Wychowanie bez porażek. Rozwiązywanie konfliktów między rodzicami a dziećmi

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Wychowanie bez Porażek". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Instytut Wydawniczy PAX
Parent Effectiveness Training. The Tested New Way To Raise Responsible Children
bastille

Niniejsza ksiażka to światowy bestseller. Dr Thomas Gordon proponuje w niej bowiem nową skuteczną metodę pedagogiczną rozwiązywania konfliktów powstających między rodzicami a dziećmi. Autor krytykując dotychczasowe modele rozwiązywania konfliktów (oparte na błędnym schemacie "zwycięzca - pokonany"), proponuje stosowanie metody "bez pokonanych". Dąży do wprowadzenia takich zasad komunikacji, które w sytuacji konfliktowej pozwolą znaleźć rozwiązanie kompromisowe, zadowalające obie strony. Wielką zaletą pracy Thomasa Gordona, obok jasnego wykładu i prostego języka, jest pokazanie, jak praktycznie się posługiwać metodą "bez pokonanych". Choć odnosi się ona przede wszystkim do stosunków między rodzicami a dziećmi, może być wykorzystywana także w innych międzyludzkich sytuacjach konfliktowych.

źródło opisu: z okładki - [Instytut Wydawniczy Pax, 2007]

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Jadzia | 2014-06-01
Na półkach: Przeczytane, Wychowanie
Przeczytana: 01 czerwca 2014

R E W E L A C J A !
Książka krok po kroku pokazuje jak zmienić to i owo w sposobie postrzegania i jak otworzyć siebie na dzieci. Zawiera mnóstwo dialogów z grup terapeutycznych, listów etc dzięki czemu wszystko jest jasne, nieskomplikowane i oczywiste. Przykłady omówione są rzeczowo z wszelkimi pozytywnymi bądź negatywnymi skutkami. Zawarto w niej mnóstwo działających (!! :D) porad. W tej chwili jest to dla mnie nr 1 na liście książek poświęconych wychowaniu!

Dzieckokwiatu | 2012-03-02
Przeczytana: 02 marca 2012

Nie mam dzieci, więc metody nie wypróbuję. Co mogę powiedzieć na pewno to książkę czyta się jednym tchem z zaciekawieniem, a zamyka z jakimś dziwnym optymizmem ;)

Karo | 2012-02-29
Przeczytana: 16 listopada 2011

rewelacyjna ksiazka dla kazdego rodzica polecam

deli | 2017-05-10

konieczna lektira dla każdego mądrego rodzica

Paweł | 2017-05-25
Marta M | 2017-04-01