Na Krawędzi Cienia

Mag
2010-03-10
2010-03-10
Małgorzata Strzelec
na krawedzi cienia brent weeks trylogia aniola nocy

Druga część Drogi Cienia, równie dobra jak pierwsza. Z niecierpliwością czekam na kolejny tom! Najbardziej co mnie zaskakuje w tej serii to, że każda książka mnie czymś zaskoczy :)

Wydarzenia nabierają tempa i rozmachu. Świat przedstawiony jest naprawdę wciągający i ciągle chcemy dowiedzieć się o nim więcej i więcej.

Daje radę, ale właściwie niewiele więcej.

Przede wszystkim, jako drugi tom, ma niewiele wspólnego z pierwszym. Inni bohaterowie, chociaż niby ci sami i o tych samych imionach, ale skoro myślą inaczej, działają inaczej, czują inaczej, mówią inaczej i inne mają cele, to co im zostało oprócz imion... Generalnie, ciekawe postaci zostały spłycone do czarno-białej...

Canaria upadła, Król-Bóg objął władzę nad podbitą krainą, Durzo nie żyje, a Logan, najlepszy przyjaciel Kylara i jedyna szansa na odbicie Cenaryjskiego tronu oraz zaprowadzenie względnego porządku został uznany za martwego. Bohater postanawia zabrać ze sobą Elenę oraz córeczkę Gwinvere Kireny, którą obiecał się zaopiekować i rozpocząć nowe życie z dala od targanego wojną...

Po drugim tomie spodziewałbym się lepszego rozpoczęcia, a tutaj było moim zdaniem gorzej od wprowadzenia w pierwszym tomie. Przez pierwsze ~100 stron wysunięcie wątku miłosnego i to jeszcze w takim stylu typowym dla nastoletniego czytelnika. Może jestem już po prostu za stary na ten typ prowadzenia dialogów w książkach, ale nic na to nie poradzę.
Później było już całkiem...

Książka nawet w porządku. Jedyne co mnie tak najbardziej wkurzało to wątek miłosny, tak bardzo naciągany i toporny, że aż bolało. Ale mimo wszystko dobrze spędziłam z tą powieścią czas.

Po tej części mam mieszane uczucia.
Początek tak jak w pierwszej części - tragiczny. Z fajnej serii dark fantasy przeradza się w jakąś słodką opowiastkę z przerysowanym wątkiem miłosnym.

Dalej jest już lepiej. Fabuła jest ciekawa. Nieliniowa. Obfitująca w liczne zwroty akcji. Zakończenie nie jest jakieś oryginalne i dość przewidywalne ale mimo wszystko ciekawie opisane....

Ok. Z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że książka była dobra. Choć dość mocno się dłużyła, to znalazło się kilku bohaterów, których polubiłam, a także nie umknęły mi ciekawe pomysły na popchnięcie fabuły dalej.
Co niestety pewne to, to że autor mozolnie rozwleka akcję, co wiązało się z tym, że dość często odkładałam książkę (a w tym czasie czytałam inne, które aż się...

Zdecydowanie lepsza od pierwszej. Bardzo dobra. Dawno nie czytałem tak dobrej z tego gatunku. Nawet się wzruszyłem kilka razy 😁

Polecam.

4 066