Zbłąkany syn

Okładka książki Zbłąkany syn
Rainbow Rowell Wydawnictwo: HarperCollins Polska Cykl: Simon Snow (tom 2) literatura młodzieżowa
Kategoria:
literatura młodzieżowa
Format:
papier
Cykl:
Simon Snow (tom 2)
Tytuł oryginału:
Wayward Son
Data wydania:
2020-03-16
Data 1. wyd. pol.:
2020-03-16
Data 1. wydania:
2019-01-01
Język:
polski
ISBN:
9788327647597
Średnia ocen

                6,8 6,8 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki
Reklama

Kup Zbłąkany syn w ulubionej księgarni i

Porównywarka z najlepszymi ofertami księgarń
W naszej porównywarce znajdziesz książki, e-booki i audiobooki z najpopularniejszych księgarń internetowych. Niektórzy partnerzy przygotowują dla użytkowników naszego serwisu specjalne rabaty, dlatego warto kupować książki przez lubimyczytać.pl.
Oferty są prezentowane w trzech kategoriach: „Oferta dnia” (promocje partnerów), „Polecane księgarnie” (sprawdzeni partnerzy handlowi, z którymi współpracujemy na podstawie umów) oraz „Pozostałe”. W każdej kategorii kolejność prezentacji zależy od ceny produktu przekazanej przez księgarnie lub dostawcę porównywarki.
Lubimyczytać.pl nie prowadzi sprzedaży i nie uczestniczy w procesie zakupowym po przekierowaniu na stronę sklepu. Mimo że dokładamy starań, aby wszystkie linki i informacje były aktualne, nie mamy wpływu na ewentualne nieścisłości cenowe, błędne przekierowania lub zmiany w ofertach księgarni. Jeśli zauważysz nieprawidłowość, prosimy o zgłoszenie jej na adres: admin@lubimyczytac.pl. Dzięki Twojej informacji możemy jeszcze lepiej dbać o jakość działania naszej porównywarki.
Ładowanie Szukamy ofert...

Polecane przez redakcję

Oceny książki Zbłąkany syn

Średnia ocen
6,8 / 10
300 ocen
Twoja ocena
0 / 10

Opinia

avatar
329
325

Na półkach:

Fajna kaiążka, mam wrażenie, że lepsza od 1 części. Taki wstęp do trzeciej części trochę. Chyba zawyżam trochę ocenę za cały koncept "Uratowałem świat, poświęciłem wszystko, znalazłem przystojnego chłopaka wampira i co dalej? Trauma i depresja". Zdecydowanie za mało jest tego typu książek i ta wyłamuje się z pewnego kanonu. Nie jest tak mocna jak kolejna część przez "amerykański sen", ale to też ma jakiś swój urok, że bohaterowie trafiają do Ameryki, robią kanoniczne wedlug nich rzeczy dla bycia w Ameryce i poszerzają horyzonty - okazuje się, że świat działa zupełnie inaczej niż ich bańka czarodziejów w Wielkiej Brytanii. Uruchamia to w bohaterach dużo nowych przemyśleń. Bohaterowie przeżywają w tym tomie swojej kryzysy, co jest trochę męczące, ale pamiętajmy o tym, że jest jeszcze jedna część i może warto im pozwolić być głupimi młodymi dorosłymi. Shepard, nowy bohater, świetnie rozładowuje atmosferę swoim podejściem, chociaż ma jeszcze większy talent do wpadania w kłopoty niż naszs gwiazdy. Autorka ewidentnie woli pisać POV kobiet, bo jak inaczej wytłumaczyć to, że książka, w której oczekuje się historii Simona i Basiltona opowiada w dużej mierze o bohaterkach i ich uczuciach? Dla każdego coś ;)

Fajna kaiążka, mam wrażenie, że lepsza od 1 części. Taki wstęp do trzeciej części trochę. Chyba zawyżam trochę ocenę za cały koncept "Uratowałem świat, poświęciłem wszystko, znalazłem przystojnego chłopaka wampira i co dalej? Trauma i depresja". Zdecydowanie za mało jest tego typu książek i ta wyłamuje się z pewnego kanonu. Nie jest tak mocna jak kolejna część przez...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Poznaj innych czytelników

714 użytkowników ma tytuł Zbłąkany syn na półkach głównych
  • 382
  • 324
  • 8
197 użytkowników ma tytuł Zbłąkany syn na półkach dodatkowych
  • 113
  • 21
  • 15
  • 15
  • 13
  • 10
  • 10

Inne książki autora

Okładka książki Superman - Action Comics: Supergwiazdy Jason Aaron, Eddy Barrows, Eva De La Cruz, Romulo Fajardo Jr., Gavin Guidry, Rex Lokus, Danny Miki, Inaki Miranda, Patricia Mulvihill, John Ridley, Rainbow Rowell, Gail Simone, John Timms, Cian Tormey, Jonas Trindade, G. Willow Wilson
Ocena 6,7
Superman - Action Comics: Supergwiazdy Jason Aaron, Eddy Barrows, Eva De La Cruz, Romulo Fajardo Jr., Gavin Guidry, Rex Lokus, Danny Miki, Inaki Miranda, Patricia Mulvihill, John Ridley, Rainbow Rowell, Gail Simone, John Timms, Cian Tormey, Jonas Trindade, G. Willow Wilson
Okładka książki Fangirl. Powieść graficzna. Tom 2 Sam Maggs, Gabi Nam, Rainbow Rowell
Ocena 7,7
Fangirl. Powieść graficzna. Tom 2 Sam Maggs, Gabi Nam, Rainbow Rowell
Okładka książki Fangirl. Powieść graficzna. Tom 1 Sam Maggs, Gabi Nam, Rainbow Rowell
Ocena 7,4
Fangirl. Powieść graficzna. Tom 1 Sam Maggs, Gabi Nam, Rainbow Rowell
Rainbow Rowell
Rainbow Rowell
Książka Rainbow Rowell "Fangirl" została nominowana w Plebiscycie Książka Roku 2015 lubimyczytać.pl w kategorii Literatura młodzieżowa. Mówi o sobie, że jest dobra tylko w dwóch rzeczach: w czytaniu i pisaniu. Skończyła dziennikarstwo na Uniwersytecie Nebraska i w wieku 24 lat – zatrudniona w redakcji gazety „Omaha World-Herald” – stała się najmłodszą i jednocześnie pierwszą kobietą pracującą tam jako felietonistka z własną kolumną.Kiedy nie pisze, czyta komiksy, planuje wycieczki do Disney World i kłóci się o rzeczy, które nie mają wielkiego znaczenia. Mieszka w Omaha w stanie Nebraska z rodziną i marzy, żeby jej dwaj synowie wyrośli na ludzi tak samo wrażliwych jak bohaterowie jest powieści.
Zobacz stronę autora

Czytelnicy tej książki przeczytali również

Alan Cole nie jest tchórzem Eric Bell
Alan Cole nie jest tchórzem
Eric Bell
Książka Ilustrująca niełatwy los nastolatka, który stara się jedynie wtopić w resztę społeczeństwa. Ktoś by powiedział, że życie za młodziaka nie może być tak złe, no chyba, że ma się takiego brata jakim jest Nathan. Wtedy każdy kolejny dzień w życiu Alana Cole'a jest 100 razy gorszy. Dla mnie książka była świetna. Okazała się fajną formą rozrywki i oderwania się od tego co tu i teraz. Jak widać po okładce jest to książka poruszająca kwestię orientacji, ale również przemocy - fizycznej i psychicznej oraz problemów w domu. Ale myślę że najistotniejsze w tej powieści jest ujęcie przyjaźni - tej prawdziwej, która stanie się naszą jedyną pomocną ręką w trudnych chwilach. Alan Cole ma naprawdę prawdziwych i godnych zaufania przyjaciół. Na niektórych momentach i żartach kolegów głównego bohatera głośno się śmiałam. Jeden z wątków był dla mnie naprawdę szokujący i po ludzku przykry, ale o tym dokładniej za moment. A końcówka książki mnie z kolei wzruszyła. Stąd wiecie, że gdy książka potrafi wzbudzić tyle emocji, z pewnością jest spod dobrej pisarskiej ręki. :) Cała akcja książki polega głównie na konflikcie dwóch braci (z których jeden za wszelką cenę próbował ustalić kto jest lepszym, zupełnie bezcelowo :/) oraz wykonywaniu przez nich 7 zadań mających wyłonić zwycięzcę. Jak przeczytałam o jakie zadania chodzi, sama poczułam lekki stres, więc 'byłam w tym' wspólnie z głównym bohaterem, którego swoją drogą bardzo polubiłam. To przykład typowego ziomka, który jest tym cichym dzieciakiem w szkole, ale jest niesamowicie wartościową osobą. Dodam jeszcze że na końcówce wzruszyłam się, chociaż nie spodziewałam się że dzieje Alana mnie aż tak poruszą. Książka z wartościowym wnętrzem... ZAPRASZAM NA IG@azetowa
azetowa - awatar azetowa
oceniła na 8 3 lata temu
Książęcy gambit C.S. Pacat
Książęcy gambit
C.S. Pacat
Jeszcze zastanawiam się nad oceną co do tej książki, ponieważ męczyłam się z nią potężnie i jednak sprawiła, że złapał mnie lekki zastój czytelniczy. Co nie odejmuje jej, że była serio ciekawa. Różni się od pierwszego tomu, ponieważ jak sam tytuł wskazuje, będziemy poruszali się w obrębie strategii wojennej i intryg politycznych. Wojna między oba państwami jest coraz bliżej, a nasi bohaterowie muszą się wykazać sprytem i inteligencją, aby pokonać wroga. Absolutnie uwielbiam dynamikę relacji pomiędzy Laurentem i Damenem. Trochę się obawiałam, że autorka szybko zakończy motyw upodlający Damena, ale na szczęście wszystko potoczyło się tak jak chciałam. Scena z kielichem była tak dowalona i love it! Chyba jedna z moich top (yeah... jestem masochistą) Bardzo podoba mi się, że relacja między bohaterami jest ona typowym slow burnem, ponieważ to tylko pokazuje, że ani jedna ani druga strona nie ufa w pełni sobie. Moje ulubione momenty to wtedy, kiedy zaczynają się powoli przed sobą otwierać. Chociaż bardzo lubię te sceny zazdrości, śmieszą mnie strasznie i lubię je komentować podważając ich zdanie. Było wiele fajnych scen, ale gdybym miała każdą wymienić po kolei to mogłabym nie skończyć. Jednakże, muszę zrobić sobie przerwę od tych książek. Ponieważ nie da się jej przeczytać na raz. Między innymi przez historie i czas w których się znajdujemy, a także politykę. Problemem dla mnie było również to, że wiele rzeczy wybrzmiewało chaotycznie. Przez co ciężko się to czytało. Często musiałam wysilać się, aby zrozumieć o co chodzi. W pewnych momentach już czytałam na siłę, a nie chcę aby to wpłynęło na mój odbiór książki. Akurat ten tom rozwija się bardzo powoli i opiera się na planowaniu. Trudno by było gdyby, wszystkie obrady zbrojeniowe opierały się na tym, że pod wpływem ekscytacji, wszyscy znajdujący się w sali, jak jeden mąż zaczęliby wywracać stół do góry nogami z powodu udanego ataku na wroga XD. Drewna by zabrakło na takie atrakcje. Dlatego rozumiem osoby, które uważają, że w tej części nic się nie dzieje. (...) + Za to, że Laurent dalej Laurentuje i nie zmienia się z charakteru. Pod wpływem, boskiego błogosławieństwa.
Gerayrixa - awatar Gerayrixa
oceniła na 8 16 dni temu
Fluff Natalia Osińska
Fluff
Natalia Osińska
W książkach bardzo lubię różnorodność wśród bohaterów. Nie mówię, o różnicach w charatkerze, bo mimo, że bardzo to cenię to jednak uważam, że jest to pewna baza historii, aby bohaterowie się czymś różnili. Chodzi mi bardziej o pewne odwzorowanie świata rzeczywistego, gdzie nie wszyscy ludzie w jednej grupie są jasnej karnacji, jednego wyznania, tej samej orientacji i koniecznie są cispłciowi. Jeśli chodzi o książki Natalii Osińskiej, to autorka zawsze doskonale wywiązuje się z tej różnorodności, co widać również w zakończeniu serii o Leonie i Tośku, noszącej tytuł "Fluff". Tak jak pierwsza część jest opisywana z perspektywy Tośka, druga zaś z Leona, tak i trzecia zyskuje nowego narratora. Jest nim Matylda, koleżanka z klasy głównych bohaterów poprzednich części. Matylda jest nieco wycofaną dziewczyną, która bardziej niż w siebie wierzy w innych. Jest nieco zbyt mało spontaniczna, brak jej w życiu luzu. Przez internet poznaje Wikę, cosplayerkę z jej miasta, która tak jak Matylda jest w klasie maturalnej. Dziewczyny mają zupełnie inne historie, inne podejście do świata i życia. Jednak obie mają pewne problemy. Historia opisana w książce jest romansem, który zakwita między dwiema bohaterkami. Moim zdaniem, książka zyskuje wielkiego plusa za tę różnorodność, o której pisałom wcześniej. Bohaterowie, poza odmiennymi charakterami, reprezentują różne grupy. Główna bohaterka, Matylda, jest kobietą kochającą inną kobietę. Jej przyjaciółka, Wika, również jest postacią queer a do tego reprezentuje grupę osób z problemami psychicznymi. Leon, postać z poprzednich części, jest gejem, z kolei jego chłopak jest osobą transseksualną. Kolejnym plusem dla książki jest realność świata, w którym historia funkcjonuje. Czytałom kilka wypowiedzi, że jest to nierealne, żeby w grupie osób były tylko osoby queer, jednak z własnego doświadczenia muszę powiedzieć, że często właśnie tak jest. Młode osoby, będące nieheteronormatywnymi, często tworzą własną społeczność- w szkole, w internecie, żeby nie musieć ukrywać tego kim są, bez narażania się na przytyki. W książce bardzo podobała mi się lekkość, z jaką się ją czytało. Słownictwo jest bardzo odpowiednie dla grupy bohaterów i ich zainteresowań. Wika często używa słów z slangu fanów anime, Matylda wypowiadając się używa bardzo rozbudowanego i profesjonalnego słownictwa. Akcja książki jest bogata w kilka wątków, takich jak relacja z rodzicami czy róweśnikami, presja nauki do egzaminu maruralnego czy poznawanie kogoś za pomocą internetu. Każdy z tych wątków został, moim zdaniem oczywiście, bardzo dobrze rozwinięty i każdemu z nich zostało poświęcone tyle czasu, na ile było to potrzebne. Trudno mi się doszukać w książce scen pisanych na siłę, wszystko jest dobrze dopracowane. Zdecydowanie chciałobym polecić tę książkę każdemu, kto chciałby się na trochę zrelaksować. Seria ma dla mnie podobny wydźwięk do popularnego ostatnimi czasy "Heartstoppera" (Alice Oseman), jest lekkim romansem osadzonym w realiach nastolatków piszących maturę tuż przed wybuchem pandemii. Książka broni się sama podczas czytania, a bohaterowie Natalii Osińskiej bardzo chętnie zabiorą was w niezapomnianą podróż, której nie będziecie żałować.
herbaciany_pluszak - awatar herbaciany_pluszak
ocenił na 8 3 lata temu

Cytaty z książki Zbłąkany syn

Więcej
Rainbow Rowell Zbłąkany syn Zobacz więcej
Rainbow Rowell Zbłąkany syn Zobacz więcej
Rainbow Rowell Zbłąkany syn Zobacz więcej
Więcej