Zbieg okoliczności

Kobra Media
2006-07-12
2006-07-12
zbieg okoliczności joanna chmielewska

Przesłuchałam tą powieść miesiąc temu. Niestety już mało z niej pamiętam. Raczej nie jest to najlepsza pozycja autorki.

Znów wracam do Joanny Chmielewskiej, czytałam to już wcześniej, ale po powtórnym przeczytaniu jakbym inaczej odbierała tę książkę, co wcale nie znaczy, że gorzej - bo chyba nawet lepiej. Dla fanów Joanny Chmielewskiej i innych lubiących zakręcone komedie kryminalne - polecam.

Lubię tę książkę. Mocno zakręcona akcja, co jest charakterystyczne dla późniejszej twórczości Joanny Chmielewskiej, nie pozwala się nudzić podczas lektury. Brak co prawda tego charakterystycznego poczucia humoru Autorki, ale i tak zabawa jest przednia.
Kocham Chmielewską i tak już pozostanie.

To moje pierwsze spotkanie z Panią Chmielewską i jestem nieco rozczarowana. Książkę czytało się przyjemnie, choć momentami była zbyt zawiła. Tytułowy "zbieg okoliczności" występuje zbyt często, co bardzo spłyca treść. W ogólnym rozrachunku jest to całkiem zabawna historia, jednak spodziewałam się czegoś o wiele lepszego.

Szczerze mówiąc ledwo przebrnęłam przez ten kryminał. Jak dla mnie dość nudny, zero zaskoczenia w zakończeniu, poczucie humoru, o którym czytałam w różnych recenzjach, też do mnie nie przemawia. Nie moja bajka. Generalnie spodziewałam się czegoś dużo ciekawszego po tak popularnej i poczytnej autorce. Zastanawiają mnie też bardzo takie oceny jak 10, 9, 8...dla tej pozycji....

Od czasu do czasu lubię powrócić do klasyki. Ilość zazębiających się wątków prawie jak u Nesbo, ale zbiegi okoliczności nie irytują tylko bawią:)

Kolejna, do mojej kolekcji, niesamowicie humorystyczna powieść sensacyjna Pani Chmielewskiej.
Jak wiemy, zbieg okoliczności wszelakich wpływa bardzo znacząco na losy jednostek ludzkich. Główna bohaterka niniejszej książki, można by tak rzec, że trafia wręcz kumulację jeśli o zbiegi okoliczności chodzi. Co za tym idzie dla czytającego..? Jak zwykle (u Chmielewskiej)...

„Zbieg okoliczności” to kolejna po „Drugim wątku” powieść Chmielewskiej, która z biegiem lat zyskała w moich oczach. Dotąd wydawała się nudna i przekombinowana, tym razem podczas lektury bawiłem się znakomicie. I to co poprzednio mnie drażniło teraz okazało się największą zaletą powieści.

Mianowicie zabieg podwójnej narracji (delikatnie już wykorzystany w „Drugim wątku”) –...

Kryminały Joanny Chmielewskiej to książki, które czytam, żeby się zrelaksować. "Zbieg okoliczności" to powieść, w której fabuła jest nieźle pokręcona, dodatkowo w aferę zostają wplątane dwie Joanny Chmielewskie - teściowa i synowa, a raczej była teściowa i była synowa ;) O dziwo, kobiety te darzą się sympatią.
Jak w przypadku większości kryminałów tejże autorki, tak i...

Chmielewska jak zawsze nie zawodzi, łańcuch jako zabezpieczenie mnie rozwaliło ale teściowa i synowa i przebranie za Murzynkę chyba jeszcze bardziej - zawartość kosmetyczki - niezłe naprawdę polecam

1 756
  • Joanna Chmielewska