Wychowanie bez porażek czyli Trening skutecznego rodzica

9788321119557
LubimyCzytać

Książka ta to światowy bestseller. Autor proponuje w niej skuteczną metodę rozwiązywania konfliktów między rodzicami a dziećmi w rodzinie, a także w innych środowiskach i sytuacjach społecznych rodzących konflikty. Uświadamia czytelnikowi, jakie skutki niosą ze sobą postawy jednostronnej dominacji i proponuje "metodę bez przegranych", która polega na wspólnym poszukiwaniu rozwiązań satysfakcjonujących dla obu stron. Metoda ta jest czymś więcej niż zwykłym kompromisem.Dr Thomas Gordon - to światowej sławy, nieżyjący już amerykański psycholog i psychoterapeuta. Był konsultantem i doradcą Białego Domu do spraw rodziny oraz członkiem rzeczywistym Amerykańskiego Towarzystwa Psychologicznego. W 1999 roku otrzymał złoty medal za zasługi dla psychologii w służbie społecznej. Był trzykrotnie nominowany do Pokojowej Nagrody Nobla. Jego książki ukazały się na całym świecie w blisko 30 językach.

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Matras

Eliza | 2019-01-04
Przeczytana: 03 stycznia 2019

Ta książka może zmienić sposób komunikacji na lepsze :) a co za tym idzie, całe życie.

Emma | 2018-11-08
Przeczytana: 08 listopada 2018

Po książkę "Wychowanie bez porażek" sięgnęłam ponieważ pracuję z dziećmi i bardzo często rodzice pytają mnie, jak poradzić sobie z pociechami.
Książka jest typowym poradnikiem, przedstawione są problemy i praktyczne sposoby na to, jak sobie z nimi radzić. Jest napisana w sposób bardzo przejrzysty.
Uważam, że ta pozycja powinna być obowiązkową lekturą mądrych rodziców.

Morganna | 2016-02-28
Przeczytana: 28 lutego 2016

Dziwi mnie tak niska ocena tej książki. Dla mnie to prawdziwa rewelacja. Treści w niej zawarte z pewnością wpłyną na każdego rodzica. Bardzo polecam tę lekturę.