Przy filiżance kawy

Okładka książki Przy filiżance kawy Małgosia Mroczkowska
Okładka książki Przy filiżance kawy
Małgosia Mroczkowska Wydawnictwo: Wydawnictwo Magia Słów literatura obyczajowa, romans
Wydawnictwo Magia Słów
2022-12-01
2022-12-01
9788396520876

Macie ochotę na pyszną kawę oraz domowe ciasto? To zapraszam Was ponownie do Zamościa, do galerii prowadzonej przez siostry Adę i Dorotę.
Uczucie między Dorotą a Łukaszem rozkwita. Oboje jednak będą musieli się zmierzyć z trudnościami jakie stawia na ich drodze los, gdyż ktoś usilnie próbuje zniszczyć im życie, a Dorota wręcz będzie musiała o nie walczyć.
Ada musi uporządkować swoje sprawy rozwodowe z mężem. Chociaż wcale łatwe to nie jest.
Jest jeszcze Tomek .... który odnalazł wreszcie spokój na wsi. Stał się przyjacielem rodziny, chociaż chciałby być kimś więcej dla Ady. Jemu też los nie odpuszcza, ponieważ przeszłość powraca ...
W tej części zdecydowanie sporo się dzieje. Akcja nie zwalnia ani na krok, co sprawiło że nawet nie wiem kiedy, przywróciłam ostatnią stronę. Teraz muszę chwilę poczekać na kontynuację.
Podoba mi się ta seria, bo wiecie jest w niej sporo rodzinnego ciepła, miłości, serdeczności. Mimo że los rzuca kłody pod nogi bohaterom, to dzięki wsparciu jakim się darzą, wszystko wydaje się łatwiejsze. Do tego jeszcze dochodzi świąteczna atmosfera ... no czego można chcieć więcej.

Ada musi...

Witam Was ponownie. Zapraszam po kolejną książkę, którą przeczytałem. Jest świetna. Polecam.

Autorka: Małgosia Mroczkowska.
Tytuł: Przy Fliżance Kawy.
Tom Drugi.
Wydawnictwo: Magia Słów.

Ta historia była ciekawa i naprawdę jest godna polecenia. Galeria, którą prowadziły Ada i Dorota rozwijała się bardzo dobrze. Było mnóstwo klientów. Zawsze pojawiał się pewien klient, który przychodził do nich na z laptopem, na kawkę, informując, że w zaciszu będzie pisać książkę. Dorota go trochę polubiła, a Ada nie miała do niego zaufania. Czy Ada wybaczy Mateuszowi zdradę? Czy Łukasz oświadczy się Dorocie? Czy Tomek będzie miał spokój od swojej byłej?
Jak ułoży się życie tych bohaterów, to ja wiem, ale też nie do końca. Na pewno sięgnę po następną książkę autorki. Tą historię też muszę ocenić wysoko. Nie ma innej opcji.

Moja ocena to: 1000/1000

Polecam. Przeczytasz ją w jeden dzień. Nawet szybciej.
Pozdrawiam serdecznie. 😯

Autorka: Małgosia Mroczkowska.
Tytuł: Przy Fliżance Kawy.
Tom Drugi.
Wydawnictwo: Magia Słów.

Minus za wątek religijny.

Minus za wątek religijny.

Cieszę się niezmiernie, że Pani Małgosia nie kazała długo czekać na kontynuację losów sióstr Doroty i Ady oraz Tomka i Łukasza, bo nie ukrywam, że bardzo byłam ciekawa, jakie niespodzianki dla nas przygotuje...

🍀W drugiej części, dalej pozostajemy w cudownym klimacie uroczej galerii, która uwodzi zapachem aromatycznej kawy i przepysznych słodkości, choć tym razem Autorka funduje nam dużo większe emocje, zaskakujące zwroty akcji i prawdziwie dramatyczne chwile, które sprawiają, że książkę czyta się jednym tchem.
Dziewczyny ciężko pracują, żeby interes mógł się rozwijać i przyciągać klientów.

Ada, po ciężkich przejściach, próbuje poukładać swoje życie na nowo. Perspektywa wyjazdu do Francji i spotkanie z mężem napawa ją przerażeniem...

Dorota również nie może cieszyć się spokojem - choć życie uczuciowe zaczyna jej się układać, to szwankuje jej zdrowie, a dodatkowo ktoś ewidentnie chce zaszkodzić zarówno jej, jak i Łukaszowi.

