Kuszenie
- Kategoria:
- romantasy
- Format:
- papier
- Cykl:
- Ewa i Adam (tom 1)
- Seria:
- Książki z barwionymi brzegami - wydania kolekcjonerskie
- Tytuł oryginału:
- Kuszenie
- Data wydania:
- 2024-06-19
- Data 1. wyd. pol.:
- 2024-06-19
- Liczba stron:
- 352
- Czas czytania
- 5 godz. 52 min.
- Język:
- polski
- ISBN:
- 9788368005240
A może by tak rzucić wszystko i wyjechać w Bieszczady?
Ewa należy do silnego kobiecego rodu. Mimo trzydziestki na karku mieszka z matką, babką i prababką. Pewnego dnia rzuca pracę i postanawia zmienić swoje życie.
Znalezione przypadkiem ogłoszenie sprzedaży starego pensjonatu w Bieszczadach wydaje się rozwiązaniem wszystkich problemów. Pełna dobrych chęci Ewa decyduje się zacząć wszystko od nowa.
Po przyjeździe do Ostrówka okazuje się, że o tajemniczym budynku, zwanym przez miejscowych Mnichówką, krążą lokalne legendy. Mieszkańcy wsi, łącznie z dopiero co poznanym księgowym Adamem, jawnie odradzają kobiecie kupno nieruchomości.
Ewa nie byłaby jednak sobą, gdyby nie spróbowała rozwikłać zagadki pensjonatu i jego poprzednich właścicieli, którzy zaskakująco często źle kończyli.
Czy Ewa i Adam poradzą sobie z sekretami zamkniętymi w piwnicy?
Kup Kuszenie w ulubionej księgarni
W naszej porównywarce znajdziesz książki, e-booki i audiobooki z najpopularniejszych księgarń internetowych. Niektórzy partnerzy przygotowują dla użytkowników naszego serwisu specjalne rabaty, dlatego warto kupować książki przez lubimyczytać.pl. Oferty są prezentowane w trzech kategoriach: „Oferta dnia” (promocje partnerów), „Polecane księgarnie” (sprawdzeni partnerzy handlowi, z którymi współpracujemy na podstawie umów) oraz „Pozostałe”. W każdej kategorii kolejność prezentacji zależy od ceny produktu przekazanej przez księgarnie lub dostawcę porównywarki. Lubimyczytać.pl nie prowadzi sprzedaży i nie uczestniczy w procesie zakupowym po przekierowaniu na stronę sklepu. Mimo że dokładamy starań, aby wszystkie linki i informacje były aktualne, nie mamy wpływu na ewentualne nieścisłości cenowe, błędne przekierowania lub zmiany w ofertach księgarni. Jeśli zauważysz nieprawidłowość, prosimy o zgłoszenie jej na adres: admin@lubimyczytac.pl. Dzięki Twojej informacji możemy jeszcze lepiej dbać o jakość działania naszej porównywarki.
Wyróżniona opinia
Kuszenie
Są tu fanki romantasy? Ja przyznaję, że od jakiegoś czasu zaczyna mnie ten gatunek coraz bardziej przekonywać, a ta książka to kolejna perełka w tym klimacie! Nie czytałam wcześniej książek tej autorki, ale okładka, opis, jak się nie skusić? Bohaterką książki jest Ewa, wychowywana w domu, który łączy kilka pokoleń kobiet. Jej matka, babka i prababka są zbulwersowane, kiedy trzydziestoletnia Ewa nagle rzuca pracę i postanawia wyjechać w Bieszczady. Kiedy jednak jest czas lepszy na to, skoro kobieta jest sama, nie ma dzieci... W Ostrówku Ewa chce kupić budynek zwany Mnichówką, ale okoliczni mieszkańcy, oraz poznany w barze księgowy Adam- chwilowo bezrobotny, odradzają jej ten zakup. O Mnichówce krążą legendy, ale Ewa czuje pod skórą, że ten dom musi być jej, że tu otworzy swój biznes. Oczywiście historia tego miejsca zaczyna coraz bardziej ją fascynować, więc z pomocą Adama, chce odkryć tajemnice domu... Przepadłam Kochani! Pierwsza książki autorki, a ja już wiem, że kocham jej styl. Fantastycznie czyta się tą książkę, bo napisana jest lekko, z humorem i z pomysłem. Bardzo podobały mi się elementy fantastyki, której uwaga nie spodziewałam się tak do końca. Prawda jest taka, że znałam opis, a nie znając autorki, trochę w ciemno założyłam, że to będzie romans jedynie. Nie dotarła do mnie jakoś informacja, że to romantasy i wiecie co, to było genialne zaskoczenie! Autorka wspaniale snuje opowieść, po paru rozdziałach czytelnik jest oczarowany rodziną głównej bohaterki, a chwilę potem coraz bardziej zaintrygowany tym co dzieje się w starym domu. Do tego w pewnym momencie zaczyna wplatać elementy, które dalekie są od świata, w którym funkcjonujemy. Ja byłam zachwycona!!! Adam, moment, kiedy zdjął kapelusz, miałam ochotę krzyknąć - tak, ale super pomysł, kocham to! Jestem absolutnie kupiona i chciałabym czytać tego więcej i więcej. Jestem pod ogromnym wrażeniem i żałuję teraz, że nie czytałam wcześniejszych książek autorki, ale w końcu zawsze można nadrobić. Nie zastanawiajcie się, dajcie się skusić, bo warto!
Oceny książki Kuszenie
Poznaj innych czytelników
2034 użytkowników ma tytuł Kuszenie na półkach głównych- Przeczytane 1 520
- Chcę przeczytać 489
- Teraz czytam 25
- 2024 186
- Posiadam 150
- Audiobook 54
- 2025 46
- Legimi 32
- Audiobooki 26
- Przeczytane 2024 20
Tagi i tematy do książki Kuszenie
Czytelnicy tej książki przeczytali również
Cytaty z książki Kuszenie
- Całe życie mieszkałam w Warszawie - wyznała - więc nie do końca cię rozumiem.
- I nie tęskniłaś? - spytał i machnął ręką w bliżej nieokreślonym kierunku. - Do czegoś takiego?
Potoczyła spojrzeniem po nagrobkach.
- No wiesz te groby są całkiem urocze, ale na cmentarz to mi się akurat nie spieszy - skomentowała.
Opinia
Wiem, że Katarzyna Berenika Miszczuk ma na swoim koncie wiele bestsellerowych tytułów i słyszałam o nich same pozytywne opinie! Do tej pory nie miałam okazji poznać jej twórczości, ale postanowiłam to zmienić. Trafiła się świetna okazja, by rozpocząć tę literacką przygodę od "Kuszenia". Dajcie znać, czy to dobry wybór na początek?!
Przepiękna oprawa książki zapowiadała równie piękną historię. Już sam początek był niezwykle frapujący, a im dalej w las, tym mniej wiedziałam, czego się spodziewać. Bo czego można oczekiwać od owianego złą sławą, opuszczonego pensjonatu, stojącego na odludziu, tam, gdzie diabeł mówi dobranoc? I gdy do tego dochodzi jeszcze miejscowość pełna mrocznych legend, koszmary nawiedzające główną bohaterkę i sam pensjonat nawiedzany przez coś tejmniczego... Szczerze mówiąc, spodziewałam się prawdziwego horroru!
Zestawienie imion bohaterów - Adama i Ewy - oraz próba rozwikłania tajemnicy rzekomo nawiedzonej posiadłości budziły ciekawość i wprowadzały przyjemny dreszczyk niepokoju. Jednak im bardziej zagłębiałam się w tę historię, tym bardziej stawała się ona osobliwa, w takim sensie, że mimo wszystko chciało się czytać dalej. Z czasem fabuła zaczęła zmierzać w stronę fantastyki, i to raczej w prześmiewczym wydaniu, bo trudno inaczej odebrać sposób rozwiązania całej zagadki. Co prawda pewnych elementów domyślałam się już od początku, ale ostateczne ukazanie bohaterów wypadło dość infantylnie. A szkoda, bo przy lepszym rozwinięciu tego wątku mógłby z tego powstać naprawdę solidny paranormalny romans.
Mamy tu mieszankę japońskiej demonologii, potwora czającego się w piwnicy, diabła w ludzkiej skórze oraz ród wiedźmy, co tworzy wrażenie chaosu i zupełnego braku spójności. A jednak nie zaprzeczę - styl autorki na tyle przypadł mi do gustu, że z przyjemnością sięgnę po jej kolejne książki.
@librideluna
Wiem, że Katarzyna Berenika Miszczuk ma na swoim koncie wiele bestsellerowych tytułów i słyszałam o nich same pozytywne opinie! Do tej pory nie miałam okazji poznać jej twórczości, ale postanowiłam to zmienić. Trafiła się świetna okazja, by rozpocząć tę literacką przygodę od "Kuszenia". Dajcie znać, czy to dobry wybór na początek?!
więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo toPrzepiękna oprawa książki zapowiadała...