Kevin Durant. W pogoni za wielkością

Okładka książki Kevin Durant. W pogoni za wielkością Marcus Thompson II
Okładka książki Kevin Durant. W pogoni za wielkością
Marcus Thompson II Wydawnictwo: Sine Qua Non biografia, autobiografia, pamiętnik
Sine Qua Non
2023-04-12
2023-04-12
Piotr Królak

Książkę bardzo szybko się czyta. Autor przedstawia w zwięzły, konkretny sposób kolejne etapy rozwoju koszykarza, wybór w drafcie i grę w największych klubach NBA. Dużym plusem książki, mimo że nie jest ona autobiografią, jest zawarcie wielu wypowiedzi koszykarza, które pokazują jego nastawienie i podejście do koszykówki. Minusem książki jest natomiast to, że wydając ją w Polsce w 2023 roku, historia koszykarska Duranta kończy się już na roku 2019. Przez to mamy blisko 5 lat najnowszej historii koszykarza, która nie została opisana i pod koniec czytania pozostaje niedosyt.

Zawsze trochę sceptycznie podchodzę do biografii sportowców, których kariera jeszcze trwa i kto wie...może moment przewracający całą karierę jeszcze przed nim a już czytamy o niej książki.

Niemniej tutaj uwaga nie jest skupiona tyle na wydarzeniach co na samym Durancie, jego młodości, która zdefiniowała całą karierę a także psychologii całego zajścia z przejściem do Warriors i jak go wyglądało od strony Duranta. Chyba tyle, nie ciągnie się ale też nie jest taka że nie idzie sie od niej oderwać (poza kilkoma fragmentami). Ogólnie polecanko, 7/10

Ciekawa biografia.
Jestem fanem KD więc przymykałem oko na niedociągnięcia. Język poprawny. Najwięcej informacji z okresu w OKC, mniej o GSW. Kilka ciekawostek z przeszłości.
Ogólnie fajny z niego gość. Oby grał jak najdłużej. Umiejętności ma NIEPRAWDOPODOBNE.

Ciekawa biografia.

Świetna książka o KD, wybitnym koszykarzu który nie chce ukrywać się w cieniu zawodników pierwszoplanowych. Mimo kilku kontuzji, wstępował na wyższy level. To historia o przemianie chłopca w mężczyznę.

• Fragmenty
  • Literatura Faktu