Do ostatniego oddechu

Okładka książki Do ostatniego oddechu Paulina Jurga
Okładka książki Do ostatniego oddechu
Paulina Jurga Wydawnictwo: Otwarte Cykl: Rosyjska Mafia (tom 0.5) literatura obyczajowa, romans
Rosyjska Mafia (tom 0.5)
Otwarte
2022-12-06
2022-12-06
Luka marina seriamatrioszka Wasin kosłow paszczenko mafiarosyjska bratwa

"Nie martw się, Luka. Chłopaki też czasem płaczą. Ale wtedy potrzebują kogoś do potrzymania za rękę. Możesz potrzymać moją, jeśli chcesz"❤️
9,5/10⭐
Wasin.
Paszczenko.
Kosłow.
Trzy najważniejsze nazwiska w mafii rosyjskiej.
Trzy filary bratwy.
Złożyli przysięgę krwi.
🤝"Póki krew krąży w naszych żyłach i do ostatniego oddechu"🤝
Mieli być nierozłączni. Niepowstrzymani. Chcieli razem zawojować świat. Aż do pewnego momentu...
💫
Luka Paszczenko nie chciał zostać worem w zakonie po tym, co zobaczył jako nastolatek. Odbiło się to na jego psychice i wiedział, że nie byłby w stanie zachowywać się tak, jak jego ojciec i ojcowie jego przyjaciół. Jednocześnie ma świadomość, że wtedy może nie zdobyć kobiety, którą skrycie kocha...
💫
Marina Wasin nie należy do typowych mafijnych kobiet. Nie daje sobą pomiatać, ma własne zdanie i wie jedno: NIE wyjdzie za 'wora'. Od dziecka kocha przyjaciela swojego brata, ale ten ją ignoruje
💫
Pewne wydarzenie zmienia wszystko. Marina stara się za wszelką cenę utrzymać pozory siły i opanowania nie tylko dla swojego brata Igora, ale i dla publiki. Jest jednak ktoś, kto widzi ją prawdziwą i załamaną. Do czego posunie się Marina, chcąc zaznać spokoju? Czy ktokolwiek jest w stanie ją od tego odwieść? Jak zakończy się ta historia?🤔
💫
Zastanawiam się, co mogłabym napisać i jedyne co aktualnie przychodzi mi na myśl to to, że chętnie przeczytałabym to jako powieść, bo już zdążyłam ich szczerze pokochać i serce mi pękło, gdy musiałam się z nimi pożegnać🥺💔
💫
Mamy tutaj wszystkich bohaterów znanych z trylogii Matrioszka, tyle że w młodszej wersji. Kiedy czytałam o Grigoriju Kosłowie jako o młodym i beztroskim człowieku miałam w głowie tylko jedną myśl: "Co takiego się stało, że był do szpiku kości zły jako dorosły?". Swoją odpowiedź dostałam bardzo niedługo po zadaniu tego pytania. I... byłam w szoku😳W trakcie lektury tej trylogii nie pomyślałabym, że to mogło tak wcześniej wyglądać👀
💫
Nie zliczę ile razy uroniłam łzy za te ledwie 90 stron😢Nie spodziewałam się, że tak krótka nowelka może być tak wzruszająca. Na dodatek dzięki tej nowelce inaczej patrzę na Jurija i Igora❤️
💫
Cokolwiek więcej bym napisała, to za dużo bym zdradziła, a tego za wszelką cenę chcę uniknąć🥰Niech wystarczy więc moja miłość do Mariny i Luki oraz to, że od Pauliny Jurgi byłabym w stanie przeczytać nawet instrukcję obsługi i byłabym nią zachwycona❤️
💫
{Książka czytana w ramach akcji #czytajmypopolsku u @ver.reads i @ksiazkidobrejakczekolada }

9,5/10⭐
Wasin.
Paszczenko.
Kosłow.
Trzy najważniejsze nazwiska w mafii rosyjskiej.
Trzy filary bratwy.
Złożyli przysięgę krwi.
🤝"Póki krew krąży w naszych żyłach i do ostatniego oddechu"🤝
Mieli być nierozłączni. Niepowstrzymani....

Nie wiem, czy powinnam od tego zacząć, ale muszę przyznać, że zaciekawiła mnie.

Nie wiem, czy powinnam od tego zacząć, ale muszę przyznać, że zaciekawiła mnie.

Jaki macie stosunek do romansów mafijnych?❤️

Czekałam na to opowiadanie! Już od ponad roku wiem, że @paulinajurga_ mogłaby napisać cokolwiek, a ja i tak z ogromną chęcią sięgnę po każdą jej książkę czy opowiadanie. A chociaż wolę książki papierowe, to nie wyobrażałam sobie czekać, aż może któregoś dnia DO OSTATNIEGO ODDECHU zostanie wydane w jakiejś formie - w dniu premiery koniecznie musiałam kupić ebooka na @woblink_com 😁

DO OSTATNIEGO ODDECHU to historia "miłości, od której wszystko się zaczęło", prequel serii rosyjskiej, a w pewnej części także gruzińskiej. To właśnie w tym opowiadaniu poznajemy kulisy relacji Luki i Mariny, pary, która była niezwykle ważna w kontekście całej serii rosyjskiej, choć tak naprawdę nie wiedzieliśmy o niej wiele. Każdy, kto czytał pozostałe książki autorki wie, jak kończy się historia tej dwójki, ale do tej pory nie znaliśmy szczegółów, początku ich relacji, tych bardziej prywatnych, wręcz intymnych aspektów - dopiero w DO OSTATNIEGO ODDECHU autorka wraca do Luki i Mariny i oddaje im głos, by mogli pokazać czytelnikom swoją perspektywę❤️

Dla mnie było to idealne uzupełnienie serii i z chęcią przeczytałabym jeszcze kilka takich opowiadań, chociażby o Griszy czy Juriju - mówiąc krótko, @paulinajurga_ mogłaby napisać opowiadanie nawet o losowym ochroniarzu, który w całej serii wspomniany był raz, a ja i tak stwierdziłabym, że bardzo na to czekałam i rzuciłabym wszystko tylko po to, żeby je przeczytać🤣 Z niecierpliwością czekam na kolejne opowiadania, bo mam nadzieję, że takie powstaną😁 Do tego czasu muszą mi wystarczyć niezliczone reready wszystkich książek autorki - chyba nie muszę mówić, że kocham je wszystkie, a DO OSTATNIEGO ODDECHU od momentu przeczytania dołącza do grona ulubieńców❤️

Jaki macie stosunek do romansów mafijnych?❤️

Dopełnienie serii o Marcie i Koli. I wszystko stało się jasne 😉

Dopełnienie serii o Marcie i Koli. I wszystko stało się jasne 😉

Cześć. Moi drodzy. Kolejny e-book przeczytałem jednym tchem. Zainteresowanych zapraszam po krótką recenzję.

DO OSTATNIEGO ODDECHU.
Historia opowiada o mafijnej rodzinie w której głowa rodziny nie tylko prowadzi ciemne interesy, lecz także zabija ludzi. Tradycja rodu musi być kontynuowana i muszą znaleźć się następcy. W kolejce jest Luka. Ale niestety. Tak się stało, że Luka zakochał się w Marinie. Marina i Luka znają się od dzieciństwa. Z wiekiem Marina zakochuje się w Luce, ale on odrzuca jej zaloty. Dlatego, ponieważ Marina jest przeznaczona komuś innemu, a w ich rodzinie panują ostre zasady. Czy Luka przeciwstawi się tym zasadom? Czy miłość Mariny i Lukasa przetrwa? W Rosyjskiej rodzinie mafijnej wiele się dzieje. Jeśli chcesz wiedzieć, to koniecznie sięgnij po dzieło, bo warto. Moja ocena to: 1000 /1000 punktów. Polecam.
Wszystkm życzę udanego tygodnia. 💗

DO OSTATNIEGO ODDECHU.

◦•●◉✿Moja opinia✿◉●•◦

Czy macie za sobą serię rosyjską i gruzińską od @paulinajurga?
Jeśli nie to nie wiecie co tracicie!!!! Ja też ubolewam nad tym że zbyt późno dałam się namówić na poznanie tych książek!!! Bije się w pierś.... Ja po prostu przepadłam... Ten świat jest tak wciągający a to co zrobiła autorka w każdej książce to majstersztyk!!! Zaczynając od researchu, i napięcia jakie potrafiła zbudować że siedzisz że ściśniętymi pośladkami!!!! Ja jestem zakochana!!!
Z każdą przeczytaną książką autorka rozkrawała moje serce na drobne kawałki a jak już dotarłam do końca nie potrafiłam powstrzymać łez... Kto czytał Ławrusznika ten wie 🥺
Na instagramie autorki możecie zobaczyć w jakich konfiguracjach poleca czytać jej książki... Ja zdecydowałam sie czytać wg. kolejności wydania.... Ciekawa jestem jaką kolejność wy wybierzecie albo wybraliście.... ?
Ale ja przychodzę do was by podzielić się wrażeniami po przeczytaniu e-booka
" Do ostatniego oddechu" To właśnie "Od tej miłości wszytko się zaczęło" ...
Historia miłości Luki Paszczenko i Mariny Wasin... Przepięknie opisana miłosna opowieść, wcale nie oczywista... Znajdziemy wątek hate-love, trochę thirlera, jak również erotyzmu nie zabraknie. Tak budować napięcie między bohaterami potrafi tylko Paulina!!! Nie będę wam opowiadać zbyt dużo bo po prostu musicie uwierzyć mi na słowo że to pozycja obowiązkowa !!!! Ta historia zapadnie wam na długo w pamięci.. I będziecie chcieli więcej!!! Gwarantuje!!!
A dziś odliczam już dni do zdobycia mojego egzemplarza najnowszej książki autorki Worowka... Jeszcze dwa dni 🤯🤯

Polecam!!!

◦•●◉✿Moja opinia✿◉●•◦

Czy macie za sobą serię rosyjską i gruzińską od @paulinajurga?

,,Póki krew krąży w naszych żyłach i do ostatniego oddechu"

Ponoć prawdziwa miłość w zakonie nie istnieje. Nie do końca. Wyjątek stanowili oni, Marina Wasin i Luka Paszczenko. Łączyło ich mocne uczucie i niechęć do życia w mafii.

Do ostatniego oddechu to nowelka, prequel serii ,,Matrioszka".
Historia o przyjaźni wystawionej na ogromną próbę, trudnych wyborach oraz miłości pięknej i jednocześnie bolesnej.
Miłości, która trwała do ostatniego oddechu.

Obok tej historii nie mogłam przejść obojętnie.
Gdy tylko dostałam ją w swoje łapki to przepadłam. Nie było mnie dla nikogo. Nic się wtedy nie liczyło. Pochłonęłam ją w dwie godziny.
Czytałam z zapartym tchem, a przy każdej stronie ogrom emocji obezwładniał moje ciało. Uwielbiam pióro Pauliny i wiem, że jak ona coś napisze to moja szczęka leży na podłodze.
Wiem że na długo nie zapomnę tej historii.

Jeśli jeszcze nie znacie książek Pauliny Jurgi, to z całego serca je polecam.

,,Póki krew krąży w naszych żyłach i do ostatniego oddechu"

Do ostatniego oddechu to nowelka, prequel serii ,,Matrioszka".

"Póki krew krąży w naszych żyłach i do ostatniego tchu"

Książka o pięknej i prawdziwej przyjaźni, o miłości silniejszej niż wszystko inne. O oddaniu, poświęceniu.

Marina to niezwykle waleczna kobieta. Jest również bardzo wrażliwa i opiekuńcza. Razem z Luca nie chcieli życia jakie znali. Chcieli uciec i zacząć żyć tak jak zawsze tego pragnęli. Przede wszystkim chcieli być razem. Ich historia jest smutna, a miłość trochę tragiczna ale w tym wszystkim jest bardzo prawdziwa i piękna.

"Póki krew krąży w naszych żyłach i do ostatniego tchu"

Genialne dopełnienie całej serii. Chociaż jak dla mnie zbyt krótkie. No ale niedosyt rekompensują pozostałe tomy. Polecam! #czytamjurgę

Wprowadzenie do rewelacyjnej trylogii o mafii rosyjskiej. Historia miłości Mariny Wasin i Luki Paszczenki. Polecam gorąco