prostsze niż kosztowne leczenie.
Polecam książkę wszystkim chcącym uniknąć chorób cywilizacyjnych i cieszyć się zdrowiem przez długie lata ;)

| 2016-01-13

Super