Muzeum rzeczy nieistniejących

Dorota Terakowska Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie literatura piękna
Wydawnictwo Literackie
literatura piękna
2006-01-01

To już szósta pozycja Terakowskiej (1938-2004) przeze mnie recenzowana. Dotychczasowe oceny: 2x10, 8, 2x7 świadczą o mojej sympatii do jej twórczości. Teraz mamy zbiór IDIOMÓW, których nikt nie nazywa po imieniu. W "Nocie Wydawcy" (s.113) czytamy:

"Teksty składające się na niniejszy tom pochodzą z lat 1998-2000 i były ...

W zasadzie sam pomysł wydania tego w wersji książkowej jest chyba raczej kronikarski... tym niemniej skusiłam się i posiadam ;)

Lekki i przyjemny słownik rzeczy nieistniejących w świecie fizycznym. Momentami dowcipny, momentami nużący - mimo wszystko jest to słownik i chociaż niektóre definicje wywołują uśmiech na twarzy, to jednak nie czyta się tego z wypiekami na twarzy i nie zapiera tchu w piersi.

2088

W tym specyficznym muzeum czytelnik może zwiedzić kilka ciekawych sal:
- z eksponatami przyrodniczymi;
- z eksponatami dotyczącymi człowieka;
- z eksponatami literacko-baśniowymi;
- z eksponatami abstrakcyjnymi;
- z eksponatami nostalgicznymi.
Poza tym znajdują się tam także eksponaty zamknięte w magazynie. Hasła do Muzeum Rzeczy Nieistniejących sugerowali czytelnicy, a...

Przeczytana przed Świętami Bożego Narodzenia sprawiła, że do tradycyjnych podarków dołączyłam parę Rzeczy Nieistniejących. Bo czasem to one okazują się najcenniejsze.

Jest to swego rodzaju słownik dlatego nie uchodzi za najciekawszą książkę. Może się przydać:)(do cytowania)

Do łyknięcia przy kawie-)))

Dyskusje

• Literatura polska
  • Chcę w prezencie
  • 2011
  • 2006
  • 2019

Dodaj cytat z książki Muzeum rzeczy nieistniejących