Psychologia jungowska

Okładka książki Psychologia jungowska Eugene Pascal
Okładka książki Psychologia jungowska
Eugene Pascal Wydawnictwo: Zysk i S-ka nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Jung to Live By
Zysk i S-ka
1998-01-01
1998-01-01
83-7150-326-1
Grażyna Skoczylas
psychologia Jung

Pascal wprowadza w psychologię Junga poprzez nawiązanie do kultury Indii. Książka będzie na pewno łatwiejsza do zrozumnienia dla czytelników zainteresowanych buddyzmem, niż dla początkujących amatorów psychologii. Nacisk autora jest położony na skłonienie czytelnika do introspekcji i identyfikacji we własnej psychice głównych archetypów tj. Ego, Cień, Anima/Animus, Persona i Jaźń. Opisuje także charakterystykę bóstw Greckich jako przejaw różnych składowych osobowości każdego z nas, a także osobowości zbiorowej. Te analizy oraz introspekcja do której zachęca autor mają działać uzdrawiająco na czytelnika, pomóc mu zrozumieć trudności i sprzeczności z jakimi się w życiu spotyka. Według mnie cel jest osiągnięty.

Książka rzeczywiście bardzo przystępna i zrozumiała dla laików, warto ją mieć na swojej półce. Dobrze się czyta i przyswaja, bo jest znakomicie zilustrowana obrazowymi przykładami. Jest to książka o psychologii człowieka, tak jak go widzi Jung i jego kontynuatorzy. Jako taka wprowadza tylko najniezbędniejsze pojęcia, pozwalające zrozumieć to, co w dorobku szwajcarskiego psychiatry pozostaje aktualne i praktycznie istotne. Prostota, obrazowość i zręczność pisarska autora, to główne zalety tej książki. To, że możemy je należycie docenić, wskazuje także na dobrą jakość tłumaczenia.

• Psychologia
  • Carl Gustav Jung
  • Psychologia/Poradniki
  • Praca

Dodaj cytat z książki Psychologia jungowska