Wyzwanie czytelnicze LC

Tłumaczenie: Barbara Kościuszko
Wydawnictwo: Debit
Martusia, Gufi
Loncia

Dwa jasne ogoni, bystre oczka, pyzata buzia, siedem lat i ogromna ciekawość życia - to jest właśnie nasza Martusia. Chcesz ją poznać? Otwórz szybko tę książkę, a wybiegnie Ci na spotkanie.

Oto historie zawarte w 2 tomie:
Martusia w cukierni

źródło opisu: Wydawnictwo >DEBIT

źródło okładki: http://rawamaz.e-bp.pl/ini.php?str=tabelka&prz...»

Ania | 2012-02-01

W dzieciństW dzieciństwie była to jedna z moich ulubionych serki Guffi był takim zabawnym pieskiem. Od momentu gdy ją przeczytałam rozpoczął się czas mojego psiego pragnienia zaspokojony po bardzo długim czasie.wie była to jedna z moich ulubionych książek

MaiTakeru | 2012-11-23

Książka w założeniach bardzo zbliżona do bardziej u nas znanej serii o Martynce, niemniej w dzieciństwie to właśnie "Martusi i Gufiemu" zawsze przyznawałam pierwszeństwo.

Być może dlatego, że ilustracje, choć podobnie jak w "Martynce" nastawione na duży realizm, mają - dzięki ciut bardziej komiksowym ekspresjom dzieci - większą siłę wyrazu. A może dlatego, że sama Martusia jest dla mnie postacią sympatyczniejszą i bardziej żywiołową. O tym, że Gufi jest fajniejszym psim bohaterem niż Pufek to nawet wspominać nie będę, w końcu bycie wymienionym w tytule zobowiązuje. :) Również historyjki były jak dla mnie ciekawsze niż te ze zbioru "Martynka i jej przyjaciele".

W skrócie - jeśli podobała się tobie/twoim dzieciom Martynka, warto sięgnąć i po Martusię. Ja do dzisiaj pamiętam te urocze historyjki i równie urocze buzie. :) Tak więc polecam gorąco!

Kaatiaa | 2018-02-24
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane