Posłaniec śmierci

Okładka książki Posłaniec śmierci Bente Pedersen
Okładka książki Posłaniec śmierci
Bente Pedersen Wydawnictwo: Ringier Axel Springer Polska Cykl: Raija ze śnieżnej krainy (tom 18) fantasy, science fiction
Raija ze śnieżnej krainy (tom 18)
Dødens sendebud
Ringier Axel Springer Polska
2008-01-01
2008-01-01
Izabela Krepsztul-Załuska

Tę część czytało mi się lepiej, niż jej poprzedniczki. Autorka nie oszczędza swoich bohaterów, zatem jak w każdej części ktoś ginie, a ktoś inny odnosi makabryczne obrażenia. Dowiadujemy się o dalszych losach Mai i Heino a także o tym, co stało się z Ailo. Mimo pewnych głupotek to jedna z lepszych części w tej serii.

Już myślałam, że polubiłam Maję, kiedy w końcu stała się bardziej czuła, mądra po tomie 16. "Niszczący płomień". Maja stała się tak podobna do Raiji, ale w tej części znowu ją znielubiłam. Książkę przeczytałam szybko, uważnie, ale bez rozsmakowywania się. Świat do którego wkroczyła Maja jest dla mnie nieprzyjemny, a dramatyczne losy niestety nie wzbudziły tak mocno mojego współczucia, bo postępowanie Mai jest dla mnie zbyt samolubne, niemądre, złe. Mimo to, Autorka zaskoczyła mnie totalnie! Wzruszyła do łez nie raz, szczególnie pewnym spotkaniem z pewną starszą osobą. W tej części bardzo dużo się dzieje. Piękna okładka.

• Raija
  • Raija ze śnieżnej krainy
  • Sagi skandynawskie
  • Literatura skandynawska
  • Skandynawska Saga: Raija ze śnieżnej krainy (najlepsza)

Dodaj cytat z książki Posłaniec śmierci