Tomkowi, po przeprowadzce na wieś, wreszcie czuje się szczęśliwy. Jednak z czasem coraz bardziej doskwiera samotność. Niefortunnie lokuje uczucia, a przeszłość mocno daje o sobie znać, komplikując jego i tak już trudną sytuację.

Z kolei państwo Malinowscy zastanawiają się nad sprzedażą swojego domu.
Czy pensjonat zostanie ostatecznie sprzedany? Jak potoczą się losy bohaterów? Czy są gotowi na zmiany, jakie szykuje im los? Czy przezwyciężą trudne chwile i odnajdą upragnione szczęście?🍀

Pani Małgosia po raz kolejny mnie nie zawiodła. Stworzyła wspaniałą opowieść, w której pokazała, jak ważne są: miłość, przyjaźń i więzy rodzinne. Że każdy zasługuje na drugą szansę, na wybaczenie i pojednanie.
Autorka poruszyła też w swojej książce zagadnienie hejtu i zdrady. Udowodniła jak wielkie znaczenie w życiu człowieka może mieć modlitwa i wiara w Boga.
Bardzo zaskoczył mnie wątek kryminalny, którego wplecenie w fabułę powieści okazało się strzałem w dziesiątkę 🎯.
Polecam Wam zarówno pierwszą, jak i drugą część ❤️. Ja tymczasem z niecierpliwością czekam na kolejny tom, który już zapowiedziała Pani Małgosia 🤗.

Po przeczytaniu pierwszej części pt. "Galeria spełnionych marzeń" miałam pewien niedosyt, który został właśnie zaspokojony drugą częścią "Przy filiżance kawy".
Ku przypomnieniu, Małgosia Mroczkowska stworzyła ciepłą i przyjemną opowieść o losach dwóch sióstr Ady i Doroty, które spełniają marzenie swojej zmarłej ciotki otwierając galerię sztuki połączoną z kawiarnią. Brzmi super co? I właśnie tak jest, a na dodatek wszystko w klimacie pięknego miasta jakim jest Zamość.
W drugim tomie dziewczyny ciężko pracują, żeby ich galeria się rozwijała i osiągnęła sukces. Oprócz tego miejsce mają różne życiowe sytuacje. Ada musi uporządkować swoje życie po zdradzie męża. Zaś Dorota i Łukasz muszą sobie poradzić w trudnym czasie, kiedy ktoś próbuje zniszczyć im życie, o które Dorota będzie musiała dosłownie walczyć. A w jaki sposób? Musicie koniecznie przeczytać!
Muszę wam powiedzieć, że druga część bardzo mnie zaskoczyła. Nie spodziewałam się aż takiej akcji. Nie mogłam oderwać się od czytania, cały czas byłam ciekawa co dalej się wydarzy. Książka pełna emocji!
Cały czas jestem zachwycona stylem pisaniem autorki. Bardzo przyjemnie czyta się jej książki. Mam nadzieję, że pojawią się kolejne!
Pierwsza część bardzo mnie zachwyciła, ale to co zrobiła ze mną druga to po prostu bajka. Wzbudziła we mnie ogrom emocji - nie byłam przygotowana na taką ilość. Książkę pochłonęłam przy dwóch posiedzeniach! A już tak bardzo nie mogę doczekać się kontynuacji!

PRZY FILIŻANCE KAWY TOM 2
@wydawnictwomagiaslow

🎄Jest to drugi tom książki "Galeria spełnionych marzeń", który jest kontynuacją losów sióstr Ady i Doroty, Tomka i Łukasza. Książka idealna dla kawoszy ☕. Ponieważ siostry w swojej galerii serwują najlepszą kawę jaką tylko sobie zamarzycie. Dodatkowo ciasta jakie serwują, to już od samego czytania ślinka cieknie. Także zasiądźcie z kubkiem ulubionej kawy i rozejrzyjcie się po galerii, ponieważ jest tam mnóstwo dzieł które stworzyły nie tylko one.
Mimo iż w tej części ktoś ewidentnie próbuje zaszkodzić Dorocie i Łukaszowi, to tych dwoje idzie ramię w ramię z kłopotami. Tylko czy są przygotowani na to co ma się wydarzyć?
🎄Ada po tym jak uporała się wreszcie że zdradą męża i mu wybaczyła, poczuła wewnętrzny spokój. Ale jak to w życiu bywa, nigdy nie może być za dobrze. Najpierw tato dziewczyn podupada na zdrowiu, nagle pojawia się mąż Ady, który zrozumiał swój błąd a do tego wszystkiego dochodzą kłopoty Doroty.
Jak sobie poradzą z tym wszystkim?

