Kiedy kota coś omota

Okładka książki Kiedy kota coś omota Frantz Wittkamp
Okładka książki Kiedy kota coś omota
Frantz Wittkamp Wydawnictwo: Artbooks literatura dziecięca
2024-04-10
32 min.
Agnieszka Frączek
koty psy

Książeczka wierszowana dla dzieci i wielbicieli kotów. Okładka twarda.
Papier powlekany matowy. Format prostokątny, do łatwego kartkowania przez maluchów.
Obrazki ilustratora Axela Schefflera , tego od przygód Gruffalo.

Prześliczna książeczka, cała kocia. Wierszowane figle, psoty przemiłych futrzaków szybko wpadają rytmicznie w ucho.
Za chwilę ,dzieci powtarzają z pamięci całe zwrotki.
Przedstawiono szalony charakter tych małych drapieżników, które parę minut nie potrafią posiedzieć spokojnie. Drzemka ich trwa parę sekund, po czym ze zdwojoną prędkością zaczynają harce od nowa. Skoki z wysoka, najlepiej z karniszy i dalej gonitwa. Umieją nie tylko łapać myszki, ale i przeróżne owady, dodatkowo w locie.
Obrazki prześliczne, humorystyczne. Z przyjemnością samemu się je ogląda i pokazuje dzieciom.
Doskonale wychwycone ich potulne minki anielskie, które za chwilę przeobrażają się w małe diabełki.

Jeżeli chcecie się dowiedzieć , co autor podpatrzył jeszcze z życia małych tygrysków, koniecznie przeczytajcie książeczkę.
A skąd wzięło się powiedzenie drzeć koty?

A teraz mały cytat:

,, Koty potrafią też koty drzeć -
najchętniej z psami, wiadoma rzecz -
a że spryt mają i wyobraźnię
to psom z kotami żyje się ... raźniej’’.

Polecam! Dużo śmiechu i zabawy, choć tekst jest krótki.

Książeczka wierszowana dla dzieci i wielbicieli kotów. Okładka twarda.
Obrazki ilustratora Axela Schefflera , tego od przygód Gruffalo.

Za chwilę ,dzieci powtarzają z pamięci...

• Dziecięce
  • Kocie

Dodaj cytat z książki Kiedy kota coś omota