Pora na wycieczkę. 108 najpiękniejszych punktów widokowych w Małopolsce

Okładka książki Pora na wycieczkę. 108 najpiękniejszych punktów widokowych w Małopolsce Filip Mleczek, Karolina Mleczek
Filip MleczekKarolina Mleczek Wydawnictwo: Bezdroża turystyka, mapy, atlasy
turystyka, mapy, atlasy
Bezdroża
2024-04-24
2024-04-24
Małopolska punkty widokowe przewodnik

Idzie majówka, a to świetna pora na wycieczkę! Jeśli lubicie aktywnie spędzać czas na świeżym powietrzu, a przy okazji patrzeć na wszystko z góry, to właśnie ukazał się przewodnik turystyczny idealny dla Was - "Pora na wycieczkę. 108 najpiękniejszych punktów widokowych w Małopolsce" Karoliny i Filipa Mleczek.

Wśród bogactwa punktów, które opisują autorzy znajdują się zarówno wieże widokowe, ruiny zamków, jak i wzgórza. Łączy je jedno - przepiękna panorama, która rozpościera się z ich szczytów, a która wynagradza trud włożony w dotarcie na szczyt. W samym zaś dotarciu pomoże z pewnością załączona na wyklejce mapa z ponumerowanymi punktami oraz informacje zawarte przy każdym opisie wskazujące jakim środkiem transportu można się do danego miejsca udać, czy są to miejsca biletowane, dostosowane do osób poruszających się na wózkach (inwalidzkich i dziecięcych) i otwarte na czworonożnych towarzyszy. Ponadto przy każdym autorzy określili trudność trasy. Przeważają te łatwe, więc przewodnik może być doskonałą inspiracją dla rodzin z dziećmi, które jeszcze nie są wprawione w długie marsze czy wspinaczki.

Ponadto każde miejsce zostało opatrzone zdjęciem, które z reguły podsyca chęć obejrzenia tej panoramy na własne oczy, a także praktycznymi wskazówkami odnośnie do długości trasy, przewyższeń i szacunkowego czasu trwania wyprawy. Wielokrotnie autorzy wskazują również dodatkowe atrakcje w okolicy lub alternatywne szlaki. Przy każdej trasie znajduje się również kod QR, który przenosi do trasy GPS, czasami też do autorskich filmików Mleczków z danej trasy. Otrzymujemy więc pełen zestaw informacji. Nic tylko pakować plecak i wyruszać w drogę 🙂

My kilka z tych punktów już zaliczyliśmy, kilka kolejnych wynotowaliśmy, aby mieć je w pamięci przy kolejnych wycieczkach. Myślę, że też znajdziecie w niej coś dla siebie.

Wśród bogactwa punktów, które opisują autorzy znajdują się...

Karolina i Film Mleczek zabiorą nas w przeróżne miejsca w tym województwie. Od Pustyni Błędowskiej, Kraków po same góry. Wszystkie te piękna miejsca będziemy oglądać trochę z innej perspektywy, bo nieco z góry.
• Wejdziemy na niejedną wieżę i platformę widokową,
• Wdrapiemy się na piękne szczyty górskie i polanki,
• Będziemy podziwiać piękne panoramy z zamków.
Na pewno każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Zarówno miłośnicy gór, jak również miłośnicy turystyki miejskiej.
Znajdziemy tutaj mnóstwo pomysłów na wypady zarówno krótsze jak i nieco dłuższe. Poszczególne propozycje można ze sobą łączyć, a autorzy przewodnika zadbali również o to każdy mógł dowolnie wydłużać swoją wycieczkę, wspominając o pobliskich atrakcjach.
Punkty widokowe w tej książce zostały podzielone według nowej regionalizacji fizycznogeograficznej Polski.
Każdy punkt widokowy ma przypisany stopień trudności zdobycia, co jest dość ważne dla tych którzy poruszają się wózkiem, albo podróżują z dziećmi.
Bardzo lubię gdy w takich przewodnikach znajdują się kodu QR, które po zeskanowaniu poprowadzą nas do zapisu trasy, panoram czy filmików na YouTube.
Przewodnik posiada wiele ilustracji miejsc do których zabierają nas autorzy książki. Napisany jest w sposób przejrzysty i poruszanie się po nim nie jest trudne. Szybko można w nim znaleźć to co akurat nas interesuje. Oprócz ilustracji zawiera również ciekawy opis tych miejsc, ich historie.
Jestem pod wielkim wrażeniem tego przewodnika. Część tras już znam, a o części nie miałam nawet pojęcia i bardzo chętnie odwiedzę te miejsca.

• Wejdziemy na niejedną wieżę i platformę widokową,
• Wdrapiemy się na piękne szczyty górskie i polanki,
• Będziemy podziwiać piękne panoramy z zamków.
Na pewno...

Dodaj cytat z książki Pora na wycieczkę. 108 najpiękniejszych punktów widokowych w Małopolsce