Tego wam nie zdradzę 😊o tym musiecie przekonać się sami.

🎄#małgosiamroczkowska poraz kolejny stworzyła powieść w której to więzy rodzinne i wiara jest bardzo ważna. O tym aby w życiu wybaczać i dawać druga szansę, bo wiele osób mimo iż popełnia błędy to chciałaby je naprawić. A także o przyjaźni, zrozumieniu i potężnej dawce miłości.
🎄Mam nadzieję @malgosiamroczkowska_autor że to nie koniec. I jeszcze będziemy mogli przeczytać jak dalej potoczyły się losy sióstr.
🎄Polecam wam kochani serdecznie 😘

PRZY FILIŻANCE KAWY TOM 2
@wydawnictwomagiaslow

Dalsze losy bohaterów, których poznaliśmy w tomie 1.

Ada i Dorota siostry, które się spełniają zawodowo, ale strata uczuciowa jest skomplikowana.

Adę czeka rozwód, ale wszystko się komplikuje i musi odczekać z tą decyzja szczególnie gdy mąż zacznie coraz bardziej okazywać zainteresowanie.

Dorota jest zakochana, ale pojawiają się tajemnicze wiadomości, hejt i problemy, które wystawia ich miłość na próbę, a wszystko, co okazywało się błahostka, przerodzi się w prawdziwe niebezpieczeństwo.

Tomek na wsi odnalazł spokój ducha, ale pragnie stabilizacji, a kobietę, którą ma na oku nie jest związkami zainteresowana. A do tego wszystkiego kobieta z przeszłości się pojawia, która bardzo w jego życiu namieszała.

Ten tom jest nieprzewidywalny i pomimo że pojawią się tajemnicza postać i od razu można wywnioskować kto, za tym stoi to ciarki i tak mnie, nie opuszczały, bo działo się wiele. Książka skupiła się na najważniejszych emocjach, czyli miłość, a bohaterzy mają wiele komplikacje spowodowane tym uczuciem. Przyjemnie mi się czytało rozdział po rozdziale, z każdej perspektywy byłam bardzo zaciekawiona, jak się sprawy potoczą i czy będzie tak jak, kibicuje bohaterom. Bo że ich polubiłam, już o tym wiecie z tomu 1. Przy filiżance kawy to książka idealna na grudniowy wieczór, szczególnie że tak pojawią się zima i święta więc klimat świąteczny również w książce znajdziemy. Wiele opisów, które czyta się sprawnie i brak niepotrzebnych opisów. Wszystko opisane idealnie tak samo jak każda scena świetnie wykreowana. Uwielbiam te książki, ponieważ mają w sobie wiele ciepła jak i wiele emocji, które najbardziej przyciągają czytelnika.

Z niecierpliwością będę czekała na kontynuację, a wam polecam taki pakiet na święta, bo spędzicie z nim mile wieczory.

Dalsze losy bohaterów, których poznaliśmy w tomie 1.

Ada próbuje poukładać sobie życie na nowo. Jedzie do Francji, aby porozmawiać z mężem o rozwodzie. Kobieta nie jest pewna czy naprawdę tego właśnie chce. Dorota ostatnio ma problemy ze zdrowiem. Na dodatek ktoś próbuję jej i Łukaszowi zaszkodzić. W pewnym momencie kobieta będzie musiała zawalczyć o życie. Tomasz dobrze się czuje na wsi, ale doskwiera mu samotność. Zauważa, że coraz bardziej zależy mu na Adzie. Jak bohaterowie poradzą sobie ze swoimi problemami?

