Miasta mają dusze

2023-11-15
2023-11-15
9788383519005
Muzułmanie Islam Miłość Miasto Życie Trauma

Nareszcie polska społeczność Muzlumanska ma głos! Nareszcie przeświadczenie że Muzlumanie to kultura boliwoodu, orientu, zapachu 3ciego świata i zacofania przechodzi w zapomnienie.
Sademka kontynuje sukces po 1szej publikacji ( Perły Ramadanu ) w duchu nic o mojej religii beze mnie, ale tym razem z fikcja i dramatem Azjatyckim.
Masz okazję wczuć się w realia 2giego pokolenia brytyjskich imigrantów z półwyspu indyjskiego i zrozumieć ich z perspektywy zawierania, utrzymywania i zakańczania związków międzyludzkich.
Świat Azjatyckich Muzlumanow jest przepełniony podziałami plemienno-klasowymi, różnicami w interpretacji Islamu tudzież zdolnościami samoekspresji. To co mi się najbardziej podoba to wyraźnie podkreślenie tego jak wręcz romantycznie nasza religia wpływa na bohaterów i wręcz wspiera ich potrzeby balansu w związkach z bliskimi w imię poprawnosci religijnej. W te niuanse nie można się wczytać nigdzie indziej na polskim rynku literackim!

Miasta mają duszę jest wypelniona słowiańską romantycznością
i dlatego ją się szybko czyta. Nie jest to w żaden sposób odzwierciedlenie tego jakim 'językiem' komunikują się azjaci ponieważ daleko im do naszych polskich wpływów literackich. Jednakże autorka pokazuje pięknie jak neo Islam kształtuje nowe brytyjskie pokolenie Muzlumanow, emancypuje ich z kultury pradziadków i leczy z traum pokoleniowych. Polecam serdecznie!

Masz okazję wczuć się w realia 2giego...

Dodaj cytat z książki Miasta mają dusze