Akademia Jednorożców. Wioleta i Migotka

Okładka książki Akademia Jednorożców. Wioleta i Migotka Julie Sykes
Okładka książki Akademia Jednorożców. Wioleta i Migotka
Julie Sykes Wydawnictwo: Wilga Cykl: Akademia Jednorożców (tom 11) literatura dziecięca
literatura dziecięca
Akademia Jednorożców (tom 11)
Wilga
2022-01-01
2022-01-01

Wiola uczęszcza do Akademii Jednorożców, magicznej szkoły, w której każdy z uczniów jest połączony w parę z jednorożcem. Dziewczynka zostaje połączona z Migotką, jednorożcem pełnym pomysłów i energii. Obie bardzo lubią szkołę, jednak nie chcą samotnie w niej pozostać. Aby do tego nie doszło, muszą nawiązać więź, a Migotka odkryć swoją magię. Niestety, chociaż mogłoby się wydawać to łatwe, wcale nie jest. Między nimi dochodzi do spięć, a na dodatek po szkole porusza się tajemnicza postać. Kim jest? Co robi w szkole? Czy Wiola i Migotka nawiążą więź? Czy jednorożec odnajdzie w sobie magię?

Historia ciekawa, pełna magii, jednorożców i przygód.

Książeczka to trochę ponad 100 stron, na których znajdziemy tekst wyraźną, większą czcionką. Doskonale nadaje się dla dzieci dopiero wkraczających w samodzielne czytanie.

Ilustracje ładne, czarno – białe. Moim zdaniem przyciągają wzrok i zachęcają do poznania treści.

„Akademia jednorożców. Wiola i Migotka. Tom 11” to książka, która spełni oczekiwania małych fanów magicznych przygód i jednorożców. Polecam.

Recenzja pojawiła się również na moim blogu - https://anka8661.blogspot.com/2022/08/Akademiajednorozcow.WiolaiMigotkaTom11.html

To już ostatnia dawka recenzji książek o Akademii Jednorożców, które zachwyciły moje córki. Już same kolorowe okładki przyciągają dziecięcy wzrok, a treść dotycząca jednorożców, przyjaźni i wielu perypetii bohaterów pozwala na miłe, ale też pouczające, spędzenie czasu.

"Wioleta i Migotka" to już jedenaste spotkanie z Akademią Jednorożców, i póki co ostatnie, w którym główni bohaterowie martwią się, czy zdążą stworzyć więź przed zakończeniem roku szkolnego. Wioleta czuje się źle, ponieważ Miodunka decyduje za nią w różnych sytuacjach, czego dziewczynka nie do końca popiera. Pewnego wieczoru docierają na Lodową Lagunę, gdzie przyjdzie im się zmierzyć z osobą, która ponownie atakuje Wyspę Jednorożców.
Książeczki napisane są prostym językiem, dzięki czemu treść jest zrozumiała i przejrzysta dla młodszych czytelników. Czarno-białe ilustracje dopełniają historie zapisane na kartach książek. Rozdziały są dość krótkie, a całość liczy nieco ponad 100 stron, więc czyta się bardzo szybko. Perypetie koleżanek z Sali Diamentowej dostarczają czytelnikowi nowych przygód, dzięki którym spędzą miło czas i będą mieli możliwość porozmawiania z rodzicami o emocjach i sytuacjach towarzyszącym bohaterkom. Moje córki są zachwycone i prawie codziennie sięgają po książeczki, by przynajmniej obejrzeć ilustracje i przypomnieć sobie o perypetiach w Akademii Jednorożców. My z czystym sumieniem polecamy.

Pewnie nie jeden z Was zna już serię książeczek „Akademia Jednorożców”. Czym jest w ogóle owa Akademia? Jest to szkoła, w której spotyka się swojego własnego jednorożca. A znajduje się ona na przepięknej Wyspie Jednorożców. Brzmi ciekawie, prawda?
Jedenasty tom „Wioleta i Migotka” to przygody Wioli i innych dziewczynek, które są bardzo ciekawe i wciągają od pierwszej strony. Tym razem członkinie szkoły już ją kończą a warunkiem by zakończyć z pozytywnym wynikiem akademie jest nawiązanie więzi z swoim jednorożcem. Migotka nie może odnaleźć swojej mocy przez co Wiola boi się, że jako jedyna nie ukończy w terminie szkoły. Pewnego dnia grupka przyjaciół trafiają na wielkie niebezpieczeństwo na zamarzniętej lagunie. Czy w końcu Migotce uda się wyzwolić swoją magię i uratuje swoich przyjaciół? Przekonajcie się sami.
Książeczka jak i 10 pozostałych z serii wciąga od pierwszych stron. Została napisana prostym i zrozumiałym językiem. Posiada duże litery co na pewno ułatwia samodzielne czytanie młodszym dzieciom. Rozdziały są dość krótkie, co również jest dodatkowym plusem dla dzieci podejmujących pierwsze próby czytania książeczek przygodowych. I na pewno nie można jej zarzucić, że jest nudna. Posiada wiele zwrotów akcji oraz przepiękne ilustrację, które pomagają zrozumieć czytany tekst, jak również pobudzają wyobraźnię.
Książeczkę polecam nie tylko ze względu na podejmowanie prób samodzielnego czytania, ale również ze względu na to by trochę porozmawiać ze swoimi dziećmi o uczuciach, jakie przeżywają bohaterki. Bowiem „Wioleta i Migotka” dostarczają nam wielu emocji.

WIOLETA I MIGOTKA, to moje drugie spotkanie z AKADEMIĄ JEDNOROŻCÓW. Polubiłam ten pomysł, sympatycznych bohaterów i świat, w którym chyba każda dziewczynka chciałaby się choć na chwilę znaleźć.
Julie Sykes pisze prostym językiem, można nawet stwierdzić, że nieco naiwnym i zbyt dosłownym, ale w przypadku pozycji skierowanej do małej dziewczynki, która sama będzie czytać książeczki z serii AKADEMIA JEDNOROŻCÓW - to nie jest zarzut.
WIOLETA I MIGOTKA, to przyjaciółki na dobre i na złe, ale nie stworzyły jeszcze wyczekiwanej więzi. Jednorożec i jego właścicielka (a może raczej partnerka w przygodzie zwanej życiem) muszą do końca szkoły stworzyć ów więź. Nasi bohaterowie zmagają się z niebezpieczeństwami i własnymi słabościami - by na końcu z uśmiechem i wzruszeniem spojrzeć sobie w oczy.
Miłe są także ilustracje Lucy Truman. Uważam, że bardzo pobudzają wyobraźnię młodej panienki. Książeczki te wyglądają śliczne i nie są drogie. Cała seria jest już naprawdę pokaźna i będzie idealna do samodzielnego czytania.

razem pokonamy każdy zimę
6/10