"Przy filiżance kawy" to kontynuacja "Galerii spełnionych marzeń". Muszę przyznać, że ten tom podobał mi się bardziej. Naprawdę dużo się w nim dzieje i mamy również wątek kryminalny. Życie bohaterów nie zawsze jest kolorowe, ale jest również mnóstwo tych dobry chwil. Na pewno mamy zapewniony w niej ogrom najróżniejszych emocji. Ja po pierwszym tomie byłam ciekawa, jak potoczą się losy Ady i Mateusza. Szczerze mówiąc mi się bardzo podoba kierunek, w który autorka idzie z tą dwójką. Z Dorotą za to jak zwykle nie można narzekać na nudę. Autorka pisze w przyjemny, lekki sposób, co sprawia że świetnie się czyta tę książkę. Bardzo polubiłam te serie i wyczekuje kolejnej części, ale bardzo żałuję, że w niej historia tych wszystkich wspaniałych ludzi się skończy. Jeśli nie znacie jeszcze twórczości autorki, to polecam to zmienić 🥰 Zapisujecie ten tytuł koniecznie ❤️

🦓 Gratuluję @malgosiamroczkowska_autor w dniu premiery książki!

🦓 Lepiej grudnia nie mogłam rozpocząć. Ta książka otuliła mnie jak ciepły kocyk, uspokoiła duszę, mimo, że wcale tak tam momentami przyjemnie nie było. Jestem wdzięczna autorce, że postanowiła wyjść poza schematy dzisiejszych czasów i w ten sposób poprowadziła historię. Czekałam na tę książkę, gdzieś podświadomie czułam, wręcz prosiłam w myślach, by to tak było. W mojej recenzji pierwszego tomu pisałam byśmy naprawiali, a nie wyrzucali 🥰 I czuję naprawdę wdzięczność. Oczywiście nie wiem jak potoczą się losy bohaterów ( choć zapowiada się ciekawie, po raz kolejny tak życiowo) w następnej części, to i tak jestem zachwycona.

🦓 W tym tomie siostry dalej pracują nad rozwojem swojej galerii.
Ada zaczyna rozmyślać o rozwodzie. Czy go chce?
"A czy rozwodu można kiedykolwiek chcieć?" No właśnie...

Dorota też nie ma lekko. Mimo, że w strefie uczuciowej się układa to ktoś chce zaszkodzić zakochanym. Zauważa u siebie znaczne pogorszenie zdrowia...

W międzyczasie wszyscy przygotowują się do świąt. Tomek pomaga rodzicom Ady i Doroty. Zadomowił się na wsi. Do szczęścia brakuje mu tylko kobiety przy swoim boku.
Co zaburzy spokój naszych bohaterów ?
Kim jest nieznajomy przesiadujący w galerii?

🦓 Nie chcę za dużo wam zdradzać, ale znajdziecie tutaj też wątek kryminalny, czym byłam pozytywnie zaskoczona. Zżyłam się niesamowicie z bohaterami. No i tak jak w pierwszej części tutaj też znajdziecie Szefa. Wiarę, modlitwy do Niego, które osobiście uważam, że pomagają.
Nie czujcie się, tak jakby ktoś narzucał Wam wiarę w Boga. Nasi bohaterowie pokładają w Nim wiarę i to jest naprawdę cudowne, brakuje mi takich książek na rynku. Każdy z nas inaczej odbierze tę historię. Mam nadzieję, że tak cudownie jak ja.

Czekam na kolejny tom!

🦓 Gratuluję @malgosiamroczkowska_autor w dniu premiery książki!

☕Recenzja ☕

" Przy filiżance kawy"
Tom 2

Autorka
@malgosiamroczkowska_autor

Drugi tom "Galeria spełnionych marzeń" dalsze losy Ady i Doroty ,Tomka i Łukasza.

Bardzo przyjemna do czytania , życiowa książka.
Ada i Dorota rozwijają swoją galerię .Czy Ada ułoży sobie na nowo życie czy powróci do męża ?A u Doroty też będzie się działo . Emocji w książce nie zabraknie i zaskakujących zwrotów akcji.
Bardzo polubiłam bohaterów,ta książka skradła mi serce ❤️. Okładka przepiękna bo kocham kawę 😁.
Polecam książkę 😉

Bardzo dziękuję za możliwość zrecenzowania e-booka wydawnictwu @wydawnictwomagiaslow
I autorce za świetną historię 😍😍

#przyfiliżancekawy#małgosiamroczkowska#wydawnictwomagiasłów#

☕Recenzja ☕

" Przy filiżance kawy"
Tom 2

Autorka
@malgosiamroczkowska_autor

Bardzo przyjemna do czytania , życiowa książka.

• 52/2023
  • Przeczytane 2024
  • Magia Słów

Dodaj cytat z książki Przy filiżance kawy