Na Krawędzi Cienia

Brent Weeks Wydawnictwo: Mag Cykl: Nocny Anioł (tom 2) fantastyka, fantasy, science fiction
Night Angel Trilogy: Shadow's Edge
Nocny Anioł (tom 2)
fantastyka, fantasy, science fiction
Małgorzata Strzelec
na krawedzi cienia brent weeks trylogia aniola nocy

Coś tam się ciekawie zapowiadało, coś tam dzwoniło i niestety jest słabo, kontynuacja nieudana.Może to syndrom drugiego tomu, a może po prostu brak pomysłów autora na popchnięcie fabuły do przodu. Dodatkowy minus to główna postać kobieca, Elene jest niesamowicie irytująca i po prostu wkurza czytelnika.

Kontynuacja w której walki i krwi nie brakuje, coraz bardziej wchodzimy w wykreowany przez autora świat otrzymując jednocześnie coraz bardziej wyrazistego i charakternego głównego bohatera

Hej może ktoś dać znać administracji, że podpięte linki do kupienia książek są do totalnie innej książki? Wszystkie sprawdziłem i wszystkie są do złej. Dzięki.

Tyle zwrotów akcji i niespodzianek! Tę książkę czyta się jednym tchem, jest świetna!

Na półkach: , , , , , , , , , ,

Lepsza niż poprzednia, ale i tak w sumie szła mi trochę jak po grudzie. I już, już prawie bym dała 7/10, ale autor przez ostatnie kilka rozdziałów zrobił z Vi rozhisteryzowaną nastolatkę bo się zauroczyła :'''') Not cool, panie Weeks, not cool.
Ogólnie średnia, jak cały cykl. Nadal nie rozumiem po co tyle wymyślania różnych kultur i ich nazw, żeby użyć ich po 2-3 razy. Może...

Dobra, ale nie dorównująca pierwszej części kontynuacja.
Pierwszy tom mnie naprawdę porwał i szybko znalazł sobie miejsce wśród moich ulubionych książek, ten, niestety, nie pójdzie w jego ślady.
Nie jest źle, książka dalej trzyma poziom. Początek szedł mi ciężko, ale uznaję to za swoją winę, brakowało mi w tym czasie skupienia, moją głowę zaprzątały inne rzeczy, jednak...

Nie dałam rady, to jest moja trzecia książka (dobra Pan T się nie liczy), której nie dałam rady dokończyć, po 100 stronach wymiękłam i to 2 razy próbowałam.
Historia mroczna i krwista jak wiele w fantasy, jednak na jednym akapicie za dużo obcobrzmiących nazw krain, miast, rodów, klanów, bohaterów i artefaktów i jeszcze nie wiadomo czego. Zmęczyłam się i po 100 stronach...

Do drugiego tomu podeszłam z dystansem, bo często w krótkich cyklach wypada on najsłabiej. Ale bez obaw - ta część trzyma poziom poprzedniej. Największym minusem jest dla mnie wątek Kylar - Elene. Dylematy chłopaka jakoś mnie ujęły, natomiast ta postać kobieca w ogóle mnie nie rusza. O wiele bardziej spodobała mi się charakterna Vi. Losy poszczególnych bohaterów splatają...

Moim zdaniem słabsza część, od genialnego pierwszego tomu

Pierwszy tom zachwycił mnie mrocznym i brudnym klimatem i tempem akcji. I o ile akcji tu nie brakuje, zwłaszcza w drugiej połowie powieści o tyle klimat jest tu inny. Owszem są momenty cięższe i mroczniejsze, ale jednocześnie mniej jest tu intryg i całość niebezpiecznie zbliżyła się klimatem do heroicznego fantasy....

Poprzedni tom miło mnie zaskoczył. Ta część była jeszcze lepsza. Główny bohater ze strony na stronę staje się coraz wyrazistrzy , oryginalniejszy, a zarazem zabawniejszy. W jednej chwili jest ironiczny i zabawny, by chwilę później stać się poważnym i skupionym. Serdecznie polecam

Dyskusje

3 868