Nina Schenk Hrabina von Stauffenberg Portret

Konstanze von Schulthess Wydawnictwo: Świat Książki biografia, autobiografia, pamiętnik
Nina schenk grafin von Stauffrnberg. Ein portat
biografia, autobiografia, pamiętnik
978-83-247-1399-8
Ryszard Turczyn
biografia wspomnienia Hitler druga wijna światowa

Opowieść córki o matce. Niezwyczajnej Matce.

Nina Magdalena Elizabeth Lydia Herta von Lerchenfeld, późniejsza hrabina von Stauffenberg, żona oficera niemieckiego, Clausa Schenka von Stauffenberg, rozstrzelanego po nieudanym zamachu na Hitlera w Wilczym Szańcu w lipcu 1944 roku.
Z opowieści wyłania się kobieta silna i zdeterminowana. Przeżyła aresztowanie, obóz, śmierć...

Losy żony jednego z oficerów niemieckich, którzy przeprowadzili zamach na Hitlera ( lipca). Biograficzna.

Ciekawa, godna polecenia biografia. Tym razem nie opowiada historii słynnego zamachowcy, ale historię jego żony. Kobiety, która w swoim kraju najpierw była wdową po wrogu publicznym, a potem po bohaterze narodowym. Napisana przez córkę bohaterki, przez co jest bardzo osobista i poruszająca, ale też pogodna, bez zbędnego użalania się. Mały minus, za trochę naiwny styl...

Dyskusje

• Biografia: historia