Jak pokonać złość i smutek. Moje emocje

Okładka książki Jak pokonać złość i smutek. Moje emocje Anna Pachocka
Okładka książki Jak pokonać złość i smutek. Moje emocje
Anna Pachocka Wydawnictwo: Wydawnictwo RM literatura dziecięca
literatura dziecięca
Wydawnictwo RM
2024-08-07
2024-08-07
dzieci emocje psychologia poradnik dla dzieci złość smutek

Złość i smutek to jedne z trudniejszych emocji, z którymi często nawet my dorośli nie potrafimy sobie poradzić 🤯

Książka "Moje emocje. Jak pokonać złość i smutek" jest dobrym sposobem nie tylko na zapoznanie się z tymi emocjami ale również na odkrycie wspólnie z dzieckiem ćwiczeń i sposobów jak poprawić swoje samopoczucie.

Ta książka to jednocześnie mały poradnik i zeszyt ćwiczeń. Znajdziemy tu proste zadania, które pozwolą poznać siebie, swoje emocje oraz zrozumieć, że każdy z nas może mieć emocje pod kontrolą, a wystarczy do tego tylko kilka kroków.

A czy Wasze dzieci rozumieją już czym jest złość i smutek?

Ta książka to jednocześnie mały poradnik i...

Żyjemy w czasach, gdy emocje w końcu przestały być tematem tabu, gdy nie są już powodem do wstydu i dopuściliśmy do siebie myśl, że są nierozerwalnym elementem ludzkiego życia. Dajemy sobie (chociaż nie zawsze jest to proste) i swoim dzieciom przestrzeń na ich przeżywanie i nie segregujemy ich na te warte uzewnętrzniania i te zakazane. Droga do akceptacji emocji swoich i cudzych, do ich rozpoznawania i radzenia sobie z nimi nie jest prosta, ale warta wkładanego wysiłku.

Akceptacja emocji niosących pozytywne odczucia przychodzi z dużą większą łatwością, to te emocje, za którymi nie przepadamy, które mogą sprawić trudność osobie odczuwającej i osobom będącym z nią są bardziej kłopotliwe. Warto więc o nich mówić, uczyć się ich i opracowywać własne metody utrzymania ich w ryzach. Skuteczną pomocą w oswajaniu złości i smutku może stać się zeszyt ćwiczeń opracowany przez Annę Pachocką „Moje emocje. Jak pokonać złość i smutek”.

To zbiór informacji i zadań pozwalających poznać swój sposób odczuwania złości, jej czynniki i ewentualne konsekwencje, ale przede wszystkim sposoby jak ją ujarzmić na tyle, aby nie przynosiła szkody odczuwającemu, jak i jego otoczeniu. Sugeruje przeprowadzenie niemal detektywistycznego śledztwa na temat swojej złości i opracowanie krok po kroku sposobów na zapanowanie nad nią.

Druga część publikacji poświęcona jest smutkowi – tu ponownie odkrywane są przyczyny smutku i ćwiczone techniki jego łagodzenia.

Autorka – psycholożka i pedagożka proponuje sporo różnorodnych ćwiczeń, które pozwalają spojrzeć na emocje z różnych perspektyw i odszukać skrojonych na miarę własnych potrzeb sposobów ich regulowania.

To ciekawa i pomocna pozycja, którą warto mieć na uwadze poszukując „emocjonalnych” lektur.

PS. W jednym labiryncie jest błąd i nie ma przejścia, ale poza tym inne zadania są naprawdę ciekawe.

Temat emocji poruszany jest na moim profilu często. Bo uważam, że nie ma nic ważniejszego niż umiejętność rozmawiania o tym co czujemy. Dlatego intensywnie przyglądam się tym co oferuje rynek wydawniczy w tym temacie dla dzieci i jestem szczęśliwa! Bo jest w czym wybierać😉

Dzisiaj zostawiam Wam wspaniały zeszyt ćwiczeń „Moje emocje. Jak pokonać złość i smutek.”

To wspaniała książeczka, która moim zdaniem nie ma limitu wieku, gdyż dwulatki niektóre ćwiczenia są wstanie zrobić z pomocą rodziców, a starsze dzieci spokojnie ogarną to same. Poza tym jest tutaj sporo fajnych podpowiedzi jak radzić sobie ze złością, które pomogą rodzicom okiełznać dzieci.
Poza tym dzieciaki będą miały dużo frajdy w rysowaniu, rozwiązywanie zadań czy pokonywaniu labiryntów.

A to wszystko w pięknie wydanej książce, z ogromem cudownych ilustracji.

Polecam ❤️

To...

• Dla dzieci

Dodaj cytat z książki Jak pokonać złość i smutek. Moje emocje