Stwórz teraz wspaniałą firmę! Siedem etapów na drodze do wysokich zysków

Wydaje mi się że opinia o książce jest lekko przesadzona jest kilka fajnych i ciekawych motywów dla kogoś chcącego założyć własną firmę ale większość książki to porady prawdopodobnie dla kogoś większego kto chciałby podnieść nieco wyżej swoją firmę. Moja subiektywna ocena to 6/10 wydaje mi się że w moim przypadku na więcej by się nie przydała książka ale może komuś pomoże i podsunie nowe i ciekawe pomysły.

Uwielbiam książki Briana Tracy, więc gdy tylko zobaczyłam ten tytuł, wiedziałam, że muszę przeczytać. I byłam przekonana, że wyciągnę wiele wniosków. W książce znajdziemy 7 etapów, które musimy wziąć pod uwagę przy zakładaniu firmy. Każdy etap jest nazwany i opisany:
1. Umiejętność bycia liderem
2. Biznesplan
3. Zespół
4. Usługi / produkty wysokiej jakości i potrzebne ludziom.
5. Plan marketingowy
6. proces sprzedaży
7. Obsługa klienta.
Jak wspomniałam, znam twórczośc Briana i nie miałam wątpliwości, że i ta książka mi się spodoba. Uważam, że każdy początkujący przedsiębiorca powinien sięgać po takie pozycje, aby dowiedzieć się czegoś nowego czy też uniknąć błędów. Moim zdaniem to świetny i zdecydowanie niezbędny przewodnik, który pomaga nam krok po kroku zaplanować wszelkie działania.
Bardzo mi się podoba, że każdy etap kończy się listami kontrolnymi, a my możemy określać cele w swojej niszy. To fenomenalne, jeżeli rzeczywiście już zaczynacie tworzyć swoją firmę albo macie ją w planach i możecie spisać podstawy na papier na podstawie wiedzy, która zawarta jest w książce! Po drugie, fajny i przyjemny język, zrozumiały dla każdego. Po trzecie, fajne podobają mi się złote mysli, zawarte w książce, ktore dają wiele do myslenia i motywują np. „»Prawda jest taka, że możesz być, kim chcesz, robić, co chcesz, i mieć wszystko, jeśli tylko się do tego szczerze przyłożysz«, który najbardziej pamiętam. Czy polecam książkę? Jeżeli planujesz założenie firmy, nawet nie teraz, ale za rok, dwa, to ta książka jest zdecydowanie dla Ciebie!

1. Umiejętność bycia liderem
2. Biznesplan
3. Zespół
4. Usługi / produkty wysokiej jakości i potrzebne...

Dzień dobry, moi Kochani we wtorek 🐝💙

W ostatnim czasie mocno stawiam na branżowe i specjalistyczne publikacje. Wychodzę bowiem z założenia, że warto nieustannie się rozwijać i sukcesywnie podnosić swoje kwalifikacje, ponieważ jak potwierdza praktyka, czyli życie - nic nie jest dane człowiekowi raz na zawsze. Wiedzę należy aktualizować, aby być na bieżąco z nowymi trendami i zjawiskami. Nauka ewoluuje, a my powinniśmy podążać za nią, wychodząc tym samym naprzeciw oczekiwaniom Klientów.
Zapraszam Was do lektury RECENZJI książki, którą według mnie trzeba zaliczyć do must have każdego przedsiębiorcy, zwłaszcza tego przyszłego człowieka interesu.

Autorzy: @thebriantracy Brian Tracy i Mark Thompson
Tytuł: „Stwórz teraz wspaniałą firmę!"
Wydawnictwo: @wydawnictwo_onepress
Moja ocena: 10/10

Nie jest tajemnicą, że miałam ogromne (jak mi się wydaje, uzasadnione) obawy przed założeniem swojej firmy - tak, wiem, mam świadomość, że nazbyt szumnie to brzmi - firma. Od 5 lat prowadzę jednoosobową działalność gospodarczą, i gdybym wówczas przeczytała tę książkę, byłabym nie tyle mądrzejsza, co z pewnością pewniejsza i bardziej świadoma. Miałam przygotowanie teoretyczne ze studiów. Rzetelnie opracowałam biznesplan, więc od początku miałam wizję mojego zawodowego „dziecka", ale nazwijmy rzeczy po imieniu - wówczas jeszcze nie wiedziałam z czym się to je i do pozycji rekina biznesu było mi bardzo daleko. Dlatego wszystkim tym, którzy pragną mieć swoją firmę, z serca polecam tę książkę 🤎
Autorzy snują wizję dobrze prosperującego przedsiębiorstwa, ale w oparciu o sprawdzone i godne uwagi rozwiązania. Ci coachowie biznesu przemycają w książce kwintesencję nie tylko wiedzy teoretycznej, ale i co ważniejsze - praktycznej w odniesieniu do prowadzenia działalności. Publikacja zawiera wiele interesujących, a przy tym praktycznych ćwiczeń, które z kolei skłaniają do racjonalnych przemyśleń i podnoszenia jakości standardów w organizacji. Przy czym ta wiedza przekazywana jest w prosty i zrozumiały dla każdego sposób, pomimo zachowania merytoryki. Szalenie cenię sobie ten „podręcznik", ponieważ uważam go za Encyklopedię każdego przedsiębiorcy. Mnie szczególnie przypadły do gustu treści odnoszące się do roli lidera, kreowania procesu sprzedaży oraz zdobycia wiarygodności na rynku. Niemniej jednak, wszystkie treści zawarte w tej pięknie wydanej książce są kompendium człowieka interesu. Okraszone rzeczowymi anegdotami przykłady zapadają w pamięć i pozwalają szybciej przyswoić materiał. „Plany mogą nie wypalić, ale planowanie wypala zawsze!". Teraz misja kierowana do Ciebie: „wyróżnij się lub giń". Wydawnictwie @wydawnictwo_onepress serdecznie dziękuję za egzemplarz 🤎

Dzień dobry, moi Kochani we wtorek 🐝💙