Jak tu pachnie Czeremchą

Wydawnictwo: Kresowa Agencja Wydawnicza
7 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Kasiulek

Czeremcha to miejscowość leżąca na południowym skraju Puszczy Białowieskiej, dawniej będąca w środku kraju, teraz na jego wschodnich rubieżach. Mieszkają tu Polacy, Białorusini, Ukraińcy, "Tutejsi". W Czeremsze autor się wychował i uczył. I chętnie do tamtych lat wraca na łamach swojej najnowszej książki pt. "Jak tu pachnie Czeremchą". Wcześniej pisał o niej w "Żurawiejce", "Hej tam Podlasiem" i innych publikacjach.

źródło opisu: Kresowa Agencja Wydawnicza, Białystok 2012

źródło okładki: zdjęcie własne

Kasiulek | 2012-08-13
Przeczytana: 13 sierpnia 2012

Jak trafiłam na ten tytuł i w jaki sposób trafił w moje ręce? Banalnie- wybrałam się na spotkanie autorskie z autorem w mojej miejscowości. Sam autor pochodzi z tej właśnie miejscowości i po raz drugi zorganizowane spotkanie właśnie z nim.
Pierwszy tytuł po który sięgnęłam to "Żurawiejka", i może właśnie te spotkania spowodowały, że zainteresowałam się właśnie tymi tytułami.

"Jak tu pachnie Czeremchą", to świetna książka autobiograficzna, w której autor opisuje swoje historie od samego dzieciństwa w Czeremsze bo obecne czasy. Jest mnóstwo prześmiesznych historyjek, historii z mieszkańcami miejscowości- jego kolegami, i właśnie o to chodzi, taki był m.in. zamysł napisania tej ksiażki "aby ocalić od zapomnienia". To historie sprzed 50 lat i dla takich jak ja jest to świetna pozycja aby zapoznać się z tym co było wcześniej, jak powstawały kolejne osiedla mieszkaniowe, zakłady pracy i skąd wzięły się ich nazwy.

Mam świadomość, że ta pozycja zaciekawi raczej tych najbardziej...

natanna | 2017-05-01
Dorota_Dega | 2017-01-26