Wada

Okładka książki Wada Robert Małecki
Nominacja w plebiscycie 2019
Okładka książki Wada
Robert Małecki Wydawnictwo: Czwarta Strona Cykl: Bernard Gross (tom 2) kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
Bernard Gross (tom 2)
Czwarta Strona
2019-05-15
2019-05-15
literatura polska
Inne

Dobre polskie realia. Wszystko się zgadza, śledztwo postępuje powoli badane przez wszystkie poszlaki. Postaci ciekawie nakreślone. Kilka dłużyzn się znajdzie ale to wszystko utwierdza w przekonaniu że to nie hollywood

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Rasowy kryminał. Dostałam to czego oczekiwałam, tajemnicę i polskie realia połączone w zgrabną historię. Podobało mi się, że autor łączy dwa niezależne wątki, a powstaje spójna całość.

Korzystając z Legimi miałam możliwość wysłuchania audiobooka czytanego przez pana Piotra Grabowskiego. Nie powiem... trochę to trwało, bo powieść do najkrótszych nie należy, ale nie nudziłam się przy tym zapewniam.
"Wada" to naprawdę dobrze napisany i skonstruowany kryminał. Tym razem z komisarzem Bernardem Grossem staramy się rozwikłać zagadkę możliwego zabójstwa. Dlaczego...

Uwielbiam. Uwielbiam. Ksaizki autora nigdy mi się nie znudzą

Uwielbiam Grossa, uwielbiam klimat Chełmży. Książka tak łapie za serce, że z jednej strony chcemy czytać dalej, a z drugiej chcemy być obok Grossa i sklejać z nim modele cały czas.

Postać Grossa ma to coś. Jego duet ze Skałką tworzy zgrany team. Czasem drażnią zbyt częste rozmyślania, ale ogólnie czyta się tak, że jest się ciekawym następnej strony.

Nietypowa historia. Może ciut nieprawdopodobny zbieg okoliczności, ale poza tym fajnie się czyta.

Kiedy na plaży płatnej nad Jeziorem Chełmżyńskim odnalezione zostają ślady krwi, Bernard Gross - komisarz miejscowej policji wie, że sprawa nie będzie łatwa; nie ma zwłok, nie ma narzędzia zbrodni. Pozostają jedynie hipotezy i policyjny instynkt. W trakcie żmudnego dochodzenia na komisariat zgłasza się matka osiemnastolatki, powiadamiając o jej zaginięciu, do którego...

Jestem oczarowana tymi chełmżyńskimi klimatami. Tajemnicze historie , które wydarzyły się tu dziś i przed laty przeplatają się nawzajem., by doprowadzić do zaskakującego wyjaśnienia. W tle osobiste dramaty komisarza. Nie można się nudzić.

Jako kryminał uważam za dobry, jako sposób napisania a później czytania jako bardzo dobry. Książka kompletna.
Autor wyrasta na jednego z najlepszych polskich pisarzy w tym gatunku.
Polecam.
Już sięgam po kolejny tom z serii.

2 654
  • 2019