rozwiń zwiń

Międzynarodowy Festiwal Kryminału Wrocław 2020 tym razem online

LubimyCzytać LubimyCzytać
27.10.2020

Międzynarodowy Festiwal Kryminału Wrocław 2020 odbędzie się w dniach 4–8 listopada. W programie między innymi rozmowy okołoliterackie, wykłady, a także wręczenie Nagrody Wielkiego Kalibru. A wszystko to online, dzięki czemu każdy czytelnik kryminałów będzie mógł wziąć udział w festiwalu.

Międzynarodowy Festiwal Kryminału Wrocław 2020 tym razem online

Już w przyszłym tygodniu startuje Międzynarodowy Festiwal Kryminału Wrocław 2020. Tegoroczna edycja jest inna niż dotychczasowe – bo też inny jest ten rok. Pandemia wymusiła przeniesienie wydarzenia na jesień, ale nie przeszkodziło to organizatorom w przygotownaiu niezwykle atrakcyjnego programu. Przed miłośnikami kryminału niemal tydzień spotkań z najlepszymi polskimi autorami, rozmów okołoliterackich i wykładów, a także wręczenie Nagrody Wielkiego Kalibru dla najlepszej polskiej powieści kryminalnej lub sensacyjnej ubiegłego roku. A to wszystko w wersji online, dzieki czemu czytelnicy mogą uczestniczyć w imprezie w bezpieczny sposób. 

Międzynarodowy Festiwal Kryminału on air

W programie wydarzenia są spotkania z popularnymi autorami: Katarzyną Bondą, Mariuszem Czubajem, Zygmuntem Miłoszewskim oraz Wojciechem Chmielarzem, Jakubem Ćwiekiem i Anną Kańtoch, dyskusje – między innymi o kryminale na ekranie (Igor Brejdygant, Wojtek Miłoszewski, Jarosław Sokół) oraz wykłady, z których dowiecie się, jak zostać pisarzem (Robert Małecki) i planować jak zawodowiec (Joanna Opiat-Bojarska). Znalazło się również miejsce nazajęcia z kryminalistyki, dotyczace zbierania śladów na miejscu przestępstwa, prowadzone przez wykładowców z Wyższej Szkoły Prawa.

Transmisje z wydarzeń będzie można oglądać na fanpage'ach Międzynarodowego Festiwalu Kryminału oraz Portalu Kryminalnego. Jedynym wydarzeniem, które nie będzie transmitowane online, jest spektakl „Śledztwo”, na który zaprasza codziennie wrocławski teatr Teatr Ad Spectatores.

Mamy dla Was dobrą wiadomość! 😍 Kapituła Nagrody Wielkiego Kalibru w składzie: prof. Zbigniew Mikołejko...

Opublikowany przez Międzynarodowy Festiwal Kryminału Poniedziałek, 22 czerwca 2020

 

Zwieńczeniem Międzynarodowego Festiwalu Kryminału będzie uroczysta gala Nagrody Wielkiego Kalibru, podczas której uhonorowani zostaną autorzy najlepszej polskiej powieści kryminalnej lub sensacyjnej ubiegłego roku. Kto otrzyma statuetkę i czek na 25 tys. złotych ufundowany przez miasto Wrocław dowiemy się w sobotni wieczór, 7 listopada.

Oto finaliści Nagrody Wielkiego Kalibru za rok 2019: 

Posłuchaj o MFK, obejrzyj spotkanie z organizatorami

O nominowanych książkach oraz punktach programu Międzynarodowego Festiwalu Kryminału porozmawamy z organizatorami wydarzenia już w przyszłym tygodniu, oczywiście online. Zapraszamy do oglądania transmisji z rozmowy, która odbędzie się 3 listopada o godzinie 14.00. Z Ewą Dąbrowską z Portalu Kryminalnego, współorganizatora Festiwalu, porozmawia Ewa Cieślik z lubimyczytać.pl. 

Rozmowę będziecie mogli obejrzeć na ​​​​​fanpage'u lubimyczytac.pl oraz LC.TV na naszym kanale w serwisie YouTube. Transmisja odbędzie się też na fanpage’u Międzynarodowego Festiwalu Kryminału.

Pełny program festiwalu można znaleźć na oficjalnej stronie internetowej wydarzenia.

Portal lubimyczytać.pl objął Międzynarodowy Festiwal Kryminału Wrocław 2020 patronatem medialnym.

[aj]


komentarze [1]

Sortuj:
więcej
Niezalogowany
Aby napisać wiadomość zaloguj się
LubimyCzytać  - awatar
LubimyCzytać 27.10.2020 13:23
Administrator

Zapraszamy do dyskusji.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post