Rozważania psa Mafa i jego przyjaciółki Marilyn Monroe

biografia, autobiografia, pamiętnik
978-83-247-2091-0
Sławomir Studniarz
Marylin Monroe

Relacja otoczenia z pozycji psa - wydawałoby się, że będzie ciekawie i dowcipnie; niestety śmieszności było co kot napłakał, a całość mocno zwietrzała upływem czasu.
Gdybym tego nie wypożyczył na płycie, to zapewne nie doczytałbym tego do końca.

"Rozważania psa Mafa i jego przyjaciółki Marilyn Monroe" wypatrzyłam chyba w sierpniu ubiegłego roku w kiosku, w centrum handlowym. Tytuł mnie zaintrygował, bo akurat zaczęłam wtedy czytać "Blondynkę" Oates a zachęciła mnie nie tylko niska cena książki i jej okładka, ale przede wszystkim fakt, że Autor zastosował w niej ciekawy zabieg narracyjny ukazując Marilyn Monroe a...

Ta książka kosztowała mnie więcej wysiłku niż ćwiczenia na siłowni.
Totalnie beznadziejna; przeczytałam do końca, ale to była walka z samą sobą.
Historia o psie Mafioso, którego właścicielką była Marylin Monroe.
Jedno z wielu opowiadanie i wielkiej aktorce. Napisane, żeby po prostu było.
Przeczytane przeze mnie i koniec - nawet o niej nie wspomnę.

Próbowałam ją przeczytać już jakiś czas temu i nie mam ochoty na drugie podejście. Zawiłe opisy, ciężko się połapać o kim mowa, bo pojawia się mnóstwo nazwisk osób, które wtedy były rozpoznawalne, a czasem jest o nich mowa jakby ich istnienie było oczywiste dla współczesnego czytelnika. To sprawia, że lektura męczy i nudzi.

Zdawało się, że bedzie tak pięknie, a jest przeciętnie. sympatyczne, ale zdecydowanie bez łał, można odłozyć na tydzień i nie ma bólu... Nie umierasz z ciekawości, ani zachwytu. Niemniej przyjemna na odstresowanie, niespieszna, nie podnosi ciśnienia odpręża, pewnie niektórych moze znudzić.

Lekka i trochę inna powieść w sam raz na wakacje. Nie zmusza do myślenia, więc ot tak nikomu nie zaszkodzi.

Nudna, monotonna.. Nie przypadła mi do gustu. Nie przeczytałam jej do końca, bo najzwyczajniej nie dam rady. Absolutnie mnie nie zachęca, nie sprawia, że pragnę więcej. Nie ukrywam, że na to liczyłam... No cóż. Zawiodłam się.

Nie lubię filozofii, ale tutaj jest zadziwiająco interesująca :)

Niestety nie polecam.
Po pierwszych dwóch stronach zaczęłam się nudzić.
Nie doczytałam i nie chcę doczytać.
Może po prostu nie interesuje mnie ta tematyka?
Może spodziewałam się więcej o Marilyn Monroe?

Dyskusje

• 2012
  • Domowa biblioteczka
  • Marilyn Monroe
  • Biografie
  • 2013
  • Audiobook
więcej mniej

Andrew O'Hagan Rozważania psa Mafa i jego przyjaciółki Marilyn Monroe Zobacz więcej