Sowy z Dalekiego Wschodu. Poszukiwania i próby ratowania największej sowy świata
- Kategoria:
- popularnonaukowa
- Format:
- papier
- Tytuł oryginału:
- Owls of the Eastern Ice: The Quest to Find and Save the World's Largest Owl
- Data wydania:
- 2025-09-23
- Data 1. wyd. pol.:
- 2025-09-23
- Liczba stron:
- 318
- Czas czytania
- 5 godz. 18 min.
- Język:
- polski
- ISBN:
- 9788301243036
- Tłumacz:
- Marek Czekański
Największa sowa świata. Jedna z najrzadszych. I ekspedycja, która zmienia wszystko.
W głębi rosyjskich lasów, gdzie kończą się drogi, a zimy potrafią trwać pół roku, kryje się ptak niemal mityczny – ketupa, czyli puchacz japoński (Bubo blakistoni). To największa sowa na świecie, ważąca ponad 4 kilogramy, o rozpiętości skrzydeł przekraczającej dwa metry. Rzadko widywana, jeszcze rzadziej badana – niemal całkowicie wymknęła się naukowej uwadze. Aż do teraz.
Jonathan C. Slaght, amerykański biolog i miłośnik przyrody, wyrusza w głąb rosyjskiego Kraju Nadmorskiego, by jako pierwszy dokładnie zbadać ketupy i opracować strategię ich ochrony. Wraz z zespołem lokalnych ekspertów przemierza skutą lodem tajgę, pokonuje rwące rzeki, śpi w opuszczonych chatach i rozkłada sieci wśród śnieżyc – wszystko po to, by odnaleźć i oznakować te niezwykłe ptaki. Jego opowieść jest fascynującą mieszaniną dziennika terenowego, powieści przygodowej i manifestu na rzecz ochrony ginącej przyrody.
Sowy z Dalekiego Wschodu to nie tylko historia ochrony zagrożonego gatunku – to opowieść o odwadze, wytrwałości i miłości do dzikiej natury. Książka łączy rzetelność naukową z pasją pisarską i reporterskim zacięciem. Opisuje nie tylko życie tajemniczych ptaków, ale też kulisy pracy badacza w ekstremalnych warunkach – od rozklekotanych helikopterów po samotne noce w dziczy i spotkania z lokalnymi społecznościami.
Książka dla miłośników przyrody, podróży, nauki, przygód i literatury faktu.
Kup Sowy z Dalekiego Wschodu. Poszukiwania i próby ratowania największej sowy świata w ulubionej księgarni
W naszej porównywarce znajdziesz książki, e-booki i audiobooki z najpopularniejszych księgarń internetowych. Niektórzy partnerzy przygotowują dla użytkowników naszego serwisu specjalne rabaty, dlatego warto kupować książki przez lubimyczytać.pl. Oferty są prezentowane w trzech kategoriach: „Oferta dnia” (promocje partnerów), „Polecane księgarnie” (sprawdzeni partnerzy handlowi, z którymi współpracujemy na podstawie umów) oraz „Pozostałe”. W każdej kategorii kolejność prezentacji zależy od ceny produktu przekazanej przez księgarnie lub dostawcę porównywarki. Lubimyczytać.pl nie prowadzi sprzedaży i nie uczestniczy w procesie zakupowym po przekierowaniu na stronę sklepu. Mimo że dokładamy starań, aby wszystkie linki i informacje były aktualne, nie mamy wpływu na ewentualne nieścisłości cenowe, błędne przekierowania lub zmiany w ofertach księgarni. Jeśli zauważysz nieprawidłowość, prosimy o zgłoszenie jej na adres: admin@lubimyczytac.pl. Dzięki Twojej informacji możemy jeszcze lepiej dbać o jakość działania naszej porównywarki.
Oceny książki Sowy z Dalekiego Wschodu. Poszukiwania i próby ratowania największej sowy świata
Poznaj innych czytelników
60 użytkowników ma tytuł Sowy z Dalekiego Wschodu. Poszukiwania i próby ratowania największej sowy świata na półkach głównych- Chcę przeczytać 51
- Przeczytane 8
- Teraz czytam 1
- Posiadam 2
- Chcę w prezencie 2
- Popularnonaukowe 1
- Prez 1
- Do kupienia 1
- Albumy i sztuka 1
- Historia 1
Czytelnicy tej książki przeczytali również
Cytaty z książki Sowy z Dalekiego Wschodu. Poszukiwania i próby ratowania największej sowy świata
Bądź pierwszy
Dodaj cytat z książki Sowy z Dalekiego Wschodu. Poszukiwania i próby ratowania największej sowy świata
Dodaj cytat
Opinia
Książka bardzo ciekawa. Myslę, że z ogromnym zainteresowaniem przeczytają ją wszyscy miłośnicy przyrody, nie tylko ptasiarze. Jedyny minus, to dywagacje tłumacza w przypisach, na przykład na temat reinkarnacji. Po pierwsze (i w sumie najważniejsze) bez związku z tematem ksiązki, po drugie jednak to raczej prywatne opinie tłumacza, bez żadnych naukowych podstaw, więc nie wiem czemu PWN na coś takiego się zgadza.
Książka bardzo ciekawa. Myslę, że z ogromnym zainteresowaniem przeczytają ją wszyscy miłośnicy przyrody, nie tylko ptasiarze. Jedyny minus, to dywagacje tłumacza w przypisach, na przykład na temat reinkarnacji. Po pierwsze (i w sumie najważniejsze) bez związku z tematem ksiązki, po drugie jednak to raczej prywatne opinie tłumacza, bez żadnych naukowych podstaw, więc nie...
